Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kopnak el a gyermektelen...

Miért kopnak el a gyermektelen barátnők?

Figyelt kérdés
Amíg nem volt bébim én ugyanúgy tartottam a kapcsolatot azokkal a barátnőimmel akik közben kismamák lettek és utána is, most meg azt veszem észre, hogy csak ők maradtak, a többi barátnőm, akiknek még nincs gyerekük szépen elmaradtak, és nem tudom mi lehet az oka, úgy érzem nem szűkült be az agyam a gyerekre, szívesen beszélgetek mindenről, nem estem abba a csapdába, hogy csak a babámról tudok beszélni, mégis mióta megszületett(5 hónapja), szépen elkoptak a régi nagy barátnők. Még csak el se jöttek meglátogatni minket.
2009. aug. 15. 08:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

ez az élet rendje

de most viccen kívül, nem mindenki érzi úgy, hogy attól h babád lett, ugyanaz maradtál... az mondjuk természetes h még annyira nem tudsz gyakran talizni velük, de majd az idő eldönti, hogy mi lesz, ki marad ki megy.

2009. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen barátnő nem barátnő, csak egy haver, de nem barát.

Nekem barátnőm egy volt terheségem előtt, iskolás korom óta, és azóta is megvan. Nekem inkább fiú barátaim voltak, mert imádom a motorokat,autókat,focit,horgászatot. Ezek a fiúk meg is maradtak, mind egy szálig. Jönnnek,nézik a picit, meccsekre és horgászni járunk csoportosan.Mintha nem is történt volna semmi. Szerintem az igazi barát nem vész el, csak átalakul!!!

2009. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az éjjel nem bírtam aludni és akkor gondolkoztam ezen, hogy hova is lettek a nagy barátnőim. Mindig csak ígérgetik, hogy eljönnek, aztán sehol senki. Úgyhogy igaza van a második válaszolónak, el kell gondolkodni ki is az igaz barát. Én amikor nem volt babóm akkor is elmentem ahhoz akit szerettem és hiányzott, nem azt néztem, hogy van gyereke vagy nincs.
2009. aug. 15. 09:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! hát én ugyanúgy el vagyok keseredve mint te. én sem lettem beszűkült, ugyanolyan vagyok mint voltam, és egy bnőm maradt akivel együtt szültünk. de a többiek...Senki...SENKI nem jön, nem hív nem keres..mintha leprás lennék..ráadásul én tök egyedül vagyok, apa sokat melózik, családban is dolgozik mindenki, és szarik rám mindenki, már bocsánat. lehet hogyez az élet rendje, de akkor ezek tényleg barátok voltak????? Nekem ez nagyon fáj...
2009. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Barátnőim a suli után szétszélettek, nagy lett a földrajzi táv. Más egyetem majd ugye a munka...már akkor alig láttam őket. Két gyerekkori barátnőm teljesen kifordult magából, velük már egyáltalán nem tudok beszélni, szóval már a babám előtt egyedül lettem, a munka és a párom meg a családja és az én családom lettek a "barátaim":) miután megszültem ,megismertem egy közlben lakó, hasonló korú babás anyukát, aki 9 hónapja elválaszthatatlan barátnőm lett. Minden nap együtt vagyunk meg a kicsik is, szóval én talán a kisfiam által találtam barátra, amig igAzabbnak tűnik, mint eddig bármelyik.
2009. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem biztos, hogy rögtön arra kell gondolni, milyen rossz barátnők ezek. Tudjátok nektek ez a legszebb időszakotok, de el kéne fogani, hogy máslehet, hogy mondjuk nem annyira lelkesedik a babákért, és a velük kapcsolatos doglokért... Lehet, hogy ti észre sem veszitek, hogy a baba körül forog minden. Nekem is van egy nagyon komolyn hobbi, ami az életem, és észre sem veszem, hogy mindig mindenről az jut eszembe és mindig ahhoz térek vissza! Aztán lehet, hogy valakinek azért kellemetlen, mert ő is gyereket szeretne, de neki nem jön össze! Persze elképzelhető, hogy valóban csak rossz abrátnők... Szerintem keress olyanokat, akiknek szintén vagy gyerekük.
2009. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem bírják felfogni, hogy már nem élheted a régi életedet... Amúgy én azt mondom, ha elmaradnak az még mindig jobb, mintha folyamatosan szórakozóhelyekre, törzskocsmákba hívnának mintha nem is lenne gyereked. Hidd el, ennél még az is jobb, ha csak ritkán jelentkeznek! Tapasztalatból mondom...
2009. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom miért kell rájuk haragudni... Honnan a francból fognák fel amikor nekik NINCS gyerekük?!?
2009. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerű.Más lett az értékrendünk,nekünk anyukáknak.Igazából mi változtunk,nem ők,de ez így van rendjén,az lenne a baj,ha nem változtunk volna gyermekünk/gyermekeink születése óta.Nem szűkültünk be,mindenről tudunk beszélgetni,de "ők a babákról nem!!!"

Bennük még ez nem érett meg.Azért próbáld velük tartani a kapcsolatot,ha kicsit nagyobbacska lesz a babád és neki még mindig nem lesz,lehet,hogy szívesen vigyázni fog rá,elviszi ide-oda.Az ilyen barátnők sokszor olyanok,mint a friss apukák,akik az első hónapokban általában (tisztelet a kivételnek) nem tudnak mit kezdeni egy babával.Persze az előttem szólóknak is igazuk lehet,hogy nem igazi barátnők az ilyenek,de ezt neked érezni kell kivel,hogyan érdemes kapcsolatot tartani,barátkozni.

2009. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy jártam, sajnos.

Az összes barátom (ha azok voltak egyáltalán?) semmibe vesz, egyedül nekem van gyerekem mind közül. Nagyon fáj, próbálok nem rágódni rajta, de nem tudok túllépni ezen. Volt időszak, amikor el akartam mindegyiket küldeni melegebb éghajlatra.

Szerintetek mi a "jobb"? Hagyni,h. feledésbe merüljön a barátság szépen csendben? Vagy elmondani,h. ez számomra milyen érzés volt és inkább felejtsük el egymást örökre?

2009. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!