Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babánk 2-3 hetes kora körül...

A babánk 2-3 hetes kora körül ki kellene mennünk Hollandiába kb. egy hétre. Szerintetek hogy megy majd?

Figyelt kérdés

Ráadásul itt van még a 14 hónapos báttyja is. :) Repülővel vagy kocsival lenne jobb? Fizikailag hogy fogjuk bírni szerintetek a férjemmel a két törpével?

Volt már valaki hasonló helyzetben?


2011. ápr. 28. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

2-3 hetesen az enyémek leginkább kb csak ettek-aludtak, sokkal könnyebb volt velük mint pár hónaposan. Úgyhogy ha már menni KELL, akkor még inkább ilyenkor. Bár én még kb vízihulla voltam a szülések után két héttel :-)

Egyébként sztem repülővel egyszerűbben kivitelezhető, mert gyorsabb, és mert jobban tudtok időzíteni, hogy pl a nagyobbnak az alvását meg tudjátok oldani, stb. Ha van rá keret, sztem ne autókázzatok.

2011. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egy 14 honapos gyereket nem vinnek ilyen hosszu autoutra,a 2-3 hetes babat pedig repülöutra sem.de ha mindenkepp menni kell,akkor inkabb a repulo.
2011. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Anyagilag kb. ugyanannyira jön ki a repülő, mint a kocsi. A kisfiam nagyon jól bírta az utazást EDDIG, legutóbb 11 hónapos korában voltunk Hollandiában kocsival, nagyon jól ment. Hát, meglátjuk. Itthon semmiképpen sem hagyjuk.

Sajnos tényleg menni KELL, max. esetleg 1-2 héttel el lehet tolni, ha muszáj.

2011. ápr. 28. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi luxi határra szoktunk jönni kocsival, kb 1200km-er. Az én kisfiam nagyon jol türi az utat, inkább mi felnöttek nem birjuk. Ha aludnátok utközben egy éjjelt hostel-ben, az kifizethetö, akkor könnyü lenne, egyébként meg inkább a repcsit javaslom, a wizzairt, az jo olcso, a mai benzináraknál, majdnem egy árban van, igy nagyobb élmény lenne mint kocsival. :)Mi 3*10percet szoktunk megállni ha kocsival jövünk, mégse birjuk fizikailag!(ha a baba alszik utközben nem kell megállni, csak ha fönn van, akkor viszont 3 oránként) 15 ora alatt nem jön ki hiába megyünk mindig pályán. Egy szo mint száz repcsit ajánlom!
2011. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen útra akkor se vállalkoznék 2 hetes újszülöttel, ha nekem fizetnének. Autóval nagyon messze van bő 24 óra, repülővel is nagyon macerás, mert arra készülj, hogy miután átmentél a check in-en, nem lesz nagyon módod tisztába tenni a gyereket sehol, se a beszállásra várakozva, főleg nem a gépen. Ferihegyen nincsenek pelenkázók a reptéri mosdókban én legalábbis soha nem láttam egyet sem, pedig nem egyszer repültem. Mondjuk annyi előnyöd lesz, hogy a beszállásnál előreveszik a kisgyermekkel lévőket.
2011. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van pelenkázó a mozgáskorlátozott wc.ben ki is van írva.Angliába szoktunk menni mi már kiprobáltuk autoval és repülővel is, 2 éves a lányom,6 hónaposan mentünk együtt elöször. Ha ugy jön ki a pénz,hogy vásárolunk akkor kocsival megyünk jövünk ,tök jol bírja persze ehez kell egy szuper ülés is.A repcsit mostanába nem szereti,mindig mondja,hogy sokat kar autozni inkább.
2011. ápr. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is!

Autóval az út amíg a nagyfiunk pici volt, kb. 16 órát vett igénybe, most, hogy nagyobb, valamivel hosszabb, mert már nem tudom átpelenkázni a kocsiban. (Bár addig is mindig megálltunk a művelethez, de most be kell menni a benzinkútra, megkeresni a pelenkázó kulcsát, utána visszavinni stb.)

Ferihegyen pedig, ha a check-in-en túl mégsem lenne pelenkázó (bár én is úgy emlékszem, hogy van), a babakocsiban még mindig át lehet pelenkázni mindkét gyereket, a repülőkön pedig én is konkrétan emlékszem, hogy van a wc-ben pelenkázó.

Csak arra nem emlékszem, hogy a fiam születése után két héttel milyen fizikai állapotban voltunk ő és én. Mert egy ilyen utazás tényleg elég megterhelő bármivel megyünk is.

Amúgy én sem vállalkoznék egy ilyen útra, ha fizetnének érte, de itt többről van szó, a jövőnk múlik rajta.

2011. ápr. 29. 08:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha onlein-on chekkelsz be, akkor egy orát kell csak várnod az ut max 2 ora, és ha friss pelussal indulsz a 3,5- 4 orában benne van. Ha szoptatni is megálsz kocsival, akkor sokkal több mint 24 ora lesz az ut!!!
2011. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igaz, sokkal könnyebb lesz repülővel!

Az út szoptatással sem olyan sok, ha kocsival megyünk, komolyan! Amíg szoptattam a nagyfiamat, úgy csináltuk, hogy elindultunk este 10-kor fürdés után, befektettük a mózeskosárba, és mivel kb. reggel 6-7-ig aludt, nem kellett sokszor megállni, csak kb. 3x szoptatáshoz. Délután 2-3 körül már Hollandiában voltunk.

Így viszont a két kisgyerekkel teljesen más lesz.

Tényleg jobb a repülő!

Köszi még egyszer mindenkinek!

2011. ápr. 30. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!