Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk, hogy ez a...

Mit csináljunk, hogy ez a beszédfejlődését ne befolyásolja?

Figyelt kérdés

2 éves lányom nagyon szépen beszél, mondatokban. Nagyon figyelek, hogy jó nyelvhelyességgel, káromkodások nélkül beszéljek hozzá. Viszont a nagyszülők és rokonok közül néhányan kissé tájszólással beszélnek és rendszeresen káromkodnak, úgy kb 2 mondatonként.

Ha együtt töltünk néhány órát utána a gyerek napokig úgy beszél /itten, itten van-e, nímmá stb/. Ráadásul tudatosan káromkodik, pl bas//us, ha elesik. Elég kellemetlen, mert nemsokára bölcsis lesz. Heti 2-3 alkalommal találkozik ezzel a "másfajta" beszédstílussal.

Tapasztalatokat és ötleteket várok, köszönöm.


2010. okt. 26. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A káromkodással van szerintem itt a probléma, a tájszólással nincs.

Az én rokonaim is úgy beszélnek, én mégis tudok anélkül beszélni. Ha sokat vagyok velük, átragad rám, amikor hazajövök otthonról a fővárosba, visszaállok.

Ez így működik mindenkinél, csak sokan elnyomják.

Én azt mondom neked, hagyd, hogy ménnázzon, még csak két éves.

A gyerekek beszédfejlődése 8-10 éves korukig tart, addigra tudnak csak tudatosan mondatokat és nyelvhelyességi szabályokat használni, addig utánoznak.

Ha tőled azt hallja otthon, hogy szépen beszélsz, benne az a rendszer alakul majd ki, nm a tájszólás. NE aggódj!

2010. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A [link] oldalon sok cikk van, ami a babák és kisgyermekek nyelvi fejlődésével foglalkozik, fntieket én is ott olvastam...

2010. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!