Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vezessem rá 1 hetes...

Hogy vezessem rá 1 hetes babámat, hogy éjjel is aludjon?

Figyelt kérdés
Reggel 6-tól este 10-ig alszik,aztán kipattan a szeme.Megetetem,büfi,és ahogy berakom a kiságyba elkezd sírdogálni.Tömi a kezét a szájába.Vagy nem elég a tejem?De nappal meg elég?!
2012. jan. 26. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 2 hetes, vele is így volt, aztán szépen lassan most kezd javulni a dolog.

Adj neki időt, meg kell szoknia az otthoni környezetet.

Teremts nappal nappali hangulatot, éjjel ejszakait (félhomély, peluscsere csak akkor ha nagyon tele van,csendesebb beszéd, stb..)


Be fog ő állni.

Az én kisfiam is most kezdi azt,hoyg nappal többet van ébren. De még így is ez az esti órákra esik, délelőtt és koradélután többnyire alszik, és estefelé van ébren. Legkésőbb kb éjfélig,aztán vagy 2 vagy 3 óránként ébred enni.


Ráadásul most fedeztem fel,hogy hason szeret aludni, amióta hason IS altatom,azóta nyugisabbak az éjszakák.


Ha tömi a kezét a szájába, akkor éhes - legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Igyál legalább 3 liter (de nem több mint 4!!) folyadékot, hoyg legyen elég tejed, és minél gyakrabban szoptasd meg. Nem írtad,hoyg nappal mennyi időnként kér enni, de maximum 3 órát engedj eltelni,de inkább kettőt.

Jobb lenne kettő óránként, egyírészt hoyg szaporodjon a tej,másrészt hoyg jóllakjon.


Kitartás, mert én azt veszem észre,hogy naponta képes javulni a helyzet!

2012. jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hááát, az 1 hetest nem igen lehet ilyenekre rávezetni. :) Ha sír, olyankor szeretgesd meg, valószínű, hogy a közelséged hiányzik neki, vagy csak egy kis nyugi cici. Jól írtad? Reggel 6-tól este 10-ig????
2012. jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 hetest ilyenre nem tudsz rávezetni. Ez idővel kialakul nála, de befolyásolni nem nagyon lehet.
2012. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd 2-3 hónap múlva aktualizáld a dolgot!
2012. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az elsö nagyon jól megfogalmazta. Teremts neki éjszakai világot éjszaka és nappal nappalit. Nappal mindig világos legyen és rendes zajok, mindenki mindig rendesen beszéljen, csörögjön a telefon, a csengö ahogy máskor is nálatok. ne pisszegjetek ha vendég jön. Èjszaka meg soha ne kapcsolj teljes fényt, csak annyira legyen világos hogy lássál etetni.

felcserélte a nappalt éjszakát de 1 hetesen ez normál. rögtön ne várj megoldást, pár hét eltellik míg jobb lesz. nappal te is aludjál ha ö alszik.

2012. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem feltétlenül éhes, ha tömi a kezét a szájába, csak megnyugtatásul cicizne egy kicsit. Tedd mellre mindenképpen. (5 hetes kisfiú anyukája).
2012. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Reggel 6-tól 10-ig 3 óránként kell keltenem enni,nem egyfolytában alszik,bocs..rosszul fogalmaztam.

Köszi a válaszokat.

2012. jan. 26. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként azt szerintem csinálhatod, hogy nappal nem hagyod, hogy elaludjon cicin, csak éjszaka, bár 1 hónapos korában látom legkorábban ennek értelmét.
2012. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!