Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor én egy sz@r ember...

Most akkor én egy sz@r ember vagyok?

Figyelt kérdés

Unolatesóm kisfia 4 éves az én lányom másfél.Már többszö is bántotta a lányomat:(Eddig szépen elmagyaráztam neki,hogy nem szabad,mert ő sokkal kisebb.Azt tudni kell,hogy az anyja és a nagymamája sz@rik a nevelésre,a kisfiúnak mindent szabad.Ma betelt a pohár nálam ,mert egy pilanatra kettesben maradt a lányom és a kisfiú.A fiú kinyitotta a fiókot és odazárta a lányom kezét,és mikor mentem be hozzájuk,még szándékosan tolta rá a lányom odazárt kezére a fiókot.Én megfogtam elhoztam onnan a lányomat,de rácsaptam a fiú kezére egy kicsit,ogy ilyet nem szabad csinálni!(a szép szó már nem ér neki semmi)

Erre a nagymama majdnem megölt.hogy mit képzelek magamról,mert hát biztos nem direkt csukta be a kezét,meg hogy gyerekek csak játszanak.Jelzem a lányomnak be van lilulva a kézfeje,annyira odazárta neki a fiu.

Ti hogy reagáltatok volna ebben a helyzetben?Tényleg én vagyok a sz@r?


2012. ápr. 23. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
Igen 4 évesről van szó,meg egy másfél évesről.Ahogy írtam már próbáltam szép szóval is elmagyarázni mit nem szabad és miért de mintha meg sem hallaná.Kíváncsi lennék te ilyen helyzetben mit tennél?Azon kívül hogy elhozod a gyereket?
2012. ápr. 23. 16:02
 32/63 A kérdező kommentje:

"Miért kell velük találkozni?"

Te nem szoktál találkozni a családoddal?Általában úgy oldom meg,hogy akkor megyek hozzájuk amikor nincs otthon a kisfiu.De most épp otthon volt.

2012. ápr. 23. 16:03
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha egy gyereket nem nevelt meg az anyja, akkor azt csinálhat, amit akar, mindenféle következmény nélkül?


Én gond nélkül rászólok bárki gyerekére, ha önmagára vagy másra veszélyes dologra készül, és közbe is lépek, ha a helyzet úgy kívánja. Nem az én feladatom? nem érdekel

2012. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
32%

Azon kívül mit tennék? Azt írod hónapok óda ez megy. 2-szer megpróbáltam volna az anyját észhez téríteni, hogy fegyelmezze meg a gyereket, és miután látom, hogy nem sikerült nem találkoznék velük többet.

Te kérdezted, hogy mi hogy reagáltunk volna? Leírtam erre le lettem hurrogva. Érdekes. :)

2012. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
23%

Ha a logikád helytálló lenne, kedves hetvenvalahány %, akkor a vállatvonogatással nevelő szülő gyereke is vállvonogatással tartaná a kapcsolatot a társaival, és nem fiókodacsukással, meg verekedéssel.

Valahol a szép szónak is van határa nem? Beszélheted rojtosra a szádat, ha valakinek nem használ, akkor csináljon amit akar? Ha megnő és jelentős ereje lesz, akkor mi lesz? Agyoncsap valakit, mert úgyis csak ejnye-bejnye a válasz?


Apropo neked van gyereked, vagy még idealizált változatban látod a gyereknevelést és a társas együttélés szabályait?

2012. ápr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
37%
Nem, azokkal nem szoktam akikkel nem jutok dűlőre. Párszor próbálkozom jó belátásra téríteni őket. Ha nem megy ennyi. Nem "veszélyeztetném" a gyerekemet ha valóban ilyen agresszív a gyerek. Azért mert családtagok még nem tehetnek meg mindent. Vagy normális keretek között viselkednek, vagy fel is út le is út. Ha ilyen gáz a helyzet nem hiszem, hogy olyan örömteliek a találkozások.
2012. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
64%
Van gyerekem. Nem értem miért ugrottatok nekem azért mert én nem ütnék rá egy négyévesre, aki nem az enyém. Rászólnék, utána az anyjával beszélnék (főleg ha az unokatesóm lenne) és kész. Nem hiszem, hogy az én feladatom lenne más gyerekét testi fenyítéssel nevelni. Egyrészt egy alkalomból úgysem tanul, másrészt ha az anyjára nem hallgat, rám miért hallgatna, akit a kérdező szavaiból úgy vettem le, hogy ritkán lát.
2012. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

Szegény 4éves ovis... Közben azonban egy másfél éves gyerek kicsi keze meg lilul, rossz esetben törhetett is volna.

Nem a verés a lényeg, de szerintem ha az épp itt veszekedő anyukák arra mennek be egy gyors pisiből, hogy a gyereküknél nagyobb erővel a fiókhoz zárja a kicsi kezét...

2012. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
42%
Hát akkor lehet, hogy én vagyok a hülye, de én ha a másfél éves gyerekemet lila kézzel (akár törött is lehet) látnám meg, azzal lennék elfoglalva, hogy megvizsgáljam nem kell-e orvoshoz vinni, meg azzal, hogy megvigasztaljam. :/ Egyből felkapnám és vinném el onnan. Nem hiszem, hogy a másik gyerek csapkodásával lennék elfoglalva...ennyi. Biztosan én vagyok egy idióta.
2012. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező,ne foglalkozz azokkal akik leszólnak,már leírtam,hogy megérdemelte.Akik leszólnak,majd jönnek sírni,hogy a gyereküknél nem válik már be az ejnye-bejnye meg az elbeszélgetés,és kiröhögi őket a gyerekük...komolyan aki szerint nem lehet a végső estben meglegyinteni a kezét és a fenekét egy gyereknek,nem szabad nevelni és egyebek,kíváncsi vagyok mit csinál majd ha 13 éves gyereke részegen hazamegy egy buliból,ahova "természetesen" elmehetett,és végig hányja a folyosót,biztos majd megy az ejnye-bejnye,meg a kicsikém ezt nem szabad...
2012. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!