Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 5 és fél hós babának elég...

Egy 5 és fél hós babának elég tudnia a következő dolgokat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hason fekve szépen tartja a fejecskéjét, nyúl is a játékaiért, de max. 5 percet bír ki hason fekve (nagyon nem szereti). Mindkét oldalra fordul, hasról hátra vissza is fordul (csak az egyik irányba), de hátról hasra esze ágában sincs (mivel utál hason lenni). Fejét és lábacskáit emelgeti folyton, nagyon szeretne már ülni, ha húzom fel, annak nagyon örül és bele is ad mindent, hogy ülhessen (persze csak pár másodpercig hagyom). A mellette lévő játékokat már fel tudja venni és mindkét kezével fogja és rakosgatja azokat egyik kézből a másikba.

Ne gond, hogy még nem nagyon forog és inkább háton van szívesebben? Elég nagy babóca - több, mint 8 kg.

Holnap készülök vele a dokihoz?


2012. ápr. 22. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, ez így jó,semmi gond vele.
2012. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 5,5 hónapos a kisfiam. :) Sajnos én sosem tudom mi a "normális", mert az én babám elég sietős. (nem dicsekvésből mondom, csak tényként mondom) Imád hason lenni már pár hetes kora óta. A kiságyban már majdnem feláll. Térden állásból húzza fel magát állásba, de az még nem nagyon megy. Már egy másodpercre sem hagyhatom ott sehol mert már mászik is és bárhova elmászik. :D Az ágyról meg legurulna.

Nem tudom igazából mi lenne a "nagykönyv" szerinti fejlődés menet, mert mindenki mást mond, de szerintem a doki úgyis mondja, ha valami nem stimmel. Ne aggódj szerintem minden baba felzárkózik, ahogy a felnőttek sem, ők sem egyformák. :)

2012. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A "nagykönyv" szerint 6 hónaposan kell mindkét irányba forognia, 7 hósan kúsznia, 8 hósan felülnie magától és másznia, feltérdelnie és 9-10 hósan felállnia, ezután kapaszkodva lépegetnie és 12-13 hósan egyedül elindulnia. De ez csak egy átlag.


5 hósan szokták csinálni általában a babák: forognak, legalábbis valamelyik irányba (de 6 hós korban "kell" csak forognia). "vakondoznak", ami azt jelenti, hogy hason leteszi a fejét, felemeli a fenekét és próbálja előre tolni magát, hason sikerül már neki körbeforognia a tengelye körül, hason szépen emeli a fejét, de vele együtt a mellkasát is kiemeli, kinyújtott karral támaszkodik. A tárgyállandóság már általában kialakul, vagyis, ha a szeme elöl elveszít egy tárgyat pl. háton fekve, akkor megkeresi a kezével. Tárgyakért nyúl, megfogja, elengedi, nézegeti, forgatja, esetleg rázogatja, szájába veszi. Gőgicsél, vagy már estleg gagyog, élvezi a hangadást, akár monologot is előad magában és azzal szórakoztatja magát. Ha zenét hall jár keze lába (feltéve ha tetszik neki), esetleg még a sírást is abbahagyja a kedvenc zenéjére. Fejét a hang irányába fordítja. Kacag, mosolyog. Előfordulhat (de 6 hósan már mindenképp) hogy már megfog egyszerre két tárgyat is (ha te adod a kezébe) és összeüti, a tárgyakat egyik kézből másikba átteszi, és hason egy kézen támaszkodva játék után nyúl.


Az én fiam, amúgy 6és fél hónaposan kezdett mindkét irányba forogni, ez egy kicsit lassabban ment neki, azóta viszont mindent a nagykönyv szerint csinál. Ha jól emlékszem ő 7500-7800 körül volt ennyi idősen, husis baba, most 9 kg, már nem hízik olyan gyorsan most 9 hós (forog, kúszik, mászik, felül, feltérdel, kapaszkodva feláll)


Ja és a hason levést meg fogja szeretni, az én fiam is utálta eleinte.

2012. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy 5 hónaposan nagyon próbálkoznak a hasizomból felüléssel, általában hogy jobban lássanak, de aztán ezt elhagyják, mert négykézlábhelyzetből fog majd magától felülni, vagy térdelésből.
2012. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!