Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan anyuka,...

Van itt még olyan anyuka, akinek a 13 hónapos gyereke nem eszik, csak szopik?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok már keseredve. Mindent kipróbáltam, de szinte semmit nem hajlandó enni. Pár falat gyümölcs, pár falat kifli, krumpli, virsli, uborka. Kóstolgat, de 2-3 falatnál több nem kell neki. Főzelék, leves egyáltalán.

11 kg, és alszik egész éjszaka. A védőnő meg az orvos szerint nem kéne aggódnom, amíg van tej, addig legalább nem eszik semmi E-faktort, meg vegyszert. Na, de ez tényleg normális?


2009. máj. 31. 20:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%

Ne csodálkozz rajta.Ha eddig nem evett semmit,nem tudott sem az ízérzéke,sem a rágóizmai,sem a bélrendszere rendesen kifejlődni.

Meg kell szokja az ízeket,megkell tanuljon rágni,és ehhez idő kell.Lehet,hogy jó evő sose lsz.Először próbálj gyümölcsöt,főzeléket adni neki ( ne bébiételt),és figyeld meg,mit fogad el szívesen.

2009. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem étek egyet az előttem szólóval. A szopás olyan erősé tesz az arc izmokat, mint semmi más. Ezért nincs közép fül gyulladásuk a szoptatott babáknak.

Az íz érzéke kiváló, mert már az anyatejen keresztül megismerhetett minden ízt.

A bélrendszerük pedig annyira tiszta és érett, amilyen soha többet nem lesz nekik az életük folyamán, ha elkezdenek mást is enni.

Lehet, hogy nem lesz nagy étvágyú, de nem is mérgezett a kicsi teste. Ajánlom neked az antalvali.hu oldalt, igen döbbenetes dolgokat olvashatunk ott az élelmiszerekről is és össze fogod tenni a két kezed, hogy leginkább még szopik a babád!

2009. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
türelemmel kezd elöröl ugy mint ha pici 6 hós lenne . elöször pépeset kostotas majd párnap mulva már ha belejött akkor darabos fözit.Azért nem kell neki a falatka mert az hirtelen furcsa és csak ismerkedik.Meg kell tanitani elöröl . Ez most a feladatod .Kitartás.
2009. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
56%
Hát elég fura tanácsot kaptál az utolsó valaszadótól.... Sajnos nem szophatunk egész életünkben, tehát valahogy meg kéne ennie azokat az ételeket is, amivel egész életében " mérgezni " fogja magát!szerintem légy határozottabb, igenis 13 hósan erőltetsd jobban, valahol el kell kezdeni! Legyél vele határozott. Amikor éhes, a pépekkel kezd, ne szopival. Minden nap egyel több kanállal imátkozz bele, menni fog. Tedd érdekessé az evést, üljön oda az asztalhoz apa is, lehet tőle jobban elfogadná, mert ő szoptatni ugyse tud!:) kitartás!!
2009. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Mármint fura tanács a 21:06/ ostól...
2009. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen vagyok.Az én fiam 1 éves ,de pár kanáé gyümölcsön kívül nem fogad el mást.

Ha erőltetem,akkor öklendezik és/vagy sír.

Már mindent kipróbáltunk ami létezik.

Nem hinném,hogy későn(5,5 hónaposan) kezdtem el a kóstoltatást,de szinte azóta is ugyanott tartunk:egyszerűen nem kell neki,pedig úgy is próbáltam többször,hogy nagyon éhes lehetett.

Én is el vagyok keseredve és mindig az jár a fejemben,hogy hol ronthattam el valamint a türelmem is elfogyott.Ezt senki más nem fogja megérteni,csak az aki benne van ebben a helyzetben.Ráadásul még kapok pár rosszindulatú megjegyzést is(azt gondolják,hogy én nem akarok neki adni mást),ami még jobban elkeserít.

Én leginkább azon aggódok,hogy elég vitaminhoz jut e így.Remélem.A súlya nálunk is szép.11,5 kg.

Gondolom,akkor te sem tudsz nélküle sehová menni,stb.

Együtt érzek veled és ha gondolod írj privit ahol lelket tudnánk egymásba önteni vés tapasztalatot cserélni.

2009. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok:tényleg csak az értheti meg aki volt már hasonló helyzetben és nem gondolom,hogy egész életükben szopni fognak,csak ők ilyenek.
2009. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 9hónapos múlt és a fő tápláléka neki is az anyatej.

Kóstolgat mást is de ennyi....mindig cicizik.Én is félek hogy mi lesz.

2009. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hát erőltetni azt nem lehet neki. Ha meglátja a kaját már rázza a fejét, fintorog, meg kalimpál a kezével. A szája közelébe sem tudok jutni. Csak azzal áll szóba, amit ő maga tud a szájába tömni. De abból meg csak pár falat kell, aztán eldobja. Cicire már nem teszem, jön magától, és kiszolgálja magát.

Tegnap megkérdeztem a férjemet, hogy nagy gáz, ha nem veszek melltartót? Kislányom egyből rávágta, hogy NEM!!!

2009. máj. 31. 21:43
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Ne keseredjetek el, anyukák! Tényleg nincsen semmi baj a babátokkal. Valóban a legjobb táplálékot fogyasztják, amit gyermek csak kaphat. Olvasgassátok a www.lll.hu és a www.szoptatasert.hu oldalakat. Ezek meg fognak nyugtatni és erősíteni benneteket abban, hogy minden jól van így ahogy van. Várjátok bizalommal, hogy a gyermek elkezdjen kíváncsi lenni a többi étel ízére...
2009. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!