Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinaljam, hol rontom el...

Hogy csinaljam, hol rontom el 11 honapos?

Figyelt kérdés
Miota rengeteget mozog, ejjel ketszer kel enni, 1.00 kor, 4.00 kor, es 7.00 kor kel. Akarmit csinálok, nem fér eszik annyi szilard kajat, mint kellene. Mit tegyek, hogy ne keljen enni?ketszer.
2011. aug. 10. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Csúnyán fog hangzani de nem adsz neki enni.

valószínü hogy kb 2-4 napig sírni fog de te ott leszel neki és kb a 4-ik nap már nem fog felkellni.


Ott rontottad el hogy amikor elöször nyügös volt úgy nyugtattad meg hogy adtál neki enni. a babák kb 3 nap alatt szoknak hozzá valamihez.


én úgy csinálom hogy mikor felkel éjszaka akkor elsö éjszaka megpróbálom megnyugtatni ami kell neki azzal. van hogy csak ki kell vennem van hogy enni szeretne stb... aztán sokszor másnap ilyet nem tesz és hetekig semmi. de ha másnap is felébred akkor már nem adok neki enni, nem veszem ki hanem küzdök vele. maradok mellette fogom a kezét pisszegek neki (ettöl megszokott nyugodni), vagy is egyedül nem hagyom de nem engedek neki. harmadik nap általában átalussza az éjszakát megint.


szerintem egy kisgyereknek idöröl idöre mindig valami megzavarja az álmát, pl éhség, félelm, fogfájás stb... ezt orvosolni kell. de 3x egymás után már nincs ilyen.

2011. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egészséges embernek semmi nem zavarhatja az álmát, az a természetes, hogy átalussza az éjszakát.

Ha ennyiszer kel enni, akkor az egyet jelent, éhes és éhezik. Gyarapodik a súlya?

Én főztem a gyerekemnek és aztán pont ugyanilyen ok miatt, feladtam és váltottam üveges bébiételre és aznap este 8-kor lefektettem és reggel kelt. Na mi nem aludtunk, mert a férjemmel ott ültünk az ágya felett, mikor ébred már meg. Most 3 éves és azóta egyszer sem kel éjjel. Ritkán vizet inni, ha szomjas.

Azt mondta a doki, hiába, nem biztos hogy megfelelő tápanyagtartalma van annak az élelmiszernek, amit egyébként én termesztek és nem biztos hogy megfelelő volt az én babámnak az az összeállítás. Az üveges bébikajáknak meg van ez az előnyük.

A szomszédom pedig délben és este is üveges bébiételt adott neki és az volt elegendő.

És nem nagyétkű babákról van szó, mert szerintem 1 évesen volt 8 kiló a fiam. Vékony, alig evő baba és mégis szüksége volt több tápanyagra.


Úgyhogy ennyi idősen már át kéne aludnia az éjszakát (ha nincs egyéb baja, betegsége-mondjuk reflux), úgyhogy változtass a napközbeni étkezésen és nem biztos, hogy a vacsorán kell. Mert lehet mát délelőttől kezdve éhezik és a többi étel nem fedezi.

A másik kisfiam cukorbeteg és szigorúan számolni kell a szénhidrátot. És minden étkezés után még magába tömött egy csomó szénhidrátmentes kaját. És elég volt a tízórai szénhidrátját megemelni, az ebéd, vacsora már elég volt, egy bőségesebb tízórai után. De a gyenge tízórai után már sem az ebéd, sem a vacsora nem volt elég.

2011. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ehezik? 13kg.

7.00 200ml tapszer

9.00 jogurt

11.30 250 g fozelek

15.00 200ml tapszer

18.00 100 ml darakasa, fel alma, fel banán egy keksz

19.00 300 ml tápszer

ehhez jon

1.00 180. ml tápszer

4.00. 240 ml tápszer

nem hiszem el, hogy ehezne

2011. aug. 11. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, nem vagyok szakember, de laikusként azt mondom, valahol nem jó és ha nem is a gyereke, de a szervezet éhezik- nincs erre jobb szó, mégha nem is megfelelő erre az esetre.

Az lehet, hogy többet is eszik a kelleténél, sőt, ha azt nézem a fiam 3 évesen 13 kiló, akkor kimondottan sokat, de nem tápláló ételeket adsz neki. Valami nem az ő korának megfelelő, azért is eszik mennyiségileg is többet meg éjjel is kétszer. És nekem a súlya is soknak tűnik, úgyhogy mindenképp változtatnék, mert nagyon sokat eszik, nem is sovány.

2011. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi a taplalo? Kenyer? Attol oklendezik. En nem tudom, mit adjak neki.
2011. aug. 12. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk első körben a joghurtot dúsítanám valami zabpehellyel mondjuk.

Ebédre te főzől vagy üvegest kap?

Uzsonnára csak gyümölcsöt és kekszet adnék, ebben az esetben nem egy hanem két kekszet.

vacsorára vagyis a 19 órás étkezésre adnám a darakását

és esetleg 9 órakor egy kis tápszert

2011. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mar 8 kor alszik,vacsi elotte van. Az izetlen cukormentes tapszeres darakasat csak ugy eszi meg, ha beleteszem a gyumolcsoket. Jogurtot csak siman eszi meg. Talan banannal megenne. Ebed foleg uveges, a foztombol kevesebbet eszik.vagy semennyit.hhhh. Nehéz.
2011. aug. 12. 12:58
 8/9 anonim ***** válasza:
És vacsorára nem enné meg az üvegest vagy főzeléket még egyszer?
2011. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mar probaltam. Nem izlik neki a fozelek, csak ebedre.
2011. aug. 13. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!