Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdjem a hozzátáplálást 4...

Elkezdjem a hozzátáplálást 4 hónapos anyatejes babámnál?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint még ráérek, anyukám már emlegeti egy ideje az almát, anyósom a kiflit (ez utóbbi tudom, hogy végképp ne mondtam is neki: Kezdjünk inkább pacallal az jobb lesz!:-)) Ha elkezdjem, akkor mivel?
2009. jún. 5. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem még ne kezdd. Ha van bőven tejed akkor még 1-2 hónapig elég.
2009. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem ajánlanám,mert mi is beleestünk ebbe a hibába,hogy hamar kezdtük a hozzátáplálást és ekcémás lett a babánk.Várj vele legalább 5 és fél hós koráig,az anyatej bőven elég neki.A kis bélrendszere még fejletlen a többi ételhez.A mi családunk is ezzel volt,hogy bezzeg régen ilyenkor már szalonnát ettek a gyerekek...stb.Mi almával keztük el 5,5hós korában.Szép napot.:)
2009. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Az én babám is 4 hónapos, anyatejes. A délelőtti szopi után megkínálom egy pár falat almapürével.Kb egy hete.Tudom,hogy 6 hóig elegendő az anyatej, de azt is szeretném, ha megismerné és megszertené az ízeket. A "nagy"lányomnál is így csináltam, mégis 10 hónapos koráig szopott.Jövőhéten majd valami mást kóstolunk meg
2009. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Feleslegesnek tartom elkezdeni, ha van tejed. 6 hós koráig ne adj neki mást, csak utána kezd el a hozzátáplálást.

Éppen ma olvastam, hogy az allergia és az ekcéma kialakulásának egyik alapköve az , ha túl korán kezdik el a hozzátáplálást a babáknál. Márpedig a 4 hó anyatejes babónál túl korainak számít.

2009. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

A mi dokink szerint 35 éves, az 5. hónaptól el kell kezdeni a kostólgatást, mivel elég sok idő, amíg ki lehet váltani egy etetéssel egy szopit.

Én az 5 hónapos babámmal kostóltattam 2 kanál almapürét, de mintha citromba harapott volna, szóval lehet, hogy tényleg hetekbe kerül majd. Az anyatej tápanyagtartalma a 6. hónapra azért eléggé lecsökken.

2009. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12:57-es vagyok. Miért pontoztatok le? Vagy az orvos egyetemi tudását vonjátok kétségbe?
2009. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha elég neki a tej, fölösleges még. Elég lesz 6 hónapos kora körül. Az anyatej tápanyagtartalma nem hirtelen és drasztikusan fog lecsökkenni, hanem fokozatosan. Én a kislányomnak csak 6 hónapos kora után kezdtem adni a kóstolókat és 1-1,5 hónap alatt sikerült kiváltani 1 étkezést. Szerintem ez nem verseny, nem kell vele sietni, nem fog megállni miatta a fejlődésben a baba. A kislányom mindent szívesen kóstolt, el is fogadott mindent. Most 9 hónapos és még naponta 3-4x szopik, de 3 étkezésre szilárd ételt kap. Bármit adok (bolti vagy magam főzte étel), mindent megszik. A szopi csak nassolásként, megnyugtatásként kell neki két étkezés között vagy, ha szomjas, akkor is inkább azt kéri, mint a vizet.
2009. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam 5,5 hós, anyatejes, én pár napja kezdtem csak el.
2009. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, elég még a tej. Anyukád, (ahogy az enyém is) még a régi elveket ismeri, amikor nem szorgalmazták a szoptatást. Ha a védőnő is a további szoptatást javasolja, fogadd meg a tanácsát. És utána is min. 1 éves korig kell tejet is kapnia a szilárd mellé. És jó, ha az inkább anyatej és nem tápszer. Én 6 hós korától adok a babámnak szilárdat, de csak szopi után, hogy ne csökkenjen idejekorán a tej, és valóban csak kiegészítés legyen. Most 8 hós lesz, de még csak most térünk majd át a napi 2 szilárdra, azt is szopi után (tízórai, uzsi). A babám jól hízik, és semmi baja sincs ettől, ellenben az ő ütemében történik az elválasztódás, és 1 éves koráig valszeg az anyatej dominál majd az étrendjében. Ez az én véleményem. Végülis akárhogy is döntesz, ne külső hatásra tedd, hanem úgy ahogy azt a szíved mélyén helyesnek ítéled.
2009. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezért lehet hogy le fognak pontozni de elmondom az én véleményemet. Az én babám is anyatejes és én már 4hósan elkezdtem kóstóltatni almával majd sütőtökkel stb most 9 hós még mindig van tejem reggel és este cicizik a többi étkezés főzelék és gyümölcs nagyon szeret mindent nem válogatós. Próbáld meg kóstoltasd meg almával és ha elfogadja akkor felkészült a szilárd ételek elfogyasztására ha nem kell neki akkor várj vele néhány hetet.Nekem ezt a védőnő mondta így, mert minden baba más nem lehet összehasonlítani őket. Van amelyik hamarabb akar mindent van amelyik csak később.Nem szabad őket sietetni

Remélem tudtam segíteni

Jó babázást

2009. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!