Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetesen a babám nem tartja...

Alaszka kérdése:

5 hetesen a babám nem tartja a fejét, ha ülésbe húzzuk, egy hét múlva kontrollra kell mennünk, ez addig magától helyreállhat?

Figyelt kérdés
Enyhén ferde tartásban volt 2 hétig a nyaka születése után. Ez összefügghet ezzel? Ha 6 hetesen is ilyen lesz, mit fog a doki mondani, itthoni tornát? Ha valakinek volt így a babája, megköszönném, ha írna.
2011. júl. 26. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyire nem tartja, minket 2 hónaposan küldtek neurológiára e miatt, 3 hónapos volt mire időpontot kaptunk, akkor sem tartotta még tökéletesen, de azt mondta a doki, hogy minden oké vele...azóta 9,5 hónapos, teljesen egészséges:)

nyugi, minden rendben lesz:)

De amúgy igen, összefüggésben lehet azzal, hogy ferdén tartotta a nyakát.De ettől még semmi baja.

2011. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk csináltak születése után azonnal neurológiai vizsgálatot, az negatív lett. Így nekem is az ülésbe húzogatást javasolták és a gyakori hasra fektetést. Hat hetesen már gyönyörűen tartotta a fejét és nem is lett semmi gondja. MOzgásfejlődése is tökéletes volt, bár nem gyors, de átlagos. És értelmileg is mindenki (orvosok, ismeretlenek, óvónők) szerint legalább1-2 évvel meghaladja a korát.

Viszont azt mondták, ha nem halad az ülésbe huzogatással, akkor kell neurológiai vizsgálat újra, kizárni az agysérülést és akkor gyógytorna. Dévény, Pető-intézet.

Ha valóban nem halad, akkor egyébként is érdemes korai fejlesztőbe vinni, bár horror összeg, de ne várj a neurológiára meg ingyenes tornára, mert minél előbb elkezditek, annál valószínűbb, hogy teljesen rendbejön.

2011. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, mennyire kéne tartania neki, de tény, hogy lógatja hátrafelé, ha ülésbe húzom. Még nem küldtek el sehová, meg semmit nem mondott a doki, hogy mit csináljunk. Hason fekszik sokat, emelgeti is a fejét, és át is fordítja a másik oldalra. Remélem javul jövőhétig, próbálom fel húzogatni.
2011. júl. 26. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jò, az egyetlen amit tehetsz èrte hogy a kis nyakizomzatàt erôsítse hogy minèl többször hasra fekteted addig is!
2011. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az alvás is számít hason, vagy csak ha ébren van és emelgeti a buksiját? Mert ébren nem nagyon marad úgy, legfeljebb pár percig.
2011. júl. 27. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:

ha felhúzod emelnie kéne, aztán úgy emlékszem visszaengedi, de addigra már le kell fektetni, tehát felhúzod, kicsit emeli és engeded is vissza, tartani még nem tartja, de látszik, hogy emeli.

Hason fekve is az izmok erősítése lenne a lényeg. Mi azt csináltuk, hogy fordítva tettük le a pelenkázóra, a feje volt kifele és akkor elé állva látta azén arcom, kicsit emelte a fejét, magyaráztam neki és ennyi. Nem percekig kínoztam, hogy sírjon, csak épp egy kicsit. De naponta kétszer háromszor csináltam

És nálunk rendbe jött.

2011. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!