Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben hibázhatok? A Suttogó...

Miben hibázhatok? A Suttogó módszerét alkalmazom 5. napja, de a helyzet csak romlik napról-napra. Most már azért sír, hogy felvegyük :- (, úgyhogy ezzel sem vagyok előrébb. Van esetleg valami jó tanácsotok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 19:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Nappal nem tudsz vele lefeküdni?

Cicin nem próbáltad elaltatni? Akkor tudnátok együtt aludni.

És mi van, ha egyszer-kétszer nem úgy csinálja, ahogy "megvanírva"?

Ezelőtti mondat a lepontozó okoskodóknak.

2009. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
65%
A kötődés.hu 6. pontját olvasd el. Ne mesterségesen próbáld nevelni. Figyeljünk oda gyermekünkre, tegyünk valódi erőfeszítést annak érdekében, hogy kitaláljuk mi okozza bánatát, örömét és megfelelően reagáljunk ezekre. Ennél készebben kapható recept nincs! Nincs két egyforma gyermek! Tehát az a tanács, amely azt mondja, hogy hány óránként és mennyit egyen és aludjon a baba, éppen magát a gyermeket téveszti szem elől! Ismerjük meg gyermekünket, étvágyát, alvásigényét, stb...Olvasd el, ha magadtól nem jöttél még rá, de szerintem minden anyában benne van ez az "antenna". Benned is, találd meg, azt kívánom, és ne előre határozd el, hogy külön altatod stb.. mikor még meg sem ismerted!!! Ez nagy butaság, ne haragudj!
2009. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%
Nem írtad, mennyi idős a babád? Nekem az a véleményem, hogy ezzel a módszerrel csak a nagyon kicsi babákat lehet rávenni az egyedül alvásra (tehát úgy gondolom 2-3 hónapos korban), később már nem. És vannak olyan babák, akiket alapból nem lehet ilyen módszerrel rávenni az egyedül a kiságyban való alvásra. Az én lányom ilyen. Az elmúlt másfél évben voltak nagyon rossz időszakok, volt olyan, hogy 2,5-3 hónapig nagyon keveset aludtunk, mert folyamatosan felébredt, legutóbb volt olyan 3 hetünk, amikor éjjelente 2-3-4 órákat ébren volt és kézben kellett hurcolnunk. Ha próbáltam lerakni, Ő bizony annyira behergelte magát a sírásba, hogy hányt. Szóval nem minden gyerekkel lehet megcsinálni. Idővel javulni fog a helyzet. Nem lehet, hogy a foga is jön? Vagy mozgásfejlődésbeli ugrása van? Akkor is szoktak rosszul aludni.
2009. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
63%

Szia!Nekem az a tapasztalatom(és olvastam,mondták is),hogy este fürcsi kajcsi és tente.Alvás elött nincs már játszás mert az felpörgeti a gyerkőcöt és nem tud meg nyugodni így nem is tud nyugodtan aludni.Ha tül sok inger éri nap közben az is ki hat az éjszakai alvásra.Az én kisfiam 4 hós korától 8hós koráig minden éjjel óránként kelt(belőlem zombi lett:()Miután elhagytuk az esti játszást napról napra nyugodtabbak lettek az éjszakák.

1 éves kora óta 9-kór fekszik 6.30-kór kel.

25 hós anyuka

29 hetes km

2009. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A 19.16-ossal egyetértek.


Hallgass a megérzéseidre.

Te tudod, mennyit evett, játszott, aludt... , kell-e neki még ringatás, anyai babusgatás, büfiztetés...

Később a sírásokat is megkülönbözteted majd. Először csak szólj hozzá, majd igenis vedd fel, míg elalszik, vagy megnyugszik. Le fog róla szokni, csak következetes légy és ANYA.

2009. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a módszert de nekem jó alvó igaz én pont úgy csinálom ahogy leírtad nem tudtam, hogy ez a suttogó módszer. Én első perctől így teszem le. 5 perc múlva magától alszik.Ma már 17 hónaposak vagyunk. Én csak egy praktikát szeretnék megosztani veled hátha bejön ez az én módszerem volt. Annakidején. Én soha nem hagytam, hogy nagyon belelohalja magát a sírásba mert akkor nehezen nyugodott meg és sokáig hüppög és ezért nehezen is aludt el. De ha adtam neki a sírás kezdetén a cumira egy pár csepp cebion csepet,akkor nem hajszolta bele magát a sírásba mert a svanyút szopogatta róla és szépen álomba szenderült. A mai napig is imádja a savnyút.Próbálj meg a kiságyba berakni neki egy laposabb plüsst amit szeret. Nekünk kutya a kedvenc. Legyen mit ölelgetnie. Most kezd majd ragaszkodni dolgokhoz lehet, hogy bejön neki ha van valaki az ágyban rajta kívül. de csak egyet rakj be mert ha sok van az megzavarhatja.Sokm skert és kitartást neked. Próbálj napközben pihenni.
2009. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Kedves 15:18-as. A cebion cseppet mennyi idős korban adtad a babádnak? Én is kipróbálnám :-)
2009. nov. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Szia mi újszülött kortól adtuk a babánknak. A védőnő mondta, hogy napi 3-4 cseppet adjak neki.Vagy akkor adtam neki be amikor csuklott mert az elmulasztja vagy alvásnál. Legalább a c-vitamin szükségletét is letudod ilyen infulenzás időben. Szóval mi újszülött kortól adtuk védőnő tanácsára. Már akkor ki váltatta velünk mikor még meg se volt a baba. Egy próbát megér.
2009. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mire jó a Ceboin csepp? Amúgy nekünk nagyon bevált a Suttogó, kár hogy nem olvastam már terhesen! 8 hetes a kisfiam, de elalszik szépen este 9kor, éjjel egyszer kel fel enni, és alszik reggel 9ig. Csak 1 dolgot kellett megfordítanunk: este előbb fürdés, aztán kaja és jóéjtpuszi után alvás. Különben nem bírt elaludni, ha előbb evett, utána fürdött (gondolom felpörög a fürcsitől)
2009. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én a suttogót nem olvastam, nálunk az Aludj jól, gyermekem vált be.

Azt tudom, hogy max 2 hétig lehet próbálkozni, ha addig nincs változás, akkor más a gond...

2009. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!