Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van értelme a csőrös pohárnak?...

Van értelme a csőrös pohárnak? Varázsitatónak?

Figyelt kérdés
1éves lesz a kisfiam és cumis üvegbnől iszunk,pohárból is tud csak az a gondom,hogy mindent eldobál.szeretném már lassan rendes ivásra pohárból megtanítani,de amíg így eldobál mindent nem merek neki még műanyagot sem adni..nekem annyira nem szimpi a csőrös pohár,mert majdnem ugyan az sztem mint a cumisüveg ,de mégis ajánlották nekem...mi a helyes???adjak neki azt vagy kísérletezzek inkább apohárból..de mindent egyedül szeretne csinálni....
2009. jún. 23. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pohárból itasd! Már az egészen kicsi babák és szépen isznak pohárból, persze, ha ölben vannak, és segít a szülő. A Te 1 éves Fiadnak is megy, ahogy leírtad :) Igaz több odafigyelés kell, de hamar megfog tanulni önállóan inni. A műanyag pohárba kevés folyadékot töltesz, azt hamar megissza, utána az sem olyan nagy katasztrófa, ha elhajigálja a poharat, ilyenkor figyelmeztesd, hogy ezt nem szabad, mert eltörik, és akkor nem lesz miből innia.(Ez azért is jó, ha később esetleg bölcsibe menne, nem kell ott megtanulnia.) És a cumi amúgy sem túl hasznos...sőt!
2009. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a csőrösben az a jó, hogy nem szívogatni kell, mint a cumit, hanem inni kell belőle, mint a pohárból. viszont nem dönti olyan könnyen, gyoran magára az egészet, mintha csak sima pohárral próbálkoznál...
2009. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam most lesz 8hónapos.már egész picin(3-4hónaposan)itattuk sima pohárból.Bevallom,én "béna" vagyok,apának sokkal jobban megy.Amellett szilikonos csőröst használunk,van két fogantyúja,amit ő egyedül meg tud fogni,és így tud inni.Ez csöppmentes-neki sikerül csöpögtetni belőle-csak akkor jön belőle ha szívja.Így ha a babakocsiban ki is esik a kezéből,nem lesz minden csupa víz.

Úgyhogy én csak ajánlani tudom,de ha hajlandóságot mutat,akkor pohárra szoktasd

2009. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem kb 8hetes kora óta tud pohárból inni,de nem ez a gondom.Főleg cumisüvegből iszik,mert amellett nem kell ott állnom és magától is megyen-de ezt is eldobálja .Ha poharat adok a kezébe az egy dolog,hogy fognom kell de vívok vele,hogy ne öntse magára ,meg,hogyne verje ki a kezemből..ezért gondoltam a csőrösre bár tény,hogy ez nem tudom,hogy átmenet e a pohárhoz vagy egy másik rossz mint a cumisüveg..bölcsibe meg nem fog menni..
2009. jún. 23. 14:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!