Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lenne maradva a beszédfejlő...

Le lenne maradva a beszédfejlődésben? Hogy segíthetném?

Figyelt kérdés

9,5hónapos a fiam és még nem beszél,csak mutat és hőőőő.olyanokat "mond" csak,hogy amamam(inni kér),vagy amma amma (cumi kell neki)

de viszont érti ha mondok/kérdek tőle valamit,mert megmutatja a kutyát,a szemét,a cica felé fordul...

hogy segítsek hogy beszéljen?vagy ne erőltessem?


2009. aug. 14. 23:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nics lemaradva, sőt! Igazi okos kisbaba, aki tudja az anyukájáról, hogy megérti az ő egyedi nyelvezetét, épp ezért ezt használja! :) A szakirodalom szerint akkor van baj, ha 3 (azaz három) éves kora után sem beszél. Van testvére? Mert a második, harmadik, sokadik gyerekek mindig előbb tanulnak meg beszélni, valamint a bölcsisek is. Nagyobbik lányom 2 éves koráig kb. 10-15 szót ismételgetett csak (mindent megértett, de ő is inkább az egyedi szavait használta), 2 éves kora után egyik napról a másikra indult meg nála a beszéd. Most 4 éves, be nem áll a szája. A kishúga 8 hónapos, de ő már most ismétli ha mondjuk neki, hogy baba, mama. Ő valószínűleg hamarabb meg fog tudni tanulni beszélni, mert már most nagyon szeretne kommunikálni a nagytesóval. Egyelőre ezt még csak sikongatásokkal tudja megtenni. :)
2009. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Igen,azért tettem föl ezt a kérdést,mert nemrég itt olvastam hogy mit tudnak már a tavaly októberben született kortársai.És olvastam,hogy vannak olyan babák,akik már "érthetően" mondják,hogy mama,baba,pápá...és ugye az én fiam ezt nem tudja.

Beszélek,énekelek neki,tükör előtt "gyakoroljuk" a pápát...vannak állataink,és azokat is bevonjuk a beszélgetésbe.

Nem gondoltam,hogy elviszem orvoshoz ezzel,csak kíváncsi voltam,hogy normális e,hogy ő még csak a saját maga kis nyelvét érteti meg velünk.

Még nincs testvére,de tervben van.Úgy egy éves kora körül szeretnénk neki...vagyis még +9 hónap múlva :-)

Még egyszer köszönöm,hogy megnyugtattok.Tudom,hogy változóak a babák,mint ahogy mi szülők is.Csakhogy így 1.babával kicsit nehéz kiigazodni rajtuk

2009. aug. 15. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!