Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben hibázhatok? A Suttogó...

Miben hibázhatok? A Suttogó módszerét alkalmazom 5. napja, de a helyzet csak romlik napról-napra. Most már azért sír, hogy felvegyük :- (, úgyhogy ezzel sem vagyok előrébb. Van esetleg valami jó tanácsotok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 19:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%
Hogyan is csinálod pontosan? Én kb egy hete kezdtem egy módszert, talán Suttogó, nem biztos, már rég olvastam... és nagyon jól haladunk. 5,5 hónapos a babám.
2009. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Ne alakmazd a módszert, hallgass az ösztöneidre. (Bocs, de ez az őszinte véleményem.)
2009. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Kislányom 7 hónapos. Úgy alkalmazom, hogy minden este van egy rutin. Fürdetés, kicsi játék, puszi a apától és tőlem, altató dal és beteszem a kiságyba. Ha sír akkor kiveszem amíg megnyugszik és utána vissza. Mindezt addig amíg el nem alszik. Első nap ez fél óra volt, tegnap már 45 perc :-(((.Muszáj valamit tennem, mert már teljesen kikészültem az alvatlanságtól, de elkeserít, hogy ez sem sikeres.
2009. nov. 21. 19:28
 4/33 anonim ***** válasza:
63%

Pedig hasonló, amit én csinálok.

Fürdés, vacsi, móka, puszi, éjjeli fény, kezemben tartom, simizem a fejét, leteszem, ha nagyon sír kiveszem (ez 2 napig volt csak), ha kicsit sír, akkor a hátát simogatom, de nem veszem ki, nyöszörög, helyezkedik. Ahányszor kell kiveszem, megnyugtatom, de nem énekelek már, nem ringatom, nem dúdolok, csak állok és tartom a karomban. Aztán leteszem. Ha már magyaráz az alvós játékának (eööö, agú, ööö, éé...) akkor tudom, hogy altatja magát. Hát simit befejezem és ellépek az ágytól, hogy ne lásson. Nálunk működik.


Biztos elég fáradt ahhoz, hogy aludjon? Vagy esetleg túl fáradt is?

(1. voltam)

2009. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Én is besötétítek és ha kiveszem már nem beszélek hozzá csak tartom amíg meg nem nyugszik. Max. pár puszit adok :-).Akkor tényleg nem tudom mi a baj. Szerintem nem is az a baj, hogy túl fáradt vagy épp egyáltalán nem az. Ha van valakinek valami ötlete kérlek segítsetek mit tegyek!!!! Már halálosan fáradt vagyok.
2009. nov. 21. 20:02
 6/33 anonim ***** válasza:
59%
Tracy Hogg szerintem egy állatidomár volt. Ha mindenképpen könyvből szeretnél valami hasznosat megtudni, olvasd el ezt: Dr William Sears: Éjszakai gondoskodás. Remélem a suttogó teljesen elhalkul nálatok, és a picid megkapja azt, ami jár neki: az anyukáját!
2009. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom mi lehet a baj. Lehet tényleg csak rád van szüksége.

Én csak azért hagytam fel a ringatással, mert nem aludt nyugodtan. Fél óra alvás után felébredt, nyöszörögve, nyúzottan. Így, hogy magától alszik el, nappal egy, éjjel 4-5 órákat képes már aludni.


Amit az utolsó válaszoló ajánlott, a címéből gondolva nagyon jó könyv lehet. Nem ismerem. Nekem van még két másik könyvem, Aludj jól gyermekem, ami talán még szigorúbb, mint a Suttogó és az Álomba ringató praktikák. Ha érdekel valamelyik, szívesen elküldöm. Ha nem is tudod felhasználni, talán mégis merítesz belőle valami ötletet.


Egyébként szeparációs félelem nem lehet még nála? Lassan abban a korban van.

(1. és 3. voltam)

2009. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
43%
ne vedd ki a kiságyból!
2009. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Szia, ne idegeskedj, lehet , hogy ez a módszer egyszerűen nem alkalmazható a babádnál. nem minden gyerek egyforma, én is megpróbáltam tartani a suttogó által írtakat, de az én kislányom bizony képes 1 órán keresztül folyamatosan sírni, de úgy, hogy fuldoklik,kiveszem, megnyugszik, visszarakom, még jobban belehergeli magát. most 2,5 hós és már mindent kipróbáltunk, de mostanában az működik, ha cicit kap. mivel tejcsis és tápszeres is, úgy oldottam meg, hogy előbb cicit kap, aztán tápszert, büfi és ha még nem tud elaludni (van mikor már büfiztetés közben elalszik a vállamon)akkor lefekszem mellé, megkapja a cicit,5 perc és alszik is. magától is elalszik amúgy napközben, de az este így teljes nyugalomban telik neki és nyugodtan alszik 8tól reggel 7-8ig. mikor sírva aludt el, éjjel többször is felsírt, felsikított. egy darabig az működött, hogy bebugyoláltuk egy takaróba, de már az sem tetszik neki:)hozzáteszem, szülés előtt határozott elképzelésem volt, mit hogyan fogok csinálni, sok minden máshogy alakult, de egyhez tartom magam, külön ágyban, külön szobában alszik a babó:)úgy csináld, ahogy nektek a legjobb, nem lehet őket ezzel elrontani szerintem, szeresd nagyon, érezze, hogy vele vagy, neki anyuka kell, nem ridegtartás. látogasd meg ezt az oldalt: www.kotodes.hu elgondolkodtató:)
2009. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%
Én nem veszem ki a kiságyból.Ha nem is álmos,max. 10-15 perc,és egy kis kiabálás után elalszik.Max egy kis simi, puszi,ha felébred,de nem veszem ki ha nem muszáj.
2009. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!