Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy beszéljem le magam a...

Hogy beszéljem le magam a következő babáról?

Figyelt kérdés
Még mielőtt megszületett volna a lányom, eldöntöttük, hogy nem lesz testvére. Leginkább az anyagiak miatt, mert bár jól kijövünk a pénzből, de később lesz drága egy gyerek. Aztán a hasfájás miatt méginkább úgy gondoltuk, elég egy. De nekem meg állandóan a kistesón jár az agyam :S
2012. jún. 12. 05:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
68%

kicsit eldurvult...

Szerintem soha nem lehetünk biztosak semmiben.Az is lehet,hogyelveszítitek az állásotok,és akkor annak az egy gyereknek is nélkülöznie kell.De az is lehet, hogy nagyon jó lehetőséget kaptok,lesz sok lóvé,de akkor már nem lesz több gyerek és bánni fogjátok. Egy gyereknek sokkal inkább testvérre van szüksége, mint dőzsölésre,elkényeztetésre.

Mi 4en vagyunk testvérek,ők a legjobb barátaim.Táborokba valóban nem jártunk,de nyaralni minden évben voltunk és soha nem vágytam rá, hogy elmennyek a táborba. amikor a szülink 5 tesót szerettek volna,akkor megkérdeztek minket, mi mondtuk,hogy nem szeretnénk többet,Nem is lett. Felnőttünk,mindenki végzett egyetemet, és valahogy mindíg megoldottuk.

A férfiak sokszor kényelmesebbek.szerintem hass rá valahogy!!!

Az unokatesóm egyke,nagyon szeretett volna tesót,de az anyja mindíg halogatta,nagyobb lakás,több pénz...aztán mikor lett minden,megbetegedett és em lehet gyereke.A fiú úgy rzi, hogy amit a legjobban szeretett volna,azt nem kapta meg

2012. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
18as vagyok. Ne láss olyat a véleményembe, ami nincs ott.
2012. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy Te CSAK az anyagiakat tartod szem előtt. Ezzel nincs is semmi baj, jogod van hozzá, hogy semmi másnak ne nézd a gyerekedet csak pénznyelőnek. Így viszont most már az a véleményem (félre ne érts, nem akarlak megbántani!), de gyorsan verd ki a fejedből a következő gyerek gondolatát, mert csak nyűg lesz a nyakadon, aki miatt rosszabbul fogtok élni és azzal leszel elfoglalva, hogy sajnálgatod amiért mások levetett cuccait kapja. Így már szerintem tényleg nem érdemes újabb gyereket vállalni.
2012. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
23-as vagyok és a 21-es válaszolóval maximálisan egyetértek. Mi is 4en vagyunk testvérek, a szüleim egyszerű munkásemberek, soha nem voltunk gazdagok, sőt. Egymás ruháit is hordtuk, megörököltük egymás "megunt" tolltartóját, táskáját stb. de valahogy azt is tudtuk értékelni. Azért amiért kevesebb jutott soha nem egymást okoltuk, azt hogy sokan vagyunk testvérek. Igazából el nem tudnám képzelni, hogy nincsenek testvéreim (még ha kevesebb is jutott nekem "miattuk"), mert annál sokkal jobban szeretem őket.
2012. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Tényleg kezd nagyon eldurvulni a dolog...

Baj, hogy ennyire racionális vagyok? Baj, hogy úgy gondolom, hogy szeretettel nem lehet jóllakatni egy gyereket?

Nem pénznyelőnek nézem, hisz akkor egyet sem szültem volna és inkább magamra költeném. Viszont imádom a lányomra költeni a pénzt. Csak próbálok előre gondolkodni, hogy felnőttként ne azt mondja, hogy borzasztó gyerekkora volt. Próbálnék félretenni is neki, mert tudom, hogy milyen semmi nélkül nekivágni az életnek. Vagy nem ezt hívják tudatosságnak?

Látom egy ismerős kislányon (4en vannak testvérek), hogy nézi a lányom játékait, mert neki nincs semmije. Pedig az enyém sincs elhalmozva, de neki egy homokozója (2000ft) vagy egy hintája (1500ft) sincs.

2012. jún. 12. 11:51
 26/43 anonim ***** válasza:
Igazából most már tényleg nem értem, hogy miért kértél segítséget, hiszen Te már tulajdonképpen eldöntötted a dolgot. Nem akarsz még egy gyereket, mert sokba kerül és nem akarod, hogy nélkülözzön. Ez is egy szempont, más kérdés, hogy ezzel nem mindenki ért egyet, de az Téged ne befolyásoljon. Kérdésedre a válasz: úgy beszéld le magad a következő gyerekről (már ha egyáltalán még le kell beszélni, hiszen folyamatosan amellett érvelsz, hogy ne legyen), hogy nem megfelelőek az anyagi körülményeink még egy gyerek felnevelésére és kész. Ennyi!
2012. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
69%

Tudtam, hogy nekem lesz igazam :)

1. ebből vita lesz

2. nem kell lebeszélni róla, mert a kérdésben van a válasz.


Csak azt nem értem, hogy miért várja el a kérdező, hogy mindenki értsen vele egyet? A válaszok stílusa meg legyen negédes?

Van egy tény, a profitorientáltság, ami eldönti az egészet és ezért írtam, hogy az ilyen ne szüljön még egyet.


A gyerekek amúgy meg mindig a másik játékára vágynak, tök mindegy mennyi van nekik otthon.

2012. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
27-es válaszoló tökéletesen megfogalmazta!
2012. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Persze, hogy így beszélek a dologról, hiszen beszélem le magam... Na mindegy...

Segítséget hozzá meg nem kaptam, mert mindenki csak rá akar beszélni. 1 normális érvet nem írtatok a 2. gyerek vállalása ellen. Én meg ugye pont erre lettem volna kíváncsi. Természetesen a pénzen kívűl gondoltam, mert az az én fejemben is megfogalmazódott.

Negédes válaszokat sem vártam, csak normálisakat. Egyetlen egy provokatív, gonosz válasz érkezett, az a bizonyos "az ilyen ne szüljön". A többiek normálisan válaszoltak (bár nem a kérdésre).

2012. jún. 12. 12:50
 30/43 anonim ***** válasza:

Teljesen értelmes és jó válaszok érkeztek pro és kontra. Kár, hogy a kérdező valamiért nem értette egyiket sem.


(és még mindig azt mondom, hogy az ne szüljön még egyet, aki profitorientált és kész. Kíváncsi lennék, hogy ez a fajta jelző miért fáj a kérdezőnek.)

2012. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!