Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam velem alszik születése...

A fiam velem alszik születése ota. Most 17 honapos. érdemes még elekezdeni a kiságyba szoktatni? Ha igen hogy csináljam?

Figyelt kérdés
csak mert ö ugy alszik el hogy simizem a kisfejét,fogom a kezecskéjét,meg puszilgatom.de jo lenne leszoktatni,nehogy késöbb problémát okozzon,ha valakire rá kell biznom majd.hogy kezdjem el?
2011. jún. 19. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, lányom 16 hónapos és ugyan ez a helyzet nálunk. Nekem azt mondta a védőnő, hogy két lehetőségünk van: ha sír nem veszem ki az ágyából(nekem ez nem ment), vagy majd ha nagyobb lesz saját magától átszokik az ágyába.
2011. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ismeri a kiságyát? ha nem igazán én azzal kezdeném, hogy nappal beteszem és játszok bele. pl. bábozás. szokja meg, szeresse meg és utána kezdeném csak el az egyedül elalvást.
2011. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először a nappali altatással kezd, ne a mélyvízzel.

Nálunk úgy indult, hogy az ágyunkon fokozatosan csökkentettük az altatás rituáléját, és áttettem a kiságyba mikor elaludt. Annyira leegyszerűsítettük az altatást, hogy hozta a kispárnáját és a takaróját, lefeküdt, és aludt is.

Amikor ide eljutottunk a kispárna és a takaró bekerült a kicsiágyba, amikor alvásidő volt a gyerek be az ágyikóba és minden rendben volt.

Hasonlóan az esti altatásnál.(igaz 13hónaposan lett átszoktatva)

Most 2évesen kapus ágya van, teljesen önállóan nappal-este elmegy aludni itthon, ha 3asban vagyunk, ha vendégségben vagyunk, vagy vendégeink vannak nagyon nehezen lehet lelőni.

2011. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja a kiságyban aludjon, ne játsszon benne, ha nem aludt ott szinte soha, mert azt tanulja meg, hogy játszóhely, és nem azt, hogy ALUDNI KELL ott.

Ha olyan a habitusa a kicsinek, hogy csendesen elvan ébredés után akkorra legyen az ágy végében pár játéka, de ne a játékkal szoktasd oda be, mert az alap probléma megmarad.

(azóta, hogy a kapus ágy van, azóta ott is játszik, de alvásidőre ki kell pakolja, az ágy másik végébe elrendeződnek a macik... a kicsilányom pedig ugyan játszhat a kicsiágyban, de ő ott alszik nappal meg a nap nagyobb részében még ott van)

2011. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ébred még éjjel? mert ha csak az a gond, hogy kellesz az elalváshoz, akkor inkább vmi oldalt támlás gyerekágyba szoktatnám be, nem a kiságyba.

egyébként az enyém 17 hósan még bőven csak velem volt hajlandó elaludni, most 2,5 éves, és pár hónapja jó neki az apja is, ha muszáj (és most volt párszor ilyen, mert megint terhes vagyok, és bizony az UH mindig az ő déli alvásidejében van). sőt már este is elaludt vele párszor.

szóval sztem a kiisfiad olyan típus, aki igényli hogy mellette legyenek míg elalszik, azt meg ugye a kiságyban nem nagyon lehet, max elalszik és beteszed, de az meg necces, mert felébredhet. ha lenne külön ágya, ahová míg elalszik odafekszel mellé, zökkenőmentesebb lenne a dolog sztem. meg a kiságyat nemsoká úgyis kinőné már.

2011. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lanfear, ha egy 17 hónapos gyerek egyszercsak egy kiságyban ébred ahol eddig sose járt, nagyon megijedhet, ezért írtam, hogy előtte meg kell szerettetni vele, hogy egy kellemes helynek tartsa. aztán persze nem kell a kiságyban játszani. egyébként a suttogó is ezt tanácsolja nagyobb babáknál :)
2011. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!