Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 16 hónapos gyereke is...

Más 16 hónapos gyereke is marokszám eszik a földet?

Figyelt kérdés
Kiviszem az udvarra és már azt veszem észre,hogy tele van a szájja földdel. Ez utalhat valamilyen hiányra a szervezetében? Érdemes lenne egy vérvétel?
2011. jún. 1. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
"eszi", bocsánat a "k" nem kell
2011. jún. 1. 20:29
 2/8 anonim ***** válasza:

enyém a homokot eszi... fujj, mindig mondom neki, hogy gusztustalan amit csinál, már ő is fintorog mielőtt a szájába venné. én meg a gonosz anya jól kimosom a száját :D

előbb-utóbb csak leszoknak róla ;)

2011. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták ma nekem, hogy lehet vashiánya van, azért eszi a földet... Már nem tudom hogy mit gondoljak...
2011. jún. 1. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:

:-)

Szerintem ezt majd' minden cserek csinálja. El ne vidd ezért vérvételre! Ennyi kosz kell a szervezetének!

Így erősödik az immunrendszere!

2011. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

cserek = gyerek

Azt hiszem, megyek aludni! :-))

2011. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden gyerek eszi a földet, semmi köze a vashiányhoz.Az én gyerekeim is eszik, hiába szólok rájuk.Sőt emlékszem én is ettem mikor kicsi voltam.
2011. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek eszi a foldet.

Az elso szulottem a kavicsot ette. :-)

Elhiszed ugye, hogy az sem volt jobb? Nagyon durvan csinalta, nem akarta kikopni, le is nyelte, vagy szetharapta az ujjam, ha megprobaltam kiszedni. Mindig rettegtem, hogy megfullad, raadasul a kertunk tele volt kovel, kaviccsal.


Most a masodik fiam 15 honapos es ugy zabalja a homokot/foldet, mint a te gyermeked. Engem ez kevesbe nyugtalanit, marmint a fulladasveszely kisebb. Ki sem kopi, siman lenyeli, vagy ropogtatja a foga kozott. Ezt mondjuk meg annyira sem tudom kiszedni, mint a kavicsokat. Inkabb itatom ra es probalom kerni, hogy kopje ki a vizet, mossa ki a szajat. De nem, mert neki tetszik.


En mar tultettem magam ezen, elfogadtam, hogy ez a nyar errol szol. Minel jobban uldozom es figyelem, hogy ne csinalja, minel tobbszor szolok ra, annal jobban kacag rajta es csak azert is csinalja, igy jatszik velem. Igy ha latom mar ra sem szolok kb 2-3 hete, utana ramnez, keresi a tekintetem, en direkt elfordulok, mintha eszre sem vettem volna. Igy mar nem olyan izgalmas neki es ha hiszed, ha nem, kezd leszokni rola. Ma pl csak egyszer ontott a szajaba homokot a vodorbol es 3x evett markolva.

De nemreg kb 10 percenkent lekuldott egy-egy adagot.

Szoval jobb a helyzet, szerintem probald ki ezt.


Azt utalom a legjobban, hogy a jatszoteren minden anyuka meg van ezen dobbenve. Akinek nagyobb a gyereke az ugy csinal, mintha az o gyereke soha sem csnialt volna hasonlo dolgokat, folyamatosan pfujjolnak, butanak hivjak a fiamat, meg probaljak belemhozni a fraszt, merthogy nem-e lesz beteg. Nekem kicsit alszentsegnek tunik ez, de sebaj, nyilvan az o gyermekuk is analfabetan szuletett, csak mar nem emlekeznek ra.

Akinek pedig kisebb gyermeke van meg nincs kepben, ok is megdobbennek, foleg azon, hogy igy mennyire koszos lesz a ruhaja. De ok majd jovore megtudjak es nekem lesz ez csak tavoli emlek. :-)

2011. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az enyém ugyan ezt csinálja. ha nem homokot, akkor kavicsot.
2011. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!