Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem rá 15 hónapos...

Hogyan vezessem rá 15 hónapos babámat, hogy a puhára főtt dolgokat (főzelék) is meg kell rágni?

Figyelt kérdés
Kiflit, kekszet, stb. szépen rágcsálja, viszont ami puhára van főzve, azt nem akarja rágni. Így viszont úgy járunk, hogy egy-egy nagyobb falat megakad a torkán és kihányja, amit megevett.
2010. jan. 25. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A banánt kis falatkákban kínáld neki.Akaratlanul is a nyelvével össze préseli,és így edződik a feladathoz ha már kibújtak a hátsó fogai.Ha a hátsó fogai még nincsenek kint,nem is tud még rágni.Harapni,tépni tud számára megfelelő darabokat az ételből.A kifli,keksz a szájában a nyáltól pépes lesz,könnyű lenyelni,de egy nagyobbacska főtt krumpli már igényli a hátsó fogakat.
2010. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem se rágja meg sajna.

Ma rizsvolt banánnal és figyeltem direkt lenyelte egybe.Kicsit mintha rágna rajta de az semmi.Szolok neki hogy rágja akor ugy csinál.

2010. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

22:37 vok. nekünk most bujik ki a rágo fog.15 hós.

Banánt almát szívesen harapja.

De szendvics v. darabos felnöttes kajábol csak 2-3 falatka esik jó neki.

Már megprobálom nem turmixolni,csak villával töröm a kaját.

2010. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom a kaját,hogy hagyok néhány nagyobb darabot külön, a többit turmixolom,de nem teljesen pépesre. Szoktam neki tányérra rakni főtt répát,brokkolit amit elvesz és maga tanulja meg mit is kezdjen vele. Közben pedig etetem a főzelékkel. Szépen elveszi, nyammogja. Ha pl paradicsomos tésztát csinálok neki, masni vagy csigatésztával készítem, eléteszem és kézzel veszi a darabokat,így egyedül eszi meg általában.Most 11hónapos.
2010. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!