Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy beszéljem le magam a...

Hogy beszéljem le magam a következő babáról?

Figyelt kérdés
Még mielőtt megszületett volna a lányom, eldöntöttük, hogy nem lesz testvére. Leginkább az anyagiak miatt, mert bár jól kijövünk a pénzből, de később lesz drága egy gyerek. Aztán a hasfájás miatt méginkább úgy gondoltuk, elég egy. De nekem meg állandóan a kistesón jár az agyam :S
2012. jún. 12. 05:58
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"A többiek normálisan válaszoltak (bár nem a kérdésre)."

Lehet, hogy nem azonos nyelvet beszélünk (és írunk)? Már miért ne a kérdésedre válaszoltunk volna? 26-os válaszomban válaszoltam a kérdésedre. Mi volt benne olyan, ami nem volt érhető? Pedig próbáltam annyira de annyira egyértelmű lenni... Ezek szerint nem sikerült. Kár volt az időt erre a "kérdésre" pocsékolni. Ezennel távoztam.

2012. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

26-os válaszodban ugyanazt írtad, mint én a kérdésem kifejtésében. Azaz az anyagiak. Én ezen kívűl lettem volna másra kíváncsi.


Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, akkor majd mérlegelek és megoldom egyedül. Bár azt hittem más is segíthet.

2012. jún. 12. 13:32
 33/43 A kérdező kommentje:

És még a 67%-os válaszadónak

Nem igazán értem, hogy jön össze a gyereknevelés a profitorientáltsággal, hiszen egy gyermek nem termel profitot, akár egyről beszélünk, akár 2ről. Most attól függetlenül, hogy a mai világban minden a pénzről szól.

Amúgy legnagyobb vágyam az életben az volt, hogy anya lehessek (nem pedig a karrierépítés).

2012. jún. 12. 13:36
 34/43 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy egy felnőtt ember nem tud egymaga dönteni ilyen kérdésben és vadidegenek véleménye alapján hoz meg egy ilyen fontos döntést. Ez a dolog elméletileg rád és a férjedre tartozik, hogy kérhetsz itt tanácsot? Komolyan le vagyok döbbenve milyen nők vannak.
2012. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
a pénzügyi ok lehet az egyetlen ok,ami miatt ne szülj mégegyet(szerintem szülj). más ok nincs! Testvér kell! kivéve ha Te úgy gondolod nem elég a lóvé. hiába keresed a többi okot,más ellenérv nincs!!!!!!
2012. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Na akkor!

Tanítottam általános iskolában! Láttam számtalan olyan esetet, amikor a 3-4-5 gyerekes családok gyerekeinek úgy kellett összedobni még az egy napos kirándulásra is a többi szülőnek, meg sírni a gyereket, mert a büfében még egy kiflit sem tudott venni!

De anyukáék nagyon büszkék voltak az ő nagy boldog, családjukra!

A gyerek egyszer beteg lett, felhívtam anyukát,hogy haza kellene vinni, és amíg nem rendel a doki, adjon neki egy lázcsillapítot. Mondja, hogy az nincs. Mondom, hát csak be tud ugrani a patikába. Hát nem, mert nincs pénz a GYED meg két nap múlva érkezik, de majd kölcsönkér a mamától!

Na ilyen sztoriból nem egy volt!

Én csak azt nem értem,hogy miért baj az,hogy valaki reálisan felismeri a lehetőségeit és tisztában van vele,hogy biztonsággal mennyi gyereket tud eltartani.

Nem, nem luxus, hogy valaki esetleg hó végén is gyógyszert tud venni, akár 5 ezerért, ha az kell a gyereknek! Sajnos sokan nem tudják megtenni!

Persze, a munkahely sem biztos, de addig ameddig van, esetleg meg lehet próbálni félretenni,hogy ha véletlenül megszűnik, akkor is egy-két hónapig még ki lehessen húzni!

2012. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
mégis milyen választ vársz?,hogy az 2 vagy több gyerekesek ellenérveket fognak neked sorolni, hogy ők ezért vagy azért megbánták????ilyen sosem fog mondani neked egy szerető anya!!!akinek meg 1 gyermeke van, az nem tud ellenérvet hozni 2 ellen hisz nincs ebben a helyzetben...szóval mit vársz???a véleményem az hogy menjél szépen vissza dolgozni,lépkedj a ranglétrádon felfele, mert te csak a max gyed miatt vállalnál (most) babát!!!!
2012. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó válaszoló! A kedves kérdező már eldöntötte, hogy nem akar még egy gyereket, legfőképp azért, mert nem adottak a pénzügyi lehetőségei. Ez már lerágott csont azóta. Most várja a további (anyagiakon kívüli) megerősítést, hogy ne kelljen neki a gyerek.

Akkor írok párat:

- kevesebb időd lesz a nagyobbik gyerekre,

- újra éjszakáznod kell,

- újra pelenkáznod kell,

- újrakezditek a fogzós időszakot,

- már két gyerekhez kell igazodni, ha ki akartok mozdulni,

- ha esetleg ikreitek születnek ki kell cserélni az autót egy nagyobbra,

- nagyobb lakásra lesz szükségetek (mert ugye majd ha nagyobbak lesznek mindkét gyereknek kell a külön szoba) stb.

Sorolhatnám a végtelenségig. A lényeg, hogy két gyerekkel mindenképp bonyolultabb az élet, mint eggyel.

2012. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
A 36-os válaszlónak szántam a választ. (38-as voltam)
2012. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Na? Hogy döntöttél? Sikerült lebeszélni Magad? Vagy lesz tesó?
2012. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!