Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg ennyire,...

Szerintetek tényleg ennyire, és én vagyok a bunkó? Mert válaszoltam amit kérdeztek?

Figyelt kérdés
Közeli rokonok megkérdezték, hogy mit hozzanak babalátogatóba jövetelkor, mire van szükségünk, mert nem akarnak 100. fürdőlepedőt hozni. Én meg mondtam, hogy végül is mindent szívesen veszek, csak ne legyen rózsaszín , mert ezt az egy színt nem fogom a lányomra adni,és ne legyen rajta micikmackó és társai, thomas, verdák, meg a hasonló gagyi modern mesefigurák.
2009. szept. 27. 19:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Hát, ahogy ide beírod a dolgokat, lehet, hogy igazuk van... Vagyis inkább nagyképű vagy, mert te két nyelven taníttatod, de azért otthon már nem vagy képes maradni vele. Meg ilyeneket kitalálni, hogy rózsaszínt nem adsz egy kislányra... Pfff.

Inkább a valós dolgokkal kellene foglalkoznod, mondjuk a gyereked nevelésével, és nem azzal, hogy bedugod a bölcsibe.

2009. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

nem te voltál/vagy bunkó! én is 2 nyelven szeretném majd tanítani a gyerekemet (angol-magyar), de attól még nagyon messze állok, hogy szüljek.


szerintem ne aggódj a rózsaszín cuccok miatt, nem muszáj hordania a lányodnak, max ha azok a rokonok jönnek akiktől kaptátok.

2009. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Azért vagyok nagyképű mert két nyelven tanítom majd a lányom? Ami csak majd a hasznára válik? Mindegy ezen jót vigyorogtam, de nem baj téged is felfele pontoztalak, ha már vetted a fáradtságot válaszolni:)
2009. szept. 27. 20:22
 14/28 A kérdező kommentje:
Egyébként nem nagyképűség, valahol kényszerhelyzet is. Nem tudna máshogy kommunikálni az apjával és annak családjával, ha csak magyarul beszélne.
2009. szept. 27. 20:25
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

De a kétnyelv tanitàsa hogy jöna kérdéshez?

Szerintem nem kell ràadnod a gyerekre a rozsaszint,nem kötelezhet rà senki.Tedd a szekrény aljàra és kész.

Bunko nem voltàl egyàltal£n

2009. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

A rózsaszínt és a Micimackót még megértem, bár nem értek egyet, de hogy ezen felül is behatárolod, hogy mit vegyenek, az szerintem elég gáz. Én nem sértődnék meg rajta, ha valaki ilyeneket kérne tőlem, az jutna eszembe, hogy még nem állt helyre a hormonháztartása az anyukának szülés után :)

Egyébként én is kértem, hogy ne vegyenek kéket, mert mindenkitől azt kap és mi is sokat vettünk.


Tök jó, hogy 2 nyelven beszéltek hozzá, de azt nem értem, hogy ez a bunkó - nem bunkó témával hogyan passzol össze, hogy jön egyáltalán ide. Ismeretségi körömben van egy család, ahol az anyuka magyarul beszél, apuka nem tudom már milyen nyelven, ráadásul egymással angolul beszélnek, így a gyerek 3 nyelvet tanul egyszerre és egy tahó bunkó család ettől még.

2009. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
67%

Nekem fiam van, kettő is, rózsaszín cuccok kizárva.

De mesefigurás ruhácskát miért nem akarsz rá?

A kicsim 15 hónapos, és imádja a ruháit.

Mindig megnézi, hogy melyik van rajta.

Micimackós, 101 kiskutyás.

Lehet olyat kapni ami szolid, nincs tele "rajzolva".

Egy kutyus elöl, vagy egy autó elöl és kész.

Nagyon tetszik a nagyobb babáknak.


A rózsaszín fóbiát teljesen megértem...

:D:D:D Egyik barátnőmnek 2 lánya van, mindig mindenki rózsaszínbe van. Még anyuka is, de a zoknija is rózsaszín. Borzalom.

2009. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hát igazából csak ezekkel a modern mesékkel van bajom, hello kitty, barbie és társaik. Nem szeretném, ha a lányom ilyenek en nőne fel. Inkább Frakkon, kis vakondok ilyesmin. A két nyelv meg úgy jött, hogy a rokonaimtól hallottam vissza utólag, kerülőúton, hogy a fentiek miatt milyen bunkó vagyok, de hát mit is lehet várni, egy ilyentől, aki két nyelven beszél a gyerekéhez, meg úgy általában modern elveket vall. Aztán itt az egyik hozzászóló még helyeselt is, hogy igen igazuk volt, nagyképű vagyok emiatt.
2009. szept. 27. 20:35
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, teljesen normális, ha ilyen-olyan a családja a gyereknek 2 nyelvet tanul.


Én franciából érettségiztem én azt tanítom a fiaimnak.

Csomó aranyos mondóka meg ének van. + A nagy angolt tanul a suliban.

2009. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek,azt hittem csak én vagyok aki nem szereti a mesés rózsaszín álmot,én is szépen megkértem mindenkit,hogy ezt bízzák rám.Jogod van a te ízlésed szerint berendezni a szobát.Én mindenkitől pelenkát kértem és nálunk nem volt belőle sértődés!Nagyon irigyellek,hogy 2 nyelven tudtok a gyerekhez beszélni ez nagyon nagy dolog!!
2009. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!