Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám nem lesz 9 kiló 1...

Ha a babám nem lesz 9 kiló 1 évesen akkor mi lesz? Kivizsgálásra kell mennünk?

Figyelt kérdés

Rossz evő sajnos, most 9 hónapos és 7300g. A védőnőt kérdeztem erről de azt mondta nem baj majd 1 évesen kell olyan 9-10kilónak lennie. Mivel 3 hónap alatt 1kilót sem híztunk ezért nem valószínű, hogy elérjük. Annak is örülök majd ha 8,5 kiló lesz. :/

3160g-al született.


2009. nov. 24. 21:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
21:49-es vagyok. Elfelejtettem odaírni, hogy 1 évesen kb 74 cm volt.
2009. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Mi átlagos testalkatúak vagyunk. A férjem 182cm és 90 kiló de senki nem hiszi el kb.80kg-nak néz ki, én meg 168cm vagyok és 60kiló.

Kislányunk van és egyébként élénk, vidám látszólag nincs semmi baja csak keveset eszik. Megéhezik aztán eszik 5-6 kanállal és köszöni szépen, elég volt. Ha hagynám, hogy csak ennyit egyen nem tudom hány kiló lenne. Nem hiszem, hogy fogzik és ez a nem evés már hónapok óta tart sajnos.

Köszi a válaszokat!

Azért várok még ha tud valaki.

2009. nov. 24. 21:52
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A 2ik válaszoló vagyok.1évesen 7880gramm és 70cm volt.
2009. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, abszolúte rendben van a kislányod súlya, és akkor is rendben lesz, ha 8-9 kiló körül lesz egy évesen. :) Mivel ti sem vagytok "nagydarabok, nagycsontúak", így teljesen normális, hogy a kilsányotok sem egy óriásbébi... Én kérdeztem, akinek a kislánya 11,5 hónaposan 11,5 kiló. Én meg mindig ezen sírok a védőnőnek, hogy miért ekkora? Ő meg mosolyogva mondja, "Hát nézzenek már magukra":) Férjem 190 cm, én 178... (kövérek nem vagyunk, de soványak sem) :)
2009. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

Elöször is nem gond, hogy lesz-e 9 kiló, ha egyébként élénk, egészséges, akkor nem a súlya a lényeg, lehet, hogy csak vékonyabb alkatú.

DE valamit irtál, ami oka lehet, hogy nem hizik eleget: "Ha hagynám, hogy csak ennyit egyen nem tudom hány kiló lenne."

Szerintem éppen ez a baj, mivel te nem tartod élégnek, amit enne, megpróbálsz többet beletölteni. Erre egy gyereknek az ÖSZTÖNÖS reakciója, hogy MÉG KEVESEBBET eszik, hogy a plussz kajával együtt se legyen túltöltve és igy összesenben még kevesebbet eszik, mint amennyit akarna.

Ha hagyod, hogy annyit egyen, amennyit magától akar, sokkal hamarabb fog fejlödni, mert ha igényli a szervezete, akkor MAGÁTÓL fog többett enni, de CSAK AKKOR, ha sose erölteted (még rábeszéléssel sem).

2009. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez (volt) a helyzet. Mivel minden jobban érdekli a fiamat, mint az evés, ezért nagyjából négy hónapig ugyanannyi volt a súlya, a mágikus 9 kg-ot csak most 18 hónaposan léptük át (egy évesen 8,2 kg volt), ami miatt a párom volt teljesen kiakadva, de úgyse lehet megtömni. Anyósom el akarta vitetni kivizsgálásra, de nekem a doki is csak mosolygott, mert egyfolytában mozgott/mozog.

Aztán egyszer csak, úgy 17 hónapos kora körül hirtelen megnyúlt és az étvágya is jobb lett. Az étvágya mondjuk akkor lett jobb, mikor eldöntöttem, hogy az evés miatt nem vagyok hajlandó állandóan kiborulni, meg elkezdtem vele Flavon Kids-et etetni.

A lényeg: ha egészséges, jókedvű, mozgékony, akkor a világon semmi gond, ne aggódj (bár ezt tudom milyen megélni). Nem az a lényeg, hogy hány kiló, hanem hogy egészséges legyen!

2009. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, aranyosak vagytok!

Meg fogom próbálni nem erőltetni az evést. Végül is sokat nem veszíthetek vele, éhen halni meg biztos nem fog. :) Megnézem mi lesz ha 2-3 hétig annyit eszik amennyit kér. Hátha bejön. Én is ki szoktam borulni amikor nem eszik és én is eldöntöttem már sokszor, hogy nem fog érdekelni de úgyis érdekel. :p

2009. nov. 24. 22:09
 18/25 anonim ***** válasza:
Szia, teljesen igaza van annak a hozzászólónak, aki írta, ne erőltesd az evést, mert megutálja.. Hadd egyen a saját tempójában, és inkább sürűbben kevesebbet.. :) De csak annyit, amennyit szívesen (unszolás nélkül) elfogad.
2009. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a súlya. Az én kisfiam 10 hónapos és 8540 gramm és 74 cm, ráadásul Ő nagy súllyal is született, ha a nagykönyv szerint fejlődne és meg kellene háromszoroznia a súlyát, akkor egy évesen több mint 12 kilónak kellene lennie. Én is örülök, ha eléri a 9 kilót. Egyébként egyáltalán nem sovány, sőt mindenki dicséri, hogy milyen kis husis.

Csak példaképpen írom az első válaszolónak, hogy 2 hónaposan Ő is 6090 gramm volt, 4 hónaposan 7 kiló, de aztán szépen lelassult a hízása ahogy egyre többet mozgott. Ja és nagyon jó evő.

2009. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

szia

16hósan a kisfiam a 9400gr.

és nincs semmi gond vele, formás.

2009. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!