Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a babám nem...

Mit csináljak, ha a babám nem szeret hason?

Figyelt kérdés
2 hós kislányomat nem tudom lerakni hasra, mert egyből elkezd nyöszörögni, pár perc után sírás lesz a vége. Altatni nem akarom így (ortopéd orvos nem ajánlotta) de azért próbálgatom, hogy erősödjön a nyaka. Fel-fel emeli, átfordítja,de tartani még nem tudja. Hogy fog így megerősödni az izma, ha nem szeret hason lenni?
2009. jún. 2. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd néha nyöszörögni.Fontos,hogy a nyakizom erősödjön!!Tudom szívet szaggató,de az Ő érdeke!!!
2009. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Hagyd rá, az enyém is utált. Sokat volt játszószőnyegen, eleinte az oldalára fordult, idővel hasra is. Ez kb. 4 hónapos korában volt, azóta imád hason, hátra rakom már vágja is magát hasra. Kúszik-mászik, négykézlábból kiül oldalra, fekvésből, ha fogja a kezem felállásba húzza magát, tehát semmiről nem maradt le. 6,5 hós.

Hagyd hogy az ő tempója szerint alakuljon a mozgásfejlődése,amit nem szeret ne erőltesd. Esetleg ha hasra teszed, tégy elé valami kedvenc játékát, hogy nyújtózkodnia kelljen érte, hátha akkor nem bánja, hogy hason van. De lehet, hogy ezt majd később (kb. 3 hónaposan) fogja értékelni.

2009. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

szia!

enyém ugyanez volt. 3,5 hósan kezdte el élvezni a hason "levést". és azóta imádja, de a fejét nem teszi le egy másodpercre se.a védőnéni mondta hogy le van maradva...ma jön kiváncsi leszek mekkorát fog nézni, mrt már vissza is fordul hátra. egyébként én mindig abbahagyattam vele ha elkezdett sírni. tudják ők mikor jön el az ideje. :)

2009. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Az én kislányom is utált hason lenni, nagyon nagyon sokáig. Ahogy rájött a forgásra, már megváltozott minden. Most már felér egy csatával a pelenkázás (9 és fél hós) mert nincs meg egy percre sem háton, csakis hason. Én nem erőltettem neki a hasonfekvést mert ordítás volt a vége. Mégis megedződött. :)
2009. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanúgy ahogy mást sem, ezt se kell és nem is szabad erőlteni a babáknál. Biztosan nem érzi jól hason magát és azért tiltakozik ellene. Hagyd, hogy a maga ütemében fejlődjön és akkor minden rendben lesz. Minden baba megtanulja, hogy hogyan kell megtartania a fejecskéjét. Ez nagyon nehéz feladat, hiszen ez a testéhez mérten legnagyobb (1/3-a) és legnehezebb része (olyan, mintha a mi nyakunkon egy nagy strandlabda lenne, csak sokkal nehezebb, hisz majdnem 1 kiló a feje!). Mindig csak addig hagyd hason, amíg neki jó, ha megunta, fordítsd meg, ne küzdjön fölöslegesen. Esetleg tegyél elé valami érdekes, színes dolgot, ami felkelti a figyelmét, nézegetheti. Majd szépen eljön az ideje, amikor le se akarja tenni a buksiját, annyit fog nézelődni.)) Minden jót!
2009. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Az enyém sem szeret, 3 hónapos. Viszont a mellkesomon szeret úgy lenni amíg el nem fárad, és akkor sem bőg, csak leteszi a fejét, de addig is nagyon ügyesen tartja, meg nyomja ki magát. Próbáld ki így, hátha nálatok is beválik. Félig ülő pozícióban szoktam, fekve ritkábban. Ja, és ha mintás blúz van rajtam, még jobban kiemeli a fejét nézegetni.
2009. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 4,5 hónapos korában élvezte először a hason fekvést,de azt is csak pár percig és most sem szeret sokáig úgy lenni,viszont a fejét már az első hasonfekvésnél szépen tartotta!3 hónaposan a doki tanácsára sokat próbálkoztunk a hasonfekvéssel,de mindíg nagyon nagy sírás lett a vége,így legközelebb 4.5hósan próbálkoztunk újra s ahogy már írtam láss csodát élvezte!Nem kell nagyon erőltetni Ő tudja mennyi elég neki!
2009. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!