Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném hogy...

Poci-maci kérdése:

Hogyan segíthetném hogy sikerűljön egyedül is ennie?

Figyelt kérdés

Próbálgattam már hogy a kezét vezetem a szájához és 2-3 alkalom után türelmetlen és elkezd sírni és nem akar tovább enni sehogy sem!

Mit csinálok rosszul?!!


2010. szept. 29. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerek?

Nekem az első 2 éves elmúlt mire egyedül hajlandó volt enni, a középsőm 15 hónaposan már egymaga kanalazott, és borzasztóan élvezte. A kicsim most 15 hónapos, néha próbálkozik, de jobbára csak pancsol a kajában. Erőltetni semmiképp nem szabad. Majd mire oviba megy megtanulja. :D

2010. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán azt teszed rosszul. hogy erőlteted. Megpróbáltad, nem sikerült. Kicsit lazíts, adj egy kanalat a kezébe, te etesd őt, ő meg majd néhány napoos kanáltologatás után lehet, maga próbálja megtalálni a száját. A kislányom 17 hónaposan "jelezte" hogy bizony az ő kezébe is jó lenne egy kanál. A mozdulatot -a főzelékben meríteni a kanalat- már tökéletesen utánozza, időnként keresi a száját a kanállal..
2010. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egyébként azért kérdeztem, mert az én 1 éves kisfiam is ha falatkákat adok, akkor szépen eszi egymaga kézzel, ha kanalasat, akkor ugyan hagyja, hogy rátegyem a kanalára az ételt, de utána szegénykém olyan kis béndzsán veszi a szájába, hogy minden az előkén köt ki.

Barátnőm még mindig eteti a 22 hónapos fiát, mert így jobban járnak. Erre is meg kell érnie a babának!

2010. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom 22 hónapos, és most kezd néha-néha egyedül enni kanállal, és kézzel is. Eddig csak hajigálta, meg kiborította az ételt, ezért ritkán tettem elé a tányért (főleg ha folyós étel volt benne). Mostmár nem csinál nagy galibát, vagy eszik belőle, vagy nem, vagy pedig még etetem :)
2010. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
bocsi hogy nem válaszoltam eddig 17 hós lesz
2010. szept. 29. 14:28
 7/9 A kérdező kommentje:

a kanál már jó pár hete a kezében van evéskor és keresgéli is a száját hogy bevegye de mire a szájához ér leesik róla a kaja!

Próbáltam neki segíteni de nem engedi és így meg éhes marad! :(

Utána már azt sem engedi hogy én etessem!

Nem tudom mitévő legyek!

2010. szept. 29. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:

egy kanál legyen nála egy nálad, nem baj ha leesik,te közben csempészd a szájába a másik kanállal az ebédet.Ha nagyon éhes, akkor lehet,hogy azért türelmetlen.

Amúgy nekünk kisvillával jobban megy, mint kanállal, de nekem kell néha rábökni, se ők rakják a szájukba.

23 hós ikerfiuk anyukája

2010. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat utolsó neked sem lehet könnyű ráadásul egyszerre 2 gyerkőc is :)))
2010. szept. 30. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!