Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az ambuláns...

Mit gondoltok az ambuláns szülésről?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Én részemről másnap hazamentem volna, kérdeztem is a dokit, hogy elenged-e. Totál feleslegesen voltunk benn, minden oké volt. Ha nem indokolja semmi, minek maradjon az ember. Persze egy elhúzódó, komplikált, beavatkozásoktól hemzsegő szülés után nem engedném el az anyukát, vagy ha a babánál nem volt valami okés, nem árt a megfigyelés.
2013. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha minden rendben ment, akkor egy teljesen normális igény (nyilván nem egy császáros akar hazamenni 1 nap után). Sajnos a mai magyar EÜ teljesen más, érdekük benn tartani a kismamákat és babákat "jobb a megfigyelés" címszó alatt, közben az igazi ok az, hogy 3 nap után kapják meg a normatívát a szülésért :(
2013. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
már minden fejlett országban működik, itt balkánon van ez a 100 nap megfigyelés...
2013. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Èn németországban szültem. Itt engedett az otthon szülés, ambuláns, vagy szülés házában is.

Aki nem akar orvost, az szülés házába megy. Otthon szülni még egyetlen egy ismerösöm ismeröse se szült, és ambulánson sem.


A bábám szerint az aki elsö babáját szüli legalább szülés házába bemegy, mert bizonytalan és igényli a segítséget. Aki meg többediket szüli az meg inkább marad tovább osztályon mert tudja, hogy ott nyugalomba lehet az új csöppségével, össze hangolódhatnak egy kicsit, és nem kell már rögtön a nyüzsgö családba haza mennie. 10 nap a maximum amíg egy komplikáció mentes szülés után, ha minden rendben van bent maradhatsz. Ha szeretne valaki akár a 10 napot is kivárhatja.

2013. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ny.Európában sok helyen műkődik, de mi itt keleten mindent sokkal jobban tudunk, sokkal jobb az eü. rendszer is, ezért sem működhet ez nálunk, csak a buta, fejletlen, tudatlan nyugaton...
2013. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én császár után mentem haza 1 nappal, muszáj volt, mentem a kisbabám után a másik kórházba. Kibírtam, de elég durva volt. Szeretnék legközelebb 1-2 napot pihenni odabent.
2013. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
a kórház csak akkor kap pénzt az anyuka után, ha benn töltenek legalább 72 órát.
2013. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14%
Én azt gondolom, hogy attól még senkinek nem lett baja, hogy néhány napot feküdt szülés után. Lehet szidni a rendszert és isteníteni a nyugatot, de attól ez még nem egy akkora katasztrófa, mint amekkorát egyesek csinálnak belőle.
2013. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!