Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le vagyunk maradva? Más is...

Le vagyunk maradva? Más is van így ezzel? 10 hós a kisfiam

Figyelt kérdés

10 hós lesz a kisfiam 30-án. két hónapja felállt, és egyből le is tudott ülni, nem volt gond hogy eldőlt szinte egyből tudta hogy kell leülni. fél évesen felült. egyedül megtanulta két nap alatt ezzel sem volt probléma, nem voltak esések.

menni megy de csak a bútorokba kapszkodva. elindulni még nem akar.

itt sok szülő írta hogy a babája tíz hónaposan már mutatja hogy hol a pocija, orra, megismer különböző tárgyakat.

hát nálunk ez még nincs. hiába akarom tanítani nem nagyon köti le. hiába mutogatom neki a dolgokat.

ugye igazából még nem gond ha nem tudja?

más hogy van ezzel?


2009. okt. 23. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hat masnak meg nem lepeget butorok mellett a babaja es nem ul fel 6 honaposan...

az en babam is 10 honapos es nem varom el tole, hogy mindent de mindent ugy csinaljon, ahogy itt leirjak az anyukak. nem gondolom, hogy le vagyunk maradva, en sokat tanitgatom, de meg o sem mutogat, az egyetlen szo amit mond az a Nem de furge, ugyes es szepen fejlodik.

2009. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Ha egy év múlva indul el, akkor is időben lesz. Nem kell siettetni, nem verseny ez! Biztos sok mindent tud, amit azok a babák meg nem. Biztos nagyon figyelmes, és inkább az apró dolgok érdeklik, vagy az emberi kapcsolatok. Azokat a babákat meg a nagymozgások. Lehet, hogy feltaláló lesz, vagy pszichológus, nem hosszútávfutó. De még ez se biztos, ez semmit nem jelent. 10. hónap vagy 16-ik, egyre megy.

Lehet, hogy ő ügyesen eljátszik magában, más babákat meg folyton szórakoztatni kell.

Mit szokott csinálni?


Csöppet se nyugtalankodj, de ha kedved van tanítgatni, volt egy régi jó kis könyv, szerezd meg, neten szokták árulni:Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!

Egészen iskoláskorig találsz hónapra lebontott gyakorlatokat.

Piciknek is, nagyon mulatságosak.

2009. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat.

nem siettetek semmit. csak így egy kicsit megnyudotam.

nagyon jól eljátszik egyedül szerencsére, tudok tőle bármit csinálni. nagyon vidám baba állandóan vigyorog. kedvence a kukuccs játék főleg mióta rájött hogy ő is el tudja takarni az arcát:) már magától játsza függöny mögé bújik vagy bár mi amit talál. "beszélni" annyit beszél hogy bababa papapa mammmma mamama pa. aaa, vaaa. ilyenek

2009. okt. 23. 10:25
 4/10 A kérdező kommentje:

Meg az is rossz, hogy amióta feláll mindenki csak azt tudja kérdezni hogy na megy már? elindult magától? már egy hónapja ezt hallom. próbálom figyelmen kívül hagyni de néha nehéz.

ja és négy foga van.

2009. okt. 23. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én babám 9,5 hónapos, de mivel nem integet pápát mindenki csak csodálkozik az utcán, hogy le van maradva, "de a fiúk le is szoktak maradni" - ezzel a mondattal megnyugtatnak.

Ő is mászik, feláll, lépeget, mégis ha valamit nem csinál, amit a korabeli babák igen, akkor mások sajnálnak le. Kezd nekem ebből már elegem lenni. Manapság kész zseni babák vannak-legalábbis az anyukák elmondása szerint. Ha pedig találkozom ezekkel a csodababákkal, akkor épp nem akarnak semmit sem csinálni érdekes módon.

2009. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az én fiam is kb 9 hónaposan állt fel először, most 11 hónapos és talán most kezd próbálkozni az elindulással. Én ennyi idősen már futottam a hálózsákomban, a bátyám 17 hónapos volt amikor elindult. A lényeg, hogy ne erőltesd, mert az nem lesz rá jó hatással. Amikor ő készen áll rá úgyis megteszi magától. Minden baba már és más, ne hagyd hogy másokhoz hasonlítsák.

Az én fiam sem mutogatja a testrészeit, és csak mamama bababa papapapa meg dádádádádá a szókincse. A pápát az istenért sem akarta megtanulni, de nem is erőltettem.

A tárgyak közül csak a maciját ismeri fel, mert van egy brumma-brumma énekünk, akkor elkapja ez első macit amit meglát és rázni kezdi. Ő is most kezdett el magától kukucsolni, de ennyi. Meg azt tudja, hogy apa kicsoda, mama kicsoda, anya kicsoda, mindig azt nézi akiről szó van.

2009. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagytok lemaradva. Ez babafüggő szerintem. Az én fiam, pl hét hósan állt fel, 9 hósan járt. Viszont most egy éves múlt, nem mutogat tárgyakra, testrészekre, nem hozza ide ha kérem. Semmi ilyesmit nem csinál. Nem lehet lekötni sem, tanítani sem. Szóval ez szerintem nagyon egyéni.
2009. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az lemaradt, hogy az első foga is még csak most jön.
2009. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

nem akarok erőltetni semmit, ezért nem is veszek se bébikompot se járássegítőt.

csak egy idő után már idegesítőek ezek az elvárások. régen nem így volt. de igyekszem figyelmen kívül hagyni:)

mégegyszer köszi a válaszokat mindenkinek

jó babázást:)

2009. okt. 23. 13:33
 10/10 anonim ***** válasza:
az én környezetemben is vannak zseni babák, ezért ha hallom, hogy az xy kisfia/kislánya mi mindent tud már csinálni, én azt szoktam mondani, hogy én megtanítottam a két hós kiafiamat egyedül fésülködni, és meg tudja mutatni Európát a földgömbön:)) erre persze mindenki mosolyog,de legalább lezárul a dicsekvés. nem vagyok hajlandó vetélkedni seni gyermekének földöntúli képességeivel.
2009. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!