Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet feldolgozni, hogy...

Hogy lehet feldolgozni, hogy nem tudom szoptatni a babámat, hogy nem tudom megadni neki azt ami a legjobb? Ti mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nehezen megy,pedig az elejétöl nem volt elég tejem, ami mára már teljesen meg is szünt. Hiányzik a szoptatás, az érzés amit csak akkor érezhet az ember...
2010. nov. 16. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorbetegen szültem, és szülés után felborult az anyagcserém. Négy hetes volt a gyermekem,és csak addig tudtam szoptatni, és vissza kellett mennem a klinikára nélküle. Na az volt az igazi fájdalom.
2010. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én csak 5 hétig tudtam szoptatni. De bevallom őszintén nálam úgy működött ez a "feldolgozás", hogy miután 4 kerek napon át kínoztuk egymást, kisfiam engem, én őt, már szabályosan szét volt rágva a cicim, kisfiam ordított annyira éhes volt. 4 éjszaka egyebet sem csináltam csak keltem hozzá kb. fél óránként, szoptattam, alig aludtam vissza már megint kérte, mert nem tudott jól lakni. Nem volt más választás csak a tápszer. Megetettem tápszerrel, nem egészen hat hetesen, este 11 körül elaludt, reggel 6-ig nyugodtan aludtunk, ő is, én is. Reggel olyan kis kipihent, nyugodt arcot láttam magam előtt, a kisfiam pihent, jól lakott és elégedett volt. Mellette én is pihent, nyugodt, normális anyuka voltam. Ez volt az első nap mikor "tudatosan" rám mosolygott. Nálam ez volt az, ami segített. A négy kemény nap és éjszaka után megnyugodtunk mindketten, így nem volt nehéz feldolgozni, mert láttam kisbabámon, hogy így jobb neki.


Erőt kívánok neked, vigasztaljon, hogy másképpen is tudsz neki jót adni. A VÉGTELEN SZERETETTEL.

2010. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

rosszul gondolod. nem a tej a legjobb neki,hanem az ÉTEL. és ha az tápszer,akkor az. én 4hetes koráig küszködtem,éjjel-nappal sírt szegény,aztán meggyőztem magam és tápszert adtam. már bánom h nem azonnal,amikor láttam h kevés neki.


ez a "csak az anyatej a jó,ha nem azt adsz neki szar vagy" hozzáálás azoktól jön akikből ömlik a tej és nem hiszik el h van oylan akinek egyszerűen nincs.


szóval: a lényeg h szereted a babádat és ő meg egészséges.

2010. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 hónapos koráig tudtam szoptatni, az elejétől fogva kevés volt a tejem, aztán egyre kevesebb lett, végül feladtam, mert már csak kínlódás volt vele mindkettőnknek. Rossz érzés, én azzal próbálom magam nyugtatni, hogy a tápszerben is benne van minden fontos tápanyag és vitamin, még ha nem is egyenértékű az anyatejjel. Ha pedig csak egy kicsit is tudtál szoptatni, annak is örülni kell. Nekem a szoptatás sajna nem olyan volt, amilyennek elképzeltem - kisebesedett, fájó mellbimbók, mellgyulladások, tályog, műtét -, ennek ellenére kitartottam, amíg értelmét láttam. Most pedig úgy látom, a babámnak nem hiányzik a cici, nekem pedig őszintén szólva sokkal kényelmesebb lett az életem. Persze hiányzik a szoptatás, és néha szomorkodom emiatt, de már egyre távolibb az egész.
2010. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is kevés volt z elejétől,aztán egy komoly mellgyulladás után szinte el is tűnt teljese a tejem,én is úgy éreztem,hogy milyen anya vagyok,ha még enni sem tudok adni a gyerekemnek.,mikor látta a védőőm,hogy kikészültem,azt mondta:Judit,tudod,hogy Én anyatej párti vagyok,de ha nem megy,kkor nem megy,mindent kipróbáltál,hiába.gyereket pedig nem éheztetünk,úgyhogy tápszer.neki csak azzal ártasz,ha nem kap enni.már 8 hónapos a lányom,és nem hisze,hogy jobban szeretne,vagy másképp nézne rám,ha tovább tudtam volna szopiztatni.egyszerűen imádjuk egymást.fel a fejjel!
2010. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok, Még annyit, hogy azóta kisfiam két éves, soha nem volt 38 fok feletti láza, nagyobb hűlése, betegsége, semmi ilyen. Szép magas kisfickó, 14 kiló, normálisan fejlődött. Most így ránézve, hogy milyen nyugodtan alszik, kicseppentek a könnyeim és sajnálom mai napig is, hogy miért okoztam neki azt a 4 rettenetes napot és éjszakát.
2010. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első fiam nem szopott abszolút, bármit csináltak a csecsemősök és én is, folyton elfordult, és visított, ha cicire tettük. Igazán tejem sem volt, hiába fejtem, ittam a csodateákat, stb... Kiderült, hogy nagyon le van nőve a nyelve, de semmit nem csináltak vele, csak 10 hósan vágták fel neki.

A második fiam szopizott volna, de az előtejen kívül mást nem tudtam neki adni, mert nem indult be utána.

Mindkettő makk egészséges, felnőttek tápszeren. A lényeg, hogy legyen mit ennie! És ha más nincs, akkor ott a tápszer!

2010. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem is nehezen ment, sosem volt elég a tejem, 2. héttől kellett tápszer, végül 4 hónapig szoptattam úgy hogy délután/este kellett tápszer kiegészítés, és még 2 hónapig úgy hogy reggel este volt cici, de én teljesen rágörcsöltem erre a dologra, a csapból is az folyik hogy szoptatni, szoptatni, mindenki tud ha akar, na ez nem igaz, ha vki akarta az én voltam, minden megtettem, megettem, megittam, fejtem, de nem lett több tejem, minden gondolatom a tejcsiholás körül forgott

ma már máshogy látom, nem csinálnék belőle ekkora ügyet legközelebb, az hogy jóllakjon a baba, és az anyuka nyugodt maradjon, fontosabb az anyatejnél szerintem

2010. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én mindkét fiamat csak 3 hónapig tudtam szoptatni. Az elején noszta annyi tejem volt, hogy akár még egy másik babát is fel tudtam volna nevelni! Mivel volt némi tapasztalatom, így a második gyermekemnél fagyasztottam az anyatejeket a kicsimnek, gondolván a szűkösebb időkre. És milyen jól tettem! 2 hós volt a fiam, mikor észrevettem, hogy fogy a mennyiség. Mindent kipróbáltam! Mindent! Hogy megtartsam. Ettem homeós vackokat, ittam teát (pedig gyűlölöm, és rosszul vagyok a teáktól), rengeteg folyadékot ittam. Védőnőmtől, gyerekorvosomtól kértem tanácsot, akiknek az volt az első kérdése, hogy írjunk tápszert??? A végén, már nem kérdeztem semmit. Felesleges volt. Nekik nem z volt a főntos, hogy hogyan oldjam meg a zavart, hanem az, hogy gyors tápszert rendeljenek a kicsinek. Együtt sírtunk a babámmal, és mi is kínoztuk egymást. 3 hónapos koráig ment a szoptatása, utána elfogyott a tejcim. 4 hónapos koráig tudtam cumisüvegből etetni még. Most 6 kg-s, és bébi ételeket kap, meg főzök neki. Hiányzik nekem is a szoptatás, de é képtelen voltam rá. Gondolom a gének teszik...Ezzel próbálom magam nyugtatni, viszont a védőnőmnek sosem fogom elfelejteni, hogy nem segített. Saját kútfejből meg nehéz gazdálkodni, és hiába próbáltam ki mindenféle kegyszert. Elhihetitek, volt, hogy 10000 Ft-ért vettem tejfakasztó kapszulát, hogy megtarthassam a fogyó tejcimet. Minden pénz megadtam volna érte, de semmi...:( Béna vagyok nagyon. DE talán nem ezen múlik az anyai szerep döntő részben. Ez vigasztal kissé...
2010. nov. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nem 6 kg-s, hanem 6 hónapos.. Elírtam. a súlyát tekintve viszont, közel 10 kg; gyerekruhákban a 86 -os méretet most nőlte ki. Jön a 92-es...Tudom, óriásbébi, de már megszoktam, hogy nekem csak 4280 (első fiam) és 4530 g-os (2.fiam) újszülött babáim születhetnek.
2010. nov. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!