Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele ha leesett?...

Mit csináljak vele ha leesett? Lehet baja? Hogyan lehet ezt feldolgozni? Jártatok így? Kérlek ne ócsároljatok, tudom hogy hibáztam, elég nehéz így is.

Figyelt kérdés
Még remegek most is,nem régóta forog a kislányom és hasra tettem(miközben én egy újabb adag tápszert csináltam)hogy böfizzen addig is.Egy pillanat alatt legurult a kanapéról.Hasra esett le,tehát előlről ütközött.Sírt nagyon én nagy nehezen megvígasztaltam.Evett még utána aztán játszott most alszik.Úgy tűnik semmi baj,de félek és aggódok.Nagyon lelkiismeretfurdalásom van.Az biztos hogy többet nem hagyom ott.
2009. okt. 1. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!! Megértelek, de nyugodj meg. Szinte minden babával előfordul ez, csak van, aki elmondja, van, aki nem. Pár óráig figyeld, nem hány-e, nem furcsa-e a viselkedése. Ha minden rendben, akkor oké. Ha ne adj isten nem, hívd fel a gyerekügyeletet és mondd el telefonon, mi történt és most mi van, adjanak tanácsot. Én így tettem, én be is vittem, röntgen, mert "ferdének" láttam a járását. De nem volt semmi baj. Nyugodj meg, sokkal strammabbak, mint hinnéd.
2009. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez sajnos előfordul. Most viszont már tudod, hogy milyen hamar eljut addig, hogy leessen, de ezt gondolom többet nem is kell mondani. :) Figyeld a nap folyamán, ha jókedvű, eszik és nem alszik extrémen, nincs semmi, nagyon strapabírók ám! Nekünk képzeld 2 napja volt, hogy a 16 hónapos lányom leesett a mosógépről. Amikor fürdetjük, akkor felültetjük a mosógép tetejére, amíg a vizet engedjük, de persze ott vagyunk vele. Most is így volt, ott voltam, egyszer csak se szó, se beszéd, már fordult is le oldalra. Valamit el akart érni.... Estében kaptuk el. Kicsit beverte a fejét a kád párkányába (szerencsére akrilkád lekerekített), semmi baja nem lett, sírt kicsit. Én is utána remegtem. Még soha sehonnét nem esett le. Szóval nyugi! Senki nem fogja a fejedet venni! Előfordul!
2009. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is egyszer legurult az ágyról, pedig egy karnyújtásnyira volt tőlem. Ő hanyatt esett, nem láttam rajta semmi változást, de délután elugrottam a dokihoz, hogy nézze meg, mert elég magas az ágy....Féltem nehogy agyrázkódást vagy bármi mást kapjon. Sok balesete lesz még a babáknak, ezért vedd egy kicsit lazábban a dolgot, persze ezt pont én mondom... :o) Gondolj bele veled is mennyi minden történt gyermekkorodban, mindentől nem védheted meg, és nem lehetsz mindíg vele,mellette. Ettől a kis balesettől nem vagy rossz anya, szinte mindenkivel előfordul. Én is a pottyanás után tettem le a földre(sajnos nem előbb) és nem hagytam az ágyon egy pillanatra sem.
2009. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nyugodt,jókedvú,eszik,iszik,játszik,akkor minden ok.Figyelgesd,hogy ne hányjon,,vagy ne legyen aluszékony.Azt is megnézheted,egyforma-e a két pupillája.

De:nyugodj meg elsősorban ez a legfontosabb.

Nekem 2 hete először esett hanyatt le a lányom 14 hónaposan a kanapéról.Egyből bealudt a sírásba ,nagyon megijedtem,beszéltem orvossal is,de szerencsére minden ok.Azért én elvittem a mi megnyugtatásunkra.Nagyon nagyot koppant a feje és ijesztő volt ahogy elaludt.

A dokinő mondta rengeteg babával előfordul,és szerencsére legtöbbször nem lesz baja.

Ne aggódj,figylgesd,de valószínűleg nálatok sincs emmi baj.És nyugodj meg.

2009. okt. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem olyan gyerek nincs, aki nem esett le. Van, aki többször is. Figyeld, hogy nem hány-e, nem túl aluszékony-e. Ha nem látsz rajta semmi különöset, nem lett semmi baja (amit leírtál, abból erre lehet következtetni). Vigyázz rá, de ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod, ettől még jó anya vagy, ez mindenkivel előfordul, akár többször is!!!
2009. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Még előbb sem szabad sehol otthagyni, nem ám a forod...

De a statisztika szerint minden baba leesik legalább 1X az ágyról...

SEmmi baja, ha nem hányt, nem vesztette el az eszmletét, és nem látod zavartnak...

Szóval no para...

Azért sírt, mert megilyedt.

2009. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam is leesett egyszer az agyrol.nyugod baba volt mindig,nem az a porgos-forgos "tipus".En is ott altam 1meterre tole es hupp atfordult epp hogy elkaptam,de megsem mivel lehorzsolodott az orra szegenykemnek.Mas baja nem lett szerencsere.
2009. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Az én lányom soha nem esett le az ágyról. Miért nem lehet a kiságyba betenni vagy a földre a szőnyegre ilyenkor? Én ezt szoktam.. biztos én vagyok a kivétel aki erősíti a szabályt..?
2009. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én picim már 3szor leesett az ágyról. Nagyon nehezen tudtam túltenni magam, a felelőtlenségem nagyon bosszantott hosszú ideig. Együtt sírtam vele mikor megtörtént a baj, de nem lett komolyabb probléma szerencsére. Soha nem fogom többet magára hagyni, ez egy jó lecke volt nekem. Szóval nem csak te jártál így.
2009. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is esett le ágyról, de semmi baja nem lett.

Bár nem vagyok rá büszke az enyém még a bébihordóból is kiesett. Apa nem kötötte be, mikor beültete én meg megfogtam és ki akartam vinni a kocsihoz, nem akadt be rendesen a karja és előrebukott a hordó a gyerek meg ki a szőnyegre. Hát gondolhatod. De kisebbet estt, mint az ágyról, vagyis nem esett olyan magasról, de szegény kihasalt. Sírt kicsit, de semmi baja nem lett akkor sem. Meglátod lesznek ennél nagyobb balesetek mikor járni tanul, mikor már felmászik még a szék tetejére is. Egyszerűen nem tudunk mindenhol ott lenni, ők meg kis furfangosak és egy szem pillantás alatt fenn vannak bárhol.

2009. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!