Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan anyuka,...

Van itt még olyan anyuka, akinek a 13 hónapos gyereke nem eszik, csak szopik?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok már keseredve. Mindent kipróbáltam, de szinte semmit nem hajlandó enni. Pár falat gyümölcs, pár falat kifli, krumpli, virsli, uborka. Kóstolgat, de 2-3 falatnál több nem kell neki. Főzelék, leves egyáltalán.

11 kg, és alszik egész éjszaka. A védőnő meg az orvos szerint nem kéne aggódnom, amíg van tej, addig legalább nem eszik semmi E-faktort, meg vegyszert. Na, de ez tényleg normális?


2009. máj. 31. 20:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%
Bár az enyém nyolc hónapos kora után elválasztotta magát, tehát nem vagyok ilyen szinten tapasztalt a kérdésedben, de úgy gondolom, az evéssel kapcsolatban nagyon óvatosnak kell lenni, az erőltetés tilos. Vannak olyan babák, akik a kezdetektől elutasítják a cicit, van, aki 7-8 hónaposan elválasztja magát, és van, aki sokáig szopizik. Ezzel nincs semmi gond. A 21:06-os és a 21:45-ös válasszal értek egyet. Ha megpróbálod akarata ellenére belediktálni a kaját, csak még nagyobb lesz az ellenállása, rossz élményei lesznek az evéssel kapcsolatban. Meg kell várni, amíg ő kezd jobban érdeklődni. Most már lesz egy csomó friss gyümölcs, ha a keze ügyében van, vagy látja, h' te is eszed, akkor talán ő is kérni fog. Nekem az volt a bajom, h' a lányom nem akarta elfogadni a darabos ételt, pedig 8 hónapos korára már 8 foga volt. Aztán egyszer minden átmenet nélkül odaügetett hozzám, amikor almát ettem, és majd letépte a karom, h' haraphasson belőle. Aztán ugyanez volt a barackkal, meggyel, banánnal. Pár falatot eszik így, de nyilván majd alakul a dolog. Szóval ne aggódj annyira, az írásod alapján azért pár dolgot megeszik, a súlya rendben, csak türelem kell.
2009. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
48%

Nem lehet, hogy csak rossz dolgokkal próbálkoztok? A kóstoltatásnál?

Az én babám sem eszi meg pl a nyers almát.

De banánnal turmixolva, vagy párolva már igen.

És azt ne mondja senki, hogy a bébiétel Őszibarackot nem szereti a gyereke, mert tuti nem hiszem el.

Az olyan finom, krémes...

Azt ettük legelőször, meg házilag készített sütőtököt.

(ezt vízben főzve, nem sütve!)

Sokáig a krumplit sem ette meg...

Miért virslit meg uborkát hozol fel a kérdésedben?

Még szerencse, hogy a szójával teli virslit nem ette meg az a szegény baba! És ezt nem bántásból!

Csirkemellet szabad a babáknak adni, nem ilyen vackokat!

Két gyermek anyukája

2009. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
22:18-nak: Szerinted a 13 hónap alatt nem próbálgatta már végig az összes kaját, ami létezik? Szerintem azokat sorolta fel, amiket kivételesen elfogad a baba. Az én 10 hós fiam is ilyen cicifüggő. Nem kell neki semmilyen babakaja meg tejpép, csak a májkrémes kenyér, meg a lebbencsleves leve meg ilyen "vackok", de ezekből is csak pár falat!
2009. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

A lányom 16 hónapos. 8 hós koráig csak szopott, akkor betegség miatt elment a tejem. Azóta kóstoltatok. A tápszert nagy nehezen elfogadta és megszerette, de ezen kívül még mindig csak kóstolgat Már mindent kipróbáltunk, ez van. Időnként a napi 3-4 kaja kipróbálása után már a hajam tépem. Csak az érti meg, aki így járt. A többiek azt mondják, hogy nyugi, majd előbb utóbb eszik, de 8 hónapja napi 2 órán át babakaját főzök, amit utána vagy megeszek, vagy dühből kiöntök... Ennek sose lesz vége...

Bocs az off-ért, de kissé már kivagyok én is.

2009. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%

Az anyatejre valóban szüksége van a babának,és sok vitamin is van benne.

De: az orvosok mégis írnak fel vitaminpótló gógyszereket,ami ugye mesterséges készítmény,ezeket a vitaminokat természetes formában is megkaphatnák a gyümölcsökből és zöldségekből.

A 21.06.- véleményéhez meg az alábbiakat fűzném hozzá :

A felnőttek nagyrésze nem tud üvegből inni,mert a rágóizmai fejlettek,a szopóizmai viszont visszafejlődtek.

Erről könnyű meggyőződni,ha iszol üvegből és utána eszel egy darab kenyeret.Megfigyelheted,hogy egész más izmok jönnek működésbe.

Az ízekkel szintén ez a helyzet.Igyál meg egy üveg tejet,és utána egyél cukrot,sót,savanyúságot stb. Ugyanazt az ízt érzed? Mert én nem.Tehát a csak tejet,tápszert evő baba izlelőbimbói nem fejlődtek ki.Ezért kell nekik sok idő,míg hajlandók "rendesen" enni.

Amúgy meg a különféle tudósok véleményét sem árt kritikával olvasni,megismerni más tudósok véleményét is.

Egy-egy kutatáshoz sok pénz kell,és olyan eredményt kell produkálniuk,ami a szponzor érdekeit szolgálja.Ezért van az,hogy egyszer azt halljuk,a zsír meg a vaj nem egészséges,pár év múlva pedig,hoigy egészségesebb,mint az olaj meg a margarin.

Talán el lehetne gondolkozni azon,hogy miért van ilyen sok problémája azoknak az anyukáknak,akik későn kezdik a hozzátáplálást,míg a másik oldalnak nincsnek ilyen gondjaik.

Természetesen,mindenki úgy eteti a gyermekét,ahogy jónak látja.

2009. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Igen, kipróbáltam már nagyon sok mindent. Nem a virslivel kezdtem, de ebből legalább eszik pár falatot. Az őszibarackot nem szereti. Nem is csoda, olyan émelyítően édes, szerintem egy hányinger. Ha natúr tejpéppel összekeverem, akkor eszik belőle pár falatot, de nem többet.
2009. jún. 1. 08:28
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ez van,tudom nem nyugtat de legalabb tudod h nem vagy egyedul.Az en fiam 10honapos es kb egy honapja nem akar enni szinte semmit.Szopik.Par falat majkremes kenyer,vagy tejbe aztatott kenyer,ezek amiket megeszik.En is elvagyok neha keseredve,de hat eroltetni nem tudjuk bizzunk benne hogy jobb lesz majd kesobb.KITARTAS
2009. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kezdtem későn a hozzátáplálást, fél éves korától próbálkozunk, de nem sok sikerrel.
2009. jún. 1. 18:13
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos én is ilyen helyzetben vagyok. A kisfiam 9 és fél hós és már lassan 2 hónapja csak anyatejet hajlandó enni, ha eszik egy-két kanál valamit akkor az már jó. Pedig mi is 5 és fél hósan kezdtük a kostolást és akkor nagyon szépen evett mindent. Nem tudom most mi lehet, nincs még egy fogunk se. De nem lehet mindent erre fogni. De remélem már hamar vége lesz ennek az idegörlő időszaknak.

2009. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

22:18 vagyok

Nem érdekel, hogy lepontoztok.

Én a helyetekben már rég áthívtam volna a védőnőt, hogy segítsen nem hónapokig várni és siránkozni.


Ja és ti nem olvasgatjátok itt a többi kérdéseket-válaszokat, pl, hogy kinek mit eszik az x korú babája?


Vegyétek észre, hogy segítségre van szükségetek! De ilyen segítséget egy internetes oldalon nem fogtok kapni!

Beszéljetek orvossal, védőnővel!

2009. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!