Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz baja ha hason altatom...

Nem lesz baja ha hason altatom 2 hós babámat?

Figyelt kérdés

Kisfiam holnap lesz 2 hós,de csak kézben alszik.ha a feje az ágyhoz ér már üvölt is.Így nekem semmire nem jut időm.

Most délután megelégeltem hogy még wc-re is csak kapkodva tudok elmenni,mert amint leteszem üvölt és letettem hasra.Azóta(30perce) nyugodtan alszik...Altassam ezentúl mindig hason?


2012. jan. 24. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát a te gyerekd te felelöséged. A bölcsöhalál ebben a pózban a leggyakoribb, fiuknál és télen.

Ha van légzés figyelö ok, föleg ha tudod mit kell tenned ha sipol és nem lélegzik.

A rizikó magas de majd jlnnek anyukák akik azt mondják az ö gyerekük sem halt bele. habár ez nem jelent semmit.


èn azt mondom, ha lehet háton föleg éjszaka, de ha van légzés figyelö akkor talán biztosnágosabb.

arra mindenk´ppen figyelj semmi ne legyen feje alatt, pl pelenka vagy ilyesmi vagy úgy kifeszítve ha véletlenül bele kap se túdja felhúzni.

2012. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy azért nem szeretett ágyban aludni, mert a hátára fektetted. Az enyém is hason alvó, már a kórházban mondták a csecsemősök, hogy úgy nyugodott meg. Azóta ő mindig úgy alszik, így szeret.
2012. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan alhat hason!!!! Az én fiam 11 hetes, csak így szeret aludni. Háton nem is igazán tud elaludni. Hamar megerősödött a háta, nyaka, emelgeti már nem csak a fejét, de kinyújtott kézzel kinyomja magát. Ha van légzésfigyelőd teljesen nyugodt lehetsz. Amúgy szerintem a háton fekvés veszélyesebb, mint hason. Félrenyelhet, lenyelheti a nyelvét akár. (nem egy ilyenről hallottam már) Fektetsd hason, nem lesz baj.
2012. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nincs légzésfigyelőnk de csak nappal tenném le hason aludni,éjjel mellettem alszik oldalt fekve.Nagyon sokáig rengeteget bukott ezért oldalt altattam,de most már oldalt sem alszik napközben.. Muszáj lesz legalább egyszer a 2 szopi között letennem hasra ha így elalszik,hogy legalább az alapvető dolgaimat(főzés,"kis"takarítás,mosógép be,kipakolása,vasalás)stb..megcsináljam.
2012. jan. 24. 14:54
 5/8 A kérdező kommentje:

Fejét szépen átforgatja és nagyon szépen emeli és meg is tartja.

Lányom is sokat aludt kézben aminek az volt a következménye hogy 6!!Hónaposan még nem tartotta meg hason fekve a fejét és csak alig 2cm-t emelte..

2012. jan. 24. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5 hónapos, születése óta hason alszik. Nekünk mondjuk van légzés figyelőnk, de az általában csak éjszaka van bekapcsolva.

Szerintem nyugodtan altathatod hason, legalábbis nálam az a tapasztalat, hogy semmi baja nem lesz.

Egyébként 2 és fél hónapos kora óta átalussza az éjszakát és én úgy gondolom, hogy ezt pont a hasonalvásnak köszönhetjük, mert így kevésbé mocorog és nyugodtabban tud aludni.

2012. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy altathatod hason. Miért ne? De azért én azt javaslom hogy inkább éjszaka ne.

Bár az én kislányom is szeretne hason aludni.... Örülj neki hogyha jól alszik hason.

2012. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez egy újkeletű butaság, hogy nem lehet hasra tenni a babát.Engem is ,anyukámat is, és visszamenőleg is mindenkit hason altattak a szüleik. Védőnő mondta, mostanában lett ez "divat". Abban volt a legnagyobb igaza, hogy a kora szülött osztályon az inkubátorban a kis babák hason vannak... Nekem 6 hós a fiam kezdetektől hason alszik. Persze lehet mondani, hogy bölcsőhalál... igazándiból a mai napig nem tudják megmondani mitől következik be. Azt elhiszem, hogy régebben 30-40 éve, még nem voltak ilyen jó babamatracok,még paplanban aludtak az emberek, hogy az nem tett jót egy babának...
2012. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!