Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres és anyatejes babák...

Tápszeres és anyatejes babák között látható-e szerintetek különbség?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy ránézésre meg lehet mondani egy babáról, hogy mivel etetik. Ti tapasztaltatok különbséget, ha saját tápszeres/anyatejes babátokat összehasonlítjátok más babákkal.

Vajon a felnőttkori testalkatra is kihat, hogy mit eszik első évében a baba?


2009. nov. 8. 21:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A 21:19-es vagyok. A fiam valóban hosszabb a kortársainál egy évesen 86cm, de ez szerintem nem annak köszönhető, hogy tápszeres. Egyszerűen azért ekkora, mert az apukája 2m magas. De hogy ekkora lesz, ezt már a gyermekorvos is megmondta, pedig az 50cm-es születési hossza egyáltalán nem mondható nagynak.
2009. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
szerintem talán annyi a különbség amit én észrevettem h a tápszeres babák gyorsabban hiznak sokat az anyatejes meg fokozatosabban.
2009. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy a tápszeres babák nagyobbak és jobban híznak cáfolom. Kisfiam anyatejes volt 6 hónapos koráig. Az első 3 hónapban havi 1,5 kg-t hízott, utána havi 1-t.

Én nem látok különbséget a tápszeres és az anyatejes babák között.

2009. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

annyi a különbség, mit 2 ember között. ezekbe a genetika szól bele nem az anyatej, v tápszer. miért kellene lenni különbségnek???

a szomszéd kissárc 1 évesen 15 kiló volt, 9 hónapig szopott. a fiam tápszeres, 1 évesen nem volt 10 kiló. az meg, h húsosabb lenne... csak izom van rajta.

ez genetika, semmi más. mit hozott tőlünk és a többi felmenőtől.

2009. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A mi babánk alig 2 hétig bírt szopni, aztán nem volt elég tejem, tápos lett. Mi észrevettük, hogy hirtelen meghízott, 8 hetesen 6,5 kg, (bár majd' 4 kg-mal született, ez sem kevés) aztán úgy két hónap alatt beállt a súlya. Barátnőm kicsije 2 héttel idősebb a miénknél és csak szopott. Leszámítva az említett kb. két duci hónapot, a két kisfiú a mai napig fej fej mellett fejlődik, az alkatuk nyilván másképpen alakul a gének miatt, de jelentős eltérésről nem tudok beszámolni.
2009. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20%
Hát én senkit sem akarok bántani,de szerintem látszik...valóban egyeseknek nagy a fejük...olyan harbutök fejük van és tunya löttyett túrórudi testük...de ez attól i lehet,hogy nem adagolják normálisan a tápszert...hanem tegyünk még + 1 kanállal!Persze nem mindegyik...de én eü-ben dolgozom és igeni némelyiken látszik!Akinek nem inge...nem akarok senkit bántani ezzel,le is lehet pontozni...én ezt látom!
2009. nov. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem van különbség / mert kitalálták, hogy a tápszeres babák nagyok/. Az én lányom 5 hónapos és 8 kiló 68 cm. Mindenki azt hiszi tápszeres, pedig anyatejen kívül semmit nem fogad el /vizet sem/.
2009. nov. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
mitől lenne nagy a fejük? 2008-2009-ben született babákról beszélünk, nem 1970-ben élünk, amikor szar tápszerek voltak és tényleg puffasztott. a testalkat meg adottság. a tápszer, v anyatej az ég világon semmit nem befolyásol. sem a fejméretet, sem az izomzatot. a környezetemben sok baba van, a családban, a baráti körben, 1ikről sem lehet megmondani, h mit eszik. baromság, h látszik.
2009. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem különbség csak a szülők pénztárcája között van:)Úgy tudom,hogy elég drága a tápi!Az én fiam 18 hós szopizik,a barátnőm fia 16 hós tápis,és az övé pl:már mond néhány szót az enyém csak hadovál!És kb egyforma magasok.Az övé egy csepp anyatejet sem ivott.Igaz az én fiam nyugodtabb,kiegyensúlyozottabb,de gondolom ez nem ettől függ!
2009. nov. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
Régen valóban volt különbség, a régi tápszerek /15-20 évvel ezelőtt/ puffasztották a babákat, de könyörgöm 21. században élünk. Ezek már nem azok a tápszerek, másrészt meg ha valaki megmondja ismeretlenül hogy tejcis vagy tápi akkor annak kalapot emelek. Arra nem is gondolnak hogy a gének közbeszólnak ki mekkora, mekkorák a paraméterei. Mert két anyatejes vagy két tápis gyerkőc sem egyforma ugye...
2009. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!