Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném ennél...

Hogyan segíthetném ennél jobban babám beszédfejlődését?

Figyelt kérdés

2 éves még csak pár szót mond. A környezetemben minden vele egykorú gyerek folyékonyan, tisztán beszél!

Rengeteget olvasok, éneklek neki, de hónapok óta egyáltalán nem gyarapszik a szókincse.


2011. szept. 6. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondóka, mondóka!

Nálunk akkor indult be igazán. Van hogy egy mondókát 20-szor is elismételtem egymás után, mert kérte.

Vagy ha szoktatok mondókázni, akkor nem tudsz semmi mást csinálni, csak vársz és egyszer csak be fog indulni. Nálunk is 2 éves kora után indult be a beszéd, előtte nem sokat mondott csak pár szót, a többi csak halandzsa volt, majd eljött egy időszak, kb 1 hét leforgása alatt rengeteget fejlődött.

2011. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kisfiam és egyszerűen ő sem akar beszélni.most kezdi utánozni az állatok hangját.nem tudok mit kezdeni vele,majd elkezd beszélni.
2011. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Mese DVD, mint a Noddy, Vackor, Eperke, Bogyo es Baboca nalunk favorit, nezi is, hallja is es kozben magyarazunk hogy mi mi...egy csomo mindent tanult belole, csak nezek...es meg a ragozas is helyes!
2011. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mondókázunk is rengeteget! Az állathangokat 13 hónapos korától kezdve utánozza.

Mesét nem hajlandó nézni csak természetfilmeket. A nap nagyobb részét az udvaron vagyunk.

2011. szept. 6. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a mozgással kísért mondókák, pl. hogy a térdedre ülteted , lovagoltatod és úgy mondod a gyí te pacit, vagy az ujján játszod az ez elment vadásznit stb, illetve ha a számára új eszközöket, élőlényeket egyetlen szóval nevezed meg, mindegy hogy képről vagy élőben adott szituációból de csak annyi hangozzon el, hogy zsiráf vagy motor vagy xy minden ez a vagy itt a töltelékszavak nélkül, Toljatok kisautót és berregjetek, utánozzátok az állatok hangjait, az óra ketyegését, hogy tik-tak miközben bólogattok a fejetekkel, kopogjatok az ajtón, miközben mondjátok, hogy kip-kop. Keressetek ilyen egy szótagos hangutánzó szavakat, és mindig kísérje mozgás!!4
2011. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves kisfiam sem beszél még, 15 szót mond + jelel.... a fent említett dolgokat napi szinten csináljuk, de nem haladunk. nem adom fel, de már nem akarom görcsösen h elkezdjen beszélni, egyszer csak megszólal mondatokban is! Már várom, de azért vagyok nyugodt,mert mindent maximálisan megért!
2011. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennél többet már nem nagyon tudsz tenni, ez bőven elég. :)

Attól, hogy a vele egykorúak már beszélnek, az nem jelent semmit, minden gyerek máshogy fejlődik. Ne erőltessétek, majd el kezd beszélni!

(Ha 3 éves koráig sem javul a helyzet, akkor keressetek fel egy logopédust, addig nem érdemes ezen idegeskedni!)

2011. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet az is a baj, hogy mindent elmutogat és így is mindenki megérti.

Tudom azt is, hogy minden gyerek másként fejlődik, csak az zavar, hogy olyan lesajnálkozva néznek: és nem csak mondják, hanem tényleg beszél a többi gyerek, bár szerintem nagyon nem tisztán, de beszél.

2011. szept. 6. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj miatta. Minden baba a maga tempójában fejlődik. az egyik ismerősöm kisfia 3 éves koráig egyetlen szót sem volt hajlandó kimondani, aztán elkezdett folyékonyan, hibátlanul beszélni. Ilyen is van.

Lányom nemsokára 20 hónapos. Még egyetlen értelmes szót sem mond,csak babanyelven csacsog. pedig rengeteget mondókázunk. Ő is elsősorban kint szeret lenni, vagy zenét hallgatni, a plüss álltokkal játszani. Én nem aggódom.

2011. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!