Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lenne maradva a kisfiam?

Le lenne maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisfiam még nem mond semmit. Többször olvasom, hogy ekkorra gyerekek már miket tudnak. Nálunk meg semmi. Dokinéni szerint nincs semmi gond.

Tényleg nincs okom aggódni?


2009. szept. 1. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent elhinni,amit az anyukák írnak.Sokan csak dicsekednek,mert nem akarnak lemaradni a többiek mögött.

A fiaddal sincs semmi baj,sok gyerek később beszél.A fiam még két évesen sem mondott többet,mint igen meg nem.Később be nem állt a szája.És ne halgass olyanokra, akik azt mondják hogy csak akkor kapjon meg valamit-ha szóban is kéri.Amíg nem érett rá és nincs tisztában a fogalmakkal,addig nem fog beszélni.

2009. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nincs a barátnőm lánya 2 éves és még nem beszél semmit, szinte hangja sincs a tesómé meg 3 éves múlott most kezdett el beszélni, ő még elég kicsi ehhez szerintem ne aggódj, gondolom gagyarászik nem? az épp elég neki meg neked is majd eljön az idő mikor be nem áll a szája

- mi ez? hogy van ez? miért csinálod?

és majd ez megy egész nap :D

na majd akkor vissza gondolsz erre az időre, de jó volt!


Jó babázást :)

2009. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem,

én is későn kezdtem el beszélni

2009. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi csajok, kicsit megnyugodtam.

A saját kis nyelvén szinte egész nap hablatyol, de értelmes szavakat még nem mond.

2009. szept. 1. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van lemaradva!!!

Ne hagyd magad befolyásolni! Sokan már akkor rámondják, hogy "beszél" a gyerekük, amikor még csak utánozásból ismételget egy-egy neki tetsző szót. Az igazi szavak csak 1 éves kor után kezdődnek, és akkor sem tömegesen, hanem szép fokozatosan.

Én nagyon sok kisgyerekkel találkozom, de nagyrészük még másfél évesen is csak néhány szót mondogat rendszeresen és ezeket is csak félig-meddig érthetően. Rengeteg ilyet tapasztalok. Pedig nincs is olyan nagyon mit siettetni még ebben a korban. Minden gyerek másképp fejlődik. Sok kisgyerek még 2 évesen is alig beszél, aztán egyik napról a másikra folyékonyan mond mindent!

Szóval ne aggódj, a te babád még ráér bőven!

2009. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. szept. 1. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom szerint a 7 hónapos tesója is beszél már, mert "mondta, hogy ANYA, hallottad te is?"

HÁÁÁT persze....

Na, így beszélnek a többi gyerekek is 1 évesen :-))

Lányom óriási dumás, egyszerű megjegyezni a mérföldköveket: 1 évesen ment stabilan, 2 évesen beszélt stabilan.

2009. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!


fiam 13 hós,és csak babanyelven hablattyol,annyit mond h ana,apa,tigris,rajta(ez utobbi kettőt nagyon szépen kimondja)

rajta onnan van,h mindig mondokázom neki a rajta rajta leszakadt a pajta

a tigris meg a tigrises plüssfigurája miatt...

azon kivül mindenre azt mondja h duda...szóval ennyi a szókészlete,van egy 2,5 hós huga,vele jól eldiskurál babanyelven, Giginek hivja,de a kispunás vissza is válaszol neki,az ő kisnyelvén...nagyon édik

2009. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!