Ahol kicsi a korkülönbség a 2 gyerek közt, hogy oldjátok meg a következő dolgokat?
lányom 1év 9 hós lesz, mire érkezik a kistesó. több dolgot nem látok át, hogy célszerű megoldani:
-egy szobában jobb altatni őket? vagy a pici velünk aludjon? vagy éjjel ők a gyerekszobában, nappal a pici a mi szobánkban?
-sétálni tudunk majd 1 babakocsival? a nagy tud már akkor saját lábán sétálni huzamosabb időn át? vagy kéne testvérkocsi?
-kettőjük napirendjét egymáshoz kell hangolni (pl.nappali alvások, tisztába tevések...)
-amíg szopik a kicsi, a nagy eljátszik? (most elég önálló, de azért nem 30-40percig van el.)
bármi más hasznos tanács?
nagyon köszönjük!
A kicsi mindenképp aludjon veled, hiszen éjszaka etetni, pelenkázni kell.
A testvérkocsi jó találmány, de nagy mérete miatt kényelmetlen lehet. Nincs rá feltétlenül szükség. Elég, ha a nagyobbik fel tud kapaszkodni a hagyományos kocsira, ha elfárad. Lehet kapni babakocsihoz úgynevezett testvérfellépőt, ha egyébként nincs hol utaznia a nagynak.
A napirendet nem kell erőltetetten összehangolni. Persze szerencsés, ha sikerül közös pontokat találni (pl. ebéd utáni alvás).
Készülj fel rá, hogy a nagy féltékeny lesz. Akár kimondja ("vigyétek vissza a babát"), akár nem. Lehet, hogy felvesz babás szokásokat. Lehet, hogy kérni fog az anyatejből. Viszont ha majd összenőnek, többnyire örülni fognak egymásnak.
Gratulálok, és sok örömet a gyerkőcökhöz!
19hónap van a gyerekek között.
A szobájuk közös, egybe nyílik a miénkkel. Nappal a kicsi a kiságyban éjjel velünk alszik. A nagy a sajátjában, mindig.
Egyik se keltette a másikat, szerencsére jó az alvókájuk.
Sétálni mi kendővel megyünk. A fiam nagyon nem szerette a kocsizást, Ő sétál azóta, hogy elindult. Szépen lassan. A kicsinek se túl kényelmes a kocsink, meg így van 2szabad kezem is, kergetni egy nagyfiút jobb így. Nem kell azon gondolkodnom, hogy most a kocsit hagyjam el benne a kicsit, vagy a nagyot ne kapjam el, ha elrohanna.
A sétálás pedig szoktatás kérdése. Ha engeded, nem rohanósan sétáltatod, amikor elindul, akkor megtanul sétálni melletted sokat is.
A napirendbe a kicsi belecsöppen. Ő alakítható a nagy is, de őt megviseli. Viszed a nagy szerint a napirendet sacckb, a kicsi beleszokik. Kis előreszervezés kérdése(pl ami előbb elkészíthető reggelire pl és csak melegítendő azt este összeteszed, hogy szopi előtt a nagynak oda tudd adni, enged, hogy egyedül próbálkozzon, már most, hogy neked és neki se legyen fennakadás később.
Szopik alatt nálunk eljátszik ha megunja jön, akkor mondókázunk, a kicsi meg külön élvezi. Egymástól ne féltsd, a nagyot vond be, pl a pelusozásnál segíthet krémezni, kivinni a pelust a kukába... Érezze, hogy fontos, hasznos. A kicsit felügyelet alatt hagy "nyúzza".
Ha nem muszáj a kicsivel nyisd a pelenkázást, a nagy "tud" várni.
Nálunk fürdeni a nagy fürdik előbb, addig amúgy is alszik a kicsi, mire elalszik a kópém kel a kicsi, fürdik.
Amíg egymást nyúzzák neked van időd magadra, a háztartásra, persze felügyelni kell őket.
18 hónap van a gyerekeim között.
- Nekünk az vált be, hogy egy szobába rakjuk őket, éjjel és nappal is.
- A testvérkocsi csak akkor éri meg (szerintem), ha naponta több órát szeretnél babakocsizni és nem kell lépcsőzni vele. Nálunk úgy volt, hogy a nagy jött motorral, ha pedig elfáradt, akkor felült a babakocsi kupolájára.
- Nem kell erőszakkal egymáshoz hangolni őket, pár hét alatt nekünk összeállt a két napirend. Alapvetően a nagy napirendjét követtük, de a kicsi egy picit alakított rajta.
- Szoptatás: kezdetben a nagy árgus tekintettel figyelte, hogy a pici hogyan szopizik, majd amikor már nem volt annyira érdekes, akkor simán eljátszott, míg én szoptattam.
Hasznos tanács:
Vond be a nagyot a pici ellátásába: simán tudja adogatni a popsitörlőt, pelenkát, segíthet megmosni a lábát, stb. Ugyanakkor szánj rá legalább napi fél órát, amikor csak az övé vagy, de ne úgy, hogy fél füllel a picit figyeled, hanem akkor pl. apa legyen a kicsivel. Ha valamit nem szabad, akkor ne azért legyen tilos, mert a pici ott van, pl. ha dobolni akar, amikor a pici alszik, akkor ne azt mond neki, hogy ezt most nem szabad, mert felébred a pici, hanem akkor menjetek át a lakás legtávolabbi pontjába és ott zöröghet.
Hárman vannak, 14 hónap van az első kettő között, 18 hónap a második és a harmadik között.
Egy szobában alszanak. Ez azért jó, mert így lehet a legjobban közös napirendre szoktatni őket. Mondjuk a két nagy elég hangos tud lenni napközben, ilyenkor inkább átviszem a mi szobánkba aludni a kicsit. Nálunk mindig a kicsinek kellett szoknia a nagy(ok) napirendjéhez. Természetesen szopizni igény szerint lehet. Addig teljesen jól eljátszottak (játszanak), van, hogy mondjuk mesélnem kell közben... Amúgy nem hiszem, hogy egy második gyereket fogsz 40 percig szoptatni. Testvér kocsink nem volt, felesleges lett volna. Szépen hozzászoktak mindig a sétához, mire megszületett a kicsi. Testvér féltékenység nálunk egyszer sem jelentkezett. Hogy miért? Talán mert nem változott a kapcsolatunk, az életük azért mert testvérük született.
de jó ilyet olvasni!
köszi! reméljük nálunk is simán veszi az új helyzetet a nagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!