Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben hibázhatok? A Suttogó...

Miben hibázhatok? A Suttogó módszerét alkalmazom 5. napja, de a helyzet csak romlik napról-napra. Most már azért sír, hogy felvegyük :- (, úgyhogy ezzel sem vagyok előrébb. Van esetleg valami jó tanácsotok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 19:01
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Látom egy páran félreértettek. Tőlem maximálisan megkap minden szeretetet és figyelmet a kislányom, de ő sem alszik így jól és mi sem. Szerintem annak nincs értelme, hogy éjszakázzak vele, mert ő az ölembe akar lenni egész este. Ezt egy ember sem bírná sokáig, mert szükségünk van nekünk is az alvásra. Az jobb lenne, ha az éjszakázás miatt teljesen kimerülnék és nappal sem bírnék vele foglalkozni?
2009. nov. 23. 12:09
 12/33 A kérdező kommentje:
Az Aludj jól gyermekem nekem is meg van, de azt túl drasztikusnak éreztem. Kérlek a másikat küldd már át nekem mailben! Előre is köszi
2009. nov. 23. 12:11
 13/33 anonim ***** válasza:
74%

Tökéletesen megértelek! Én is kikészültem mikor nem tudtam kipihenni magam. Nálunk 8-kor van fürdetés, aztán evés és utána beteszem az ágyába, lekapcsolom a lámpát és kimegyek a szobából. Általában 30 percen belül elalszik sírás nélkül. Persze nem mindig. Mióta pörög-forog (4,5 hónapos), azóta egyre nehezebb vele is. Egyik este a kiságy közepén találtam meg keresztbe fekve. Ilyenkor visszateszem a helyére és otthagyom. Amikor nagyon nem akar aludni és csak nyüglődik, az oldalára fordítom, ütögetem a popóját v. simogatom az arcát míg el nem alszik. Ritkán, de előfordul, hogy nagy sírásba megy át a dolog, akkor még kicsit visszateszem a cicimre, ott megnyugszik és elalszik. Hozzáteszem, hogy egy nagyon akaratos, nyűgösködő baba. Nappal mostanában alig tudom letenni, mert rögtön sír. Nézelődni és sétálni akar mindig.

Kitartás és pihenj amikor csak tudsz!!!

2009. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

nálunk is voltak alvás gondok, sokáig ringattam a fiamat, 1 éves koráig. utána már nem aludt el úgy. akkor megpróbáltam ezt az idomítós ökörséget, h tegyem az ágyba, aztán elalszik majd, nem baj ha sír. hát képes volt hányásig sírni magát.

ezt nem lehet minden babára ráhúzni, nem működik mindenkinél és nem is kell, h működjön...

nálunk ami bevált: melléfekszem, megpuszilom, elköszönök tőle, fogom a kezét és 2 perc alatt elalszik.

ők babák, nem állatok... ezek a módszerek, a suttogó, az aludj jól gyermekem, szerintem hülyeség. a baba is és a szülők is kikészülnek csak és megy este a 1,5- 2 óra ordítás mindenkitől teljesen feleslegesen.

bocsánat, h kicsit nyers voltam.

a lényeg, h figyelj a babád igényeire és aszerint altasd. ennyi.

2009. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaz az én kislányom már nagy, de mi is küzdöttünk az elalvással. Sőt, sokáig éjjel is fent volt 2-3 órát. El lehet képzelni...Elkezdtem keresgélni, hogy milyen altatási módszerek vannak, de egyik sem győzött meg. Megkérdeztem egy gyerek pszihológust, aki azt mondta, hogy egyik módszer sem válik be 100 %ig, ha az ember nem ismeri a saját gyerekét. Nálunk például nagyon nem mindegy, mikor teszem le aludni a lányomat. Ha túl hamar, az sem jó, ha túl későn és már nagyon álmos az sem. Nálunk 3 ásítás a szabály. :)Tapasztald ki. Mi már ott tartunk, hogy magától kéri, hogy lefekhessen.
2009. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
A Suttogó nekünk sem jött be. 8 hónapos a kisfiam, és néha én is éjszakázok (most már egy hete ismét 40percenkét ébred, de vannak hetek, hogy alszik, mint a tej:)) Szerintem olvasd el Ranschburg Jenő: Szülők könyvé-t. Szerintem nagyon hasznos. (netről is le lehet tölteni mp3-as formátumban is)
2009. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Én is drasztikusnak találtam az Aludj jól gyermekemet, egészen 12 hónapig. Mivel nem vált be semmi ezért belevágtam (próbáltam már korábban is, de nem voltam rá képes, hogy végigcsináljam). Teljesen ki voltam már az állandó ébredésektől és 6 hónapos korától egyre csak rosszabb lett. Már ott tartottunk, hogy egy éjszaka 8* 10* is kelt, nappal pedig állandóan hisztizett, nyűgösködött az állandó fáradtságtól.Ez Neki sem volt jó és Nekem se. 12 hónap alatt jutottam el odáig, hogy végigcsinálom, nem érdekel semmi. Hozzáteszem, ha apuka nem áll mellettem és nem segített volna lelkileg lehet, hogy most sem sikerült volna. 1 nap 2,5 óra, 2.nap 45 perc, 3.nap 15 perc, negyedik naptól kezdve alszik 9-7ig fél 8ig. Teljes siker! Ez kb.2hete tart és remélem így is marad. Most, hogy túl vagyok rajta azt mondom, csak azért nem sikerült eddig,mert ÉN nem voltam elég határozott és kitartó. És nem szabad összekeverni a sírást a nyűglődéssel. Most is előfordul, hogy felsír éjszaka, de már nem rohanok oda egyből és veszem ki az ágyból,hogy mi baja lehet. 1-2 perc és alszik tovább nem egyedül, hanem ÖNÁLLÓAN!
2009. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
50%
Én sosem alkalmaztam semmilyen "írásos módszert", úgy csináltam ahogy éreztem. Nálunk az elején nem volt gond az alvással, letettem és elaludt. Most 4,5 hónapos, most már nem megy ilyen simán. Szerintem azért sírnak, mert nem akarnak aludni, de ugyanakkor már nagyon fáradtak. Mi egyszer futottunk bele egy másfél órás üvöltésbe, nem vettem idejében észre hogy fáradt, és már a fáradtságtól nem tudott elaludni. Ami nekem be szokott jönni: cicin, vagy az ölemben alszik el, és kb 10 perc után beteszem a kiságyba, és alszik tovább.
2009. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor majd lesz valami, remélem nem fogok egyszer összeesni a fáradtságtól.
2009. nov. 23. 13:13
 20/33 anonim ***** válasza:
48%

Én is olvastama Suttogót már terhesen és elhatároztam h ezt fogom alkalmazni..de az élet másként alakította a dolgokat és az öztöneimre hallgattam. Jól tettem :) Kiegyensúlyozott, nuygodt baba, 4 hetesen átaludta az éjszakát, se cumi, semmi pótlék nem kellett...

hallgass saját magadra! minden család más, minden gyerek is, nem lehet kategorizálni.. hagyd a könyvet!

2009. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!