Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lenne maradva a beszédfejlő...

Le lenne maradva a beszédfejlődésben? Hogy segíthetném?

Figyelt kérdés

9,5hónapos a fiam és még nem beszél,csak mutat és hőőőő.olyanokat "mond" csak,hogy amamam(inni kér),vagy amma amma (cumi kell neki)

de viszont érti ha mondok/kérdek tőle valamit,mert megmutatja a kutyát,a szemét,a cica felé fordul...

hogy segítsek hogy beszéljen?vagy ne erőltessem?


2009. aug. 14. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az én fiam 2 évesen kezdett el beszélni. Ma már doktorandusz.
2009. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semi baj. Egy ilyen csöppségnek nem kell még beszélnie!! Tanítgatni lehet, de ne erőltesd, azzal úgysem haladsz előre! Beszélj hozzá sokat, viszont ez nem azt jelenti, hogy hamarabb fog beszélni. A fiúk amúgy is később érnek ;)
2009. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltetsd, majd megtanul, még lyukat is beszél a hasadba...Nagyon eltérő a gyerekek beszédfejlődése, nem lehet irányítani. Van, aki egy évesen már mondatokban beszél ( a barátnőm lánya), és van aki két évesen zagyvalék szavakkal kommunikál. Utóbbi a lányom. Pedagógusként rengeteget foglalkoztam vele, énekeltem, verset, mondókát mondtam, mégsem akart normálisan beszélni. Már szakemberhez is elvittem. Aztán egyik napról a másikra(na nem egészen;))elkezdett tisztán beszélni.
2009. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Látott már valaki 9,5 hónaposan beszélni gyereket? :) Bocsi, komolyan kérdem, az enyém még csak 8 hónapos, de ez a kérdés nagyon meglepett! Tudtommal egy év körül kezdenek szavakat ismételni. Rosszul tudom?
2009. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
sokat éneklek neki én, és kérem hogy ö is énekeljen, verseket , mondokákat viccesen elöadóm, szoval szorakoztatom magunkat .Mosolygok nevetek neki ha valami számára érdekeset találok így kedvet kap a beszédhez.
2009. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van lemaradva. :) Az menne csoda számba, ha beszélne. :) Ne izgulj, hamar eljön az idő, h be se fog állni a kis szája. .)
2009. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Hogy mennyire "meghülyítik" itt egymást az anyukák!

Mindenki a másikéhoz méri a babáját. Pedig a picik nagyon nem egyformán fejlődnek.

Tényleg az lenne a csoda, ha egy 9-10 hónapos baba akár 1-2 szót is mondana!

Az átlag gyerek 1,5 éves kor után kezd el beszélni, sok gyerek akkor mondja az első szavakat. Amíg nem voltak ilyen oldalak nem aggódtak ennyit az anyukák, mert többnyire az orvostól, védőnőtől, közeli más anyukáktól kaptak tanácsot.

Nyugi! Majd, ha 2 évesen sem mond 1-2 szót sem akkor kell felkeresni szakembert.

gyógypedagógus

2009. aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"amikor benő a kutacs, akkor kezd beszélni a babák 99%-a."


Nemrég mesélte anyukám hogy 17hónaposan nem beszéltem,csak annyit mondtam hogy 'mama,baba,papa' a nemre és az igenre a fejemet ráztam vagy bólogattam. Majdnem két éves koromban vinni akartak orvoshoz, amikor is tisztán és érthetően azt mondtam 'anya nem akarom a doktorbácsit'.

Azóta be sem áll a szám :o)

Szerintem hagyd, ne erőltesd. A mondókák és dalok,mesék nagyon jók, majd nemsokára Ő mesél neked :o))

2009. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 07:40!

Ha figyelmesen elolvastad volna a válaszokat, akkor azt is láthattad volna, hogy nem meghülyítjük egymást, hanem megnyugtatjuk. Pont azt írta mindenki (köztük és is), hogy ne aggódjon a kérdező. Akkor most mi a problémád ezzel az oldallal kapcsolatban? Annak idején én is örültem volna, ha megkérdezhetem mások tapasztalatait. Igaz, vannak idétlen válaszok, de ha a kérdezőnek van egy cseppnyi intelligenciája, akkor ezeket kiszűri.

Egy óvónő

2009. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az itt elhangzott válaszokra gondoltam!!!

Hanem a kérdező pont azért tette fel a kérdést, mivel előtte egy anyuka azt írta, hogy már 9 hónaposan mennyi mindent mond a gyereke.

Akinek viszont még az első gyereke az megijed, hogy mennyire le van maradva!

Én erre értettem. Sok gyerek itt már két hónaposan megfordul, 3 hónaposan mászik, 6 hónaposan megy!!! Persze vannak ilyen ritkaságok, DE nem ez az átlag.

4 gyerekes, gyógypedagógus

2009. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!