Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szülés videóról?

Figyelt kérdés
Http://www.youtube.com/watch? V=FjaSjUw8PmM Én felháborítónak tartom, mert szerintem egy kicsi gyereknek semmi értelme végignéznie, ahogy anyuka szenved és kinyom egy babát. Nem azért, mert "jaaaj anya pucér", hanem mert úgysem érti, nem fogja fel, sőt még rossz emlékként is megmaradhat benne. A másik, ami miatt elítélem az az, hogy még csak egy bába sem volt jelen. Bármi baj történhetett volna, ami akár a kicsi életébe is kerülhet. Az anyuka a végén mondja, hogy szereti a gyerekeit, de szerintem akkor is felelőtlenség volt. Hozzáteszem, szerintem annak sincs sorja, hogy pucéron, véres-ürülékes hátsóféllel fetrengjen a kicsik előtt.

2013. máj. 22. 21:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A 6. válaszban levő linket nyisd meg.
2013. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit furi volt az eleje. Nekem nem lenne hozzá bátorságom, de nem török felette pálcát. Nekem is nagyon tetszett ahogy utána támogatják, puszilgatják és az nagyon jó, h sokára vágják el a köldökzsinort.
2013. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az otthonszülés is, a gyerekek aranyosak a végén, nem tartom felháborítónak, külön tetszik, hogy nem egyből vágják a köldökzsinórt. Bár a saját szülésemet nem tenném fel youtube- ra, de a többivel nincs semmi baj. Szerintem.

Az "ősanyák" tudnak szülni. Miért zavarna a gyerek? Nem lesz ettől semmi baja, hogy látta. Én mondjuk a háborítatlan, de kórházban szülés mellett vagyok, megnyugtató, hogy bármi van, kapok segítséget, de nem tartom felelőtlennek azt sem, aki otthon szül....

2013. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
16%
sztem is felháboritó,miért kell annak a szerencsétlen gyereknek végignéznie az anyja szenvedését szerintem az ilyen kicsi gyerekeknek ez ijesztő lehet és egy életre benne fog maradni az élmény de nem valószinű h poizitv élményként ... ráadásul nem túl tiszta a környezet ahová az a pici születik...
2013. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
miért kell lepontozni én csak a véleményemet irtam le ahogy a kérdező kérte...
2013. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van. Apu elég jól csinálja a dolgát, a gyerekeken sem látszik semmi döbbenet, a maga természetességében fogadják a dolgot. Minden nő képes lenne erre, hiszen erre teremtette az Isten a női testet. Mindent jól csinált, amíg pulzált a köldökzsinór nem vágták el, rögtön megvolt a bőrkontaktus, szopizni is rögtön tudott a baba. Szerencsésen érkezett erre a világra és nyilván ez későbbiekben is egy erős védőháló lesz a számára, hogy így láthatta meg a napvilágot :)
2013. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
13- as vagyok, ennél "csúnyább" durvább, ijesztőbb, dolgokat látnak a gyerekek, akár a TV- ben is... A 3. szülésnél pedig nem szenved egy nő annyira (az első igazi fájástól számítva nekem 2,5 órán belül megvolt a harmadik, és minden sokgyerekes ismerősöm azt mondta, hogy gyors volt, és jóval könnyebb, mint az első. Mellesleg ha háborítatan a környezet egy nő sokkal könnyebben el tud lazulni, sokkal jobban érzi magát, kevésbé szenved...).
2013. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ilyen egy igazi természetes szülés. Ilyen volt 100 éve, és biztos vagyok benne, hogy a földön jóval több gyerkőc születik ilyen körülmények között, mint kórházban. Ettől nekem még kell a kórház :)
2013. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Hát arra, hogy apuka jól csinálta annyit mondanék, hogy mert nem volt semmi komplikáció (ha farral jött volna, vagy ne adj Isten más baja lett volna... 100 évvel ezelőtt is ott volt a bába, aki azért értette a dolgát), reagálva arra a válaszra is, hogy erre minden nő képes. Cáfolnám. Ha minden nő képes lenne rá, akkor nem halnának sokan meg a szülés közben (sajnos). A gyerekekre meg annyit, hogy barátnőm látta kiskorában, hogy az anyukája szoptat és ez olyan hatással volt rá, hogy először nem is akart gyereket, aztán szerelmes lett stb és jött a baba, de pánikrohamot kapott, mikor vitték neki a kicsit szoptatni. Nem is szoptatott és rosszul van a gondolattól, volt olyan, hogy úgy bepörgött mikor mondták, hogy szoptasson (anyósa drága) hogy egy az egyben elájult. És én is azt tanultam pszichológiából és fejlődés lélektanból, hogy nem jó a gyereknek, ha pl szexet lát vagy ilyesmiket lát, amiket még nem ért meg, mert a tudatalattijában megmarad és a későbbiekben visszaköszönhet rémálmokat előidézve ezzel, félelmet, undort jelen esetben a szüléstől, babától stb, fóbiákat, vagy olyan rejtett félelemmé válik, aminek nincs köze a szüléshez, mégis ebből az élményből táplálkozik. Lényeg a lényeg, én nem tenném. Mellesleg az otthonszülést sem. Steril, tiszta környezetre és vész esetére orvosokra vágynék egy kedves kis kórházban. Én például ott jobban el tudnék lazulni és nem idegeskednék azon, hogy mi van, ha baj lesz.
2013. máj. 23. 14:18
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekkel megbeszélik a saját nyelvén, elmondják neki elmagyarázzák, akkor nem okoz sérülést, akár szexet, akár mást lát, csak ha elterelik a témát, összevissza beszélnek. Ez nem jelenti, hogy akkor mindenki szexeljen a gyerek mellett, de ha véletlenül rányit a szüleire, nem lesz semmi baja a lelkének.... (olyanról meg pláne nem hallottam, hogy szoptatás után megundorodott volna valaki a későbbi gyerekvállalástól- ha így lenne, akkor pl Afrikában nem születne annyi gyerek, és mindenki lelki sérült lenne. a nők bárhol szoptatnak, egy kunyhóban alszik a család, ott szexelnek, és teljesen természetes. A természetességben semmi undorító nincs.)

Akkor undorodik meg valaki, meg lesz lelki sérült, ha hazudnak neki, ostoba mesékkel traktálják (a kisbaba akkor lesz ha anya-apa ölelkezik, a maszturbálás csúnya dolog stb) /és én is tanultam pszichológiát, azon belül főként szexuálpszichológiát/

2013. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!