Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos oltáskor hány...

2 hónapos oltáskor hány oltást kap a baba? Mert nekem kettőt kapott a combjába, egyiket az egyikbe, másikat a másikba. Talán a nem kötelezőt adták be? Mert meg sem kérdezték.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi is kettőt kaptunk, de az egyik nem kötelező (meningococus)) volt. Ezt alá is kellett írni, hogy kérem.
2010. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ez mire van?
2010. ápr. 10. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:

A Diperte a kötelezeő és a Prevenar-t szokták még beadni, de az nem kötelező, viszont ingyenes. Kislányom tavaly kapta, de velem minden alakalommal aláírattak egy papírt, hogy kérem. Amúgy a kiskönyvbe is beragasztották, hogy mit adtak be, ott pontosan meg tudod nézni.


Itt olvashatsz róla, nagyon jó sztm:


[link]

2010. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi is a Prevenart kaptuk meg pluszban tavaly mert ingyenes lett viszont men kötelező zért alá kellett, hogy írassanak veled egy papírt, hogy kéred.
2010. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
semmit sem írtam alá,és semmit nem kérdeztek,és a kiskönyvbe még nem is pecsételtek és alá sem írták....
2010. ápr. 10. 11:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gáz, milyen orvosotok van??


A kiskönyvbe minden oltásnak a 'ragacsát' amin rajta van a száma, stb be kell ragasztani, nekünk legalábbis mindig ragasztanak, plusz beírják a dátumot, az orvos lepecsételi és aláírja.

2010. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tuti, h nem írták bele? nézd át minden lapját!

szerintem is prevenar volt. de hogy megsem kérdezték, h kéritek-e, az kicsit felháborító szerintem...

2010. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Prevenar van beírva tollal meg alatta egy szám.meg mellette van egy ragasztó lila piros nyíllal.ennyi.

akkor mi kapott a babám??

2010. ápr. 10. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor értelemszerűen Prevenart kapott, meg Diperte-t mert az kötelező.


DE a védőnőnek az oltás előtt vinni kell oltási tájékoztatót, hogy mit fog kapni, mi ellen, mik a mellékhatások, stb.


Ez sem történt meg?

2010. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kötelező infarixot és a nem kötelező Prevenart kapta. A kötelező A diftéria, tetanusz, szamárköhögés, gyermekbénulás és vérzéses influenza ellen véd, a nem kötelező a strepptococus baktérium leggyakoribb törzsei ellen amik vérmérgezést, tüdőgyulladást, középfülgyulladást stb. okozhatnak.


Azért én a helyedben megkérdezném mit is kap a gyerekem mielőtt beadják.

2010. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!