Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most rontom el, igaz?

Most rontom el, igaz?

Figyelt kérdés

van egy 11 hónapos kisfiunk, aki eddig egy angyal volt az alvásoknál. olyan büszke voltam magunkra, őrá, hogy különszoba-kiságyban aludt. igaz, hogy felkelt éjjelente, de nem volt gond, átmentem, cumi, visszaaludt. csak akkor hoztam magunk közé, ha sokadjára kelt, lusta voltam már, meg fáradt.

egy hónapja, hogy sehogy nem alszik, csak velünk, köztünk a nagy ágyban, a gyerek szoba meg üresen...

most mit csináljak?

ha meglátja hogy a kiságyhoz közelítek vele, ordít, nem vesz levegőt sem

én meg nem bírom hallgatni, gyenge vagyok :(

magamhoz szoktattam, csak úgy alszik mostmár, ha egymást öleljük

bocsi, kicsit hosszú lett

valaki hasonló helyzetben?


2009. nov. 18. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen sztem hozzászokott a jóhoz, és hát minek is menne vissza a saját ágyába amikor anya mellett a legjobb.

Én a helyedben azt csinálnám hogy vissza a kiságyába, de lefeküdnék a kiságy mellé a földre.Esetleg simogatás, egy két dal hogy megnyugodjon és szép lassan vissza fog szokni.

2009. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem működik az első válaszoló javaslata,akkor ne erőltesd!Persze,ha nem nyűg nektek.Biztos a szeparációs szorongás gyötri.Majd leszokik erről is.Én sajnálnám egyedül hagyni,ha neki az a jó,hogy hozzád bújik.Nem sokáig élvezheted ezt a helyzetet.1-2 év és úgy kell majd kergetni egy pusziért:)))
2009. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Nézd sokan mondják, hogy ezzel elrontjuk. De amikor már nincs más megoldás, akkor az ember ehhez folyamodik, ha aludni is akar.... Ugyanez volt nálunk is. Egyszer lázas lett a kislányom és akkor valami történhetett, mert onnantól kezdve már este visított, ha a szobájába vittük. Éjjel pedig felébredt és 3-4 óra hosszakat fenn voltunk vele és csak kézben volt el, sehogy máshogy. Bizony mi arra jutottunk, hogy mindent kizárva valami félelem lehet benne az egyedülléttől és a sötéttől. Sokan mondták, hogy korai ez még. Bevittük a szobánkba az ő ágyát, egy szintbe hoztuk a mi matracunkkal, kiszedtük a köztünk lévő rácsot és úgy alszik most. Tehát maradt az ő ágyában, de ott vagyunk mellette. És láss csodát nem ébred fel vagy ha felébred, akkor is elvan egy nyikk nélkül. Néha hallom, hogy ásítozik, tehát ébren van tuti, de nem sír. Tudja, hogy ott vagyunk és neki most ez számít. Hidd el, ha nagyobb lesz és nem lesz rácsos ágya, akkor úgysem tudnád megakadályozni, hogy éjjelente átmenjen hozzátok. Sokan azért félnek ettől, mert a házasélet stb.... Lehet, hogy szerencsénk van, mert van nappalink is, de mi elintézzük ott a házaséletet, így a hálószobába és az ágyunkba csak aludni járunk. Ja és már olyan másfél hónapja alszunk együtt és az első pár éjszakát leszámítva nem kelt fel a gyerkőc, max. 2x, de akkor is ivott és vissza is aludt rögtön. Előtte sose volt ilyen! 18 hós kislány anyukája.
2009. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia


szerintem úgyan az a próblémánk :)

én a napokban kérdeztem ezt az anyúkáktól, majd kinővik

remélem


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát bizony hozzászokott a jóhoz, a biztonságérzete már csak ott van meg köztetek. Én épp ezért nem tettem soha közénk, mert féltem, hogy odaszokik. Pedig pár hetes korában bizony volt, hogy este 11-kor evett, akkor lefekütem, de ő valamiért felkelt éjjfélkor. Hajnal 4-ig sétáltam fel-alá vele a szobába, hogy apát fel ne keltse, de 4-kor már nem bírtam, szóltam apának, hogy most akkor vegye át, mert szeretnék kicsit én is aludni.1 hónapos korától átaludta az éjszakát, de most megint felkel 3-4 szer éjjel. Nem tudom mitől, de most is inkább átmegyek hozzá, minthogy ott aludjon velünk. 7,5 hónapos.
2009. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy ez az állapot (köztetek alvós) teher-e valakinek. Ha nem, akkor semmi gond vele!

A lányom 2,5 éves koráig köztünk aludt. Aztán kapott egy nagyon szép ágyat. Pár éjszaka szó nélkül ment este aludni az ágyába, nagyon szerette. Aztán néha hajnalban mégis átbújt közénk.

Most 3,5 éves, többnyire a saját ágyában kezdi az éjszakát, gyakran ott is ébred, de előfordul (mondjuk egy héten 1-2 alkalommal), hogy hajnalban átjön közénk.

Elvétve olyan is van, hogy eleve köztünk alszik el, de ez már egyre ritkább.

Sose volt nyűg a jelenléte, én speciel nagyon szerettem, hogy ott szuszog, és ha kitakarózik, csak egy mozdulat és betakarom.


De hogy ki legyen használva a saját ágy is, azért jó, ha néha abban is alszik. Amikor nem nagyon akaródzott abban kezdeni az éjszakát, akkor mindig azt mondtam neki, hogy feküdjön le az ágyába, és bármikor felébred éjszaka, nyugodtan jöhet. Ne érezze, hogy kirekesztjük.

2009. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek!

valószínűleg a szep.szorongás lehet ez, ami velünk történik

de megnyugtat, hogy mással is van ilyen

magunk mellé hoztuk a kiságyát, levettük az egyik rácsot és megpróbáljuk át tenni, ha elaludt

ha pedig megébred, majdhogynem mellé gurulok az ágyikóba

:)

nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek

2009. nov. 18. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:

szia

ez a jelenség nálunk augusztus végén, szeptember elején kezdődött

az addig jól alvó, 22 hós kisfiunk este menekült ki a szobájából, csak a mi ágyunkban volt hajlandó lefeküdni, és elaludni, amikor át akartuk vinni a kiságyába, azonnal felébredt, és a nyakunkba kapaszkodott. Szívszorító volt nézni is.

Mivel a 2 éves szülinapja nemrég volt, gyerekágyat vettünk neki, leesésgátlóval, első este kipróbálta, megmutatta, h alszik a baba a nagy ágyban, második este már ott aludt el, és azóta ott alszik. Még csak egy éjszakát aludt végig az ágyában, de nem látok félelmet benne. Napközben is sokat ücsörög rajta, ott nézegeti a könyveit, "baba ovas" szöveggel.

2009. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
HÁT ÉN MIÓTA MEGSZÜLETETT A KISFIUNK ÉS HAZAJÖTTÜNK CSAK AZ ELSŐ ESTÉJÉT TÖLTÖTTE KISÁGYBA DE CSAK AZÉRT MERT FÉLTETTEM HOGY RÁ NE FORDULJAK ÉN VAGY A PÁROM DE MÁSNAP MIKOR MÁR ANNYIRA SZERETEM VOLNA HOGY MELLETEM ALUDJON ANNYIRA ÉBEREN ALUDTAM ÉS MONTDA A PÁROM HOGY MEG SE MOZDULTAM EGY HELYBEN MINT EGY SZOBOR ÚGY ALUDTAM ANNYIRA BENNEM VOLT AZ HOGY VÉLETELENÜL ISTEN ŐRIZZ RÁ NE FORDULJAK ÉS EZ ÍGY MENT ÉS MEGY IS A MAI NAPIG TUDOM HOGY MELLETEM VAN ÉS MÁR FEL SE VESZEM OLYAN SZÉPEN ALSZOM MELLETE !!!!AZÓTA VELÜNK ALSZIK MINDEN ESTE ÉS MÁR MÁSFÉL ÉVES CSAK NAPKÖZBEN TESZEM BE A KISÁGYÁBA ÉS LEHET HOGY TI SZERINTETEK ROSSZUL TESZEM MERT NEM ALSZIK KÜLÖN A GYEREK DE ÉN NEM TUDNÉK ÚGY ALUDNI HOGY NINCS MELLETEM !!NAGYON IMÁDOM Ő AZ ÉLETEM ÉRTELME!!!!!
2009. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is!

vissza került a kiságy rács, mert éjjel csukott szemmel is mászott rám, tehát velem alszik újra :)

nem bánom, imádom

a kiságy azért maradt mellettünk, mert attól nem tud leesni az ágyról, és napközben belerakom, amikor kint tevékenykedek

2009. nov. 20. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!