Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy beszéljem le magam a...

Hogy beszéljem le magam a következő babáról?

Figyelt kérdés
Még mielőtt megszületett volna a lányom, eldöntöttük, hogy nem lesz testvére. Leginkább az anyagiak miatt, mert bár jól kijövünk a pénzből, de később lesz drága egy gyerek. Aztán a hasfájás miatt méginkább úgy gondoltuk, elég egy. De nekem meg állandóan a kistesón jár az agyam :S
2012. jún. 12. 05:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Ja és ne csak végletekben gondolkodjunk!

Lehet több gyerek, és próbálkozni azoknak is megadni mindent.

Ez lenne a normális, és nem az,hogy na akkor luxus, de csak egy gyerek vagy éldegélni egyik napról a másikra, de több gyerek!

Középútnak kellene lennie!

Mi speciel kettőt tervezünk, eddig ez van. Szeretnénk neki tesót, de mindenáron nem!

Tehát ha majd odaérünk megnézzük,hogy hogy állunk! Úgy nem szeretném vállalni,hogy közben centiznem kell, meg idegeskednem minden hónapban!

2012. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

nem tudhatod mi lesz x év muilva. törekedni lehet ráé h jobb legyen. ha tudtok,félre is rakhattok pár 1000 ft-ot havonta,még gyerekenként 1000-.ft is évi 24e,ha már itt jöttek sokan a táborokkal,sulikkal. nem lesz drága a ygerek,ha abban segítesz neki,h legyen önálló és ügyes. anyukám elvált,egyedül nekvelt fel minket. középsuli mellett már melóztam,és még élveztem is, h volt pénzem és főleg azt h én teremtettem elő. nem volt flancos esküvőnk,használt a kocsink és hiteles lakásunk van-a férjem szülei sem voltak milliomosok- de boldogok vagyunk és most várjuk a 3-at. telik mindenre ha jól osztjátok be a pénzt és tudtok sorrendet felállítani. pl: fodrász,manikűr,pedikűr kilőve. én is meg tudom csinálni. kuponok,akciók,avonozok is pl,ezeken is lehet spórolni és még sorolhatnám,de mindenünk megvan nem éhezünk,nyilván akkor nem lenne 3.


sztem nem téged kell meggyőzni-vagy lebeszélni,inkább a férjedet. de ha ő egyke,és elkényeztették,és azt akarja h a lányotok is így legyen nevelve,akkor nem fog sikerülni.


ez nagyon nehéz dolog,mert itt nincs kompromisszum: egy nő ha gyereket akar,az elnyom mindent benne. és ha a másik eg nem,akkor az baj lehet.


ami max kompromisszum lehet: amikor a nagy oviba megy-vagy bölcsibe-te menj dolgozni, h legyen jó gyeded,közben meg csippents le innen-onnan egy kis pénzt. nem tűnik soknak, de én pl amióta terhes vagyok,minden 100,200 és 50ft-ost félreteszek.


sztem gondolj jól át mindent. te osztod be a pénzt? tudod mennyi a bevételetek egy hónapban? mi az amit a kicsinél is felhasználhatsz akkor is ha kisfiú lesz? van hely a hálótokban vagy a nagy szobájában?

ha fiú,a lány holmikat simán el tudod adni,helyett veszel fiú cuccokat.


ha kész tervvel,költségvetéssel, és nagy szeretettel közelítesz a párodhoz-hozzátéve h a testvér nagyon klassz dolog-akkor sztem bele fog menni.

2012. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, mint nálatok. Megszületett a lányunk, nehéz szülés volt és nagyon sírós baba volt eleinte. Anyagilag sem álltunk valami jól és úgy döntöttünk, hogy nem lesz több baba, neki viszont mindent megadunk, amit csak tudunk. Így is lett: szinte mindent megkapott, mert nekem titokban iszonyatos lelkiismeret furdalásom volt, hogy bár nagyon szeretett volna kistesót (én is nagyon szerettem volna), azt nem kaphatott. Aztán ahogy nőtt egyre inkább láttam, hogy ez így nagyon nem jó. Mindent természetesnek vett, amit csak megkapott, a lelkiismeret furdalásnak köszönhetően jól elkényeztettem. 6 éves volt, amikor végül úgy döntöttünk, hogy elég az egykeségből és bevállaltunk egy újabb terhességet. Mondanom sem kell, hogy a lányom repesett az örömtől és szépen felkészítettük, hogy a tesó születésétől kezdve minden más lesz, kevesebb játék, ajándék stb. 7 éves volt, amikor megszülettek az kisöccsei (kapásból két kistesót kapott, valószínűleg nem véletlenül :-) ) és azóta mintha kicserélték volna. Tud osztozni, nem hisztizik, ha valamit nem kap meg és imádja a tesóit, annak is örül, ha ők kapnak valamit.

Bocsi, hogy nem azt írtam le, hogy hogyan beszéld le magad róla, de talán nem is biztos, hogy le kell magad beszélni.

Tény, hogy nem dőzsölünk és néhány luxusról is le kellett mondanunk, de minden luxusnál többet ér, amikor látom a három gyereket együtt játszani.

Én azon anyukák közé tartozom, akik nem tudták magukat lebeszélni a testvérről, de soha nem bántam meg, sőt nekem így kerek igazán az élet.

2012. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Az mindenképpen esélytelen, hogy visszamenjek dolgozni, aztán meg megint eljöjjek szülni.

1. ha már visszamegyek, szeretnék feljebb lépni a ranglétrán, és az nem 1 év

2. 2 éves korában mennék vissza, legalább 2 évet kéne dolgoznom, hogy újra max gyedet kaphassak, viszont akkor már 4 év lenne a korkülönbség, egybeesnének a ballagások pl. Az 5-6 évet meg soknak tartom, hugom és köztem is 6 van és nem volt jó.

3. van még kb. 3-4 hónapom teherbe esni, hogy ugyanezt a gyedet kaphassam.

220-ból élünk, plussz családi. Ebből 55 megy bérleti díjra, 40-50 rezsire. Meg elég sok megy benzinre.

2012. jún. 12. 09:10
 15/43 A kérdező kommentje:
Ja, ha fiú lenne, akkor igazából csak ruhákat kéne neki venni, a többit tudja használni.
2012. jún. 12. 09:12
 16/43 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy a testvére "cuccait" is megkaphatja, a rokonságtól, barátoktól is kaphat egyéb dolgokat (ruhák, játékok, etetőszék, kiságy stb.) Egyébként pedig ne csak az anyagi oldalát nézd (persze az sem elhanyagolandó!), hanem a lelki oldalát is. Ha "állandóan a kistesón jár az agyad", az azt jelenti, hogy nagyon szeretnéd és ha mégsem lesz tesó, akkor hiába lesz előmeneteled, karriered, egy egész életen át hiányozni fog és hibáztatni fogod magad miatta, hogy talán nem jól döntöttél.
2012. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Én is egykeként nőttem fel, és szerettem az lenni, sose vágytam tesóra. És nem szeretek ha valaki úgy állítja be az egykéket, mintha elkényeztetettek, unatkozó magányos gyerekek lennének mert ez nem igaz! Az én gyerekkorom egykeként is sokkal-sokkal jobb volt, és izgalmasabb és kalandosabb, mint sok testvéres barátomé. Amúgy meg míg kicsi voltam egész nap a szomszéd gyerekekkel játszottam, tehát meg lehet máshogy is oldani. és ha valakinek van testvére az még egyáltalán nem garancia arra, hogy imádják majd egymást, és összetartanak stb. Nem egy olyan testvérpárt ismerek, pl. a saját anyámék, ahol 1 év a korkülönbség, de kicsi koruk óta nem szeretik egymást. Pedig a nemük is azonos. És abban is igazad van, hogy később lesz drága a gyerek, Az én lányom most iskolás, csak a tankönyvek több mint 10 ezer forintba kerülnek, az ebéd 10 ezer havonta. (Plusz akkor a különóra, stb.) Igazából, ha a férjed sem szeretne akkor nagyon szerintem nincs mit gondolkodni nagyon, mert ugye 2 ember kell a gyerekhez. Ja és még annyit, hogy nem lesz attól feltétlenül elkényeztetve egy gyerek, ha egyke, őt is ugyanúgy lehet nevelni. Én például sosem voltam irigy, mindig mindenemet a mai napig megosztom mással, ha kell...
2012. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
43%

A kérdésben már ott van a döntés. Ez nem más, mint az ösztön, de az ilyen jobb, ha nem szül.

Aki csak egy gyereket akar, az köttesse el magát és le van tudva a probléma. Nem értem mit kell ezen agonizálni.

2012. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Nem értelek utolsó... Szeretnék még egy babát, de a férjem MOST nem KÉSŐBB viszont én nem. Szeretném, ha az eszem kerekedne felül a szívemen. Ehhez kértem segítséget. Ez akkora baj? Az ilyen ne szüljön? Akkor mi van? Rossz anya vagyok ezért?
2012. jún. 12. 10:49
 20/43 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, az iskolától félek én is. Tankönyvek, osztálypénz, táborok, bejárás a suliba. Aztán meg majd gimiben ezekhez hozzájön a szórakozás. Lehet, hogy később több lesz a fizunk, de nem valószínű pl, hogy a tűzoltóknak bármikoris megemelnék a fizetését. Azt meg nem szeretném, ha mondjuk a kicsi azt látná, hogy mindig nővére kap új dolgokat, ő meg hordhatja a használtat. Ez sem a legjobb dolog.
2012. jún. 12. 10:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!