Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csajok, mi történik a 3...

Csajok, mi történik a 3 hónapos kisfiammal? Visszakapom még a jó alvó, nyugodt babámat?

Figyelt kérdés

Eddig úgy aludt el, hogy letettem és aludt. Vagy letettem, motyogott, ásítozott és álomba dumálta magát. (este szerencsére ez most is így működik, de félek...) Kb 2 hete nem tud nappal elaludni. Minden nap szenvedünk, nem lehet tőle semmit csinálni, nagyon fárasztó. Főleg, hogy van egy 2 éves, a dackorszak közepén lévő kislányom, aki szintén megköveteli a figyelmet, alszik (aludna) délután, de mostanában az öcsi nem hagyja.... Ha elmegyünk sétálni, vagy autóval megyünk, elalszik, nyugodt a napunk. De pl ma szakad az eső (meg mostanában volt még 1-2 ilyen nap) hogy menjek ki velük? :(

Nem éhes, pelus rendben, hőmérséklet pont jó, nem tudom, talán a fogai? (kislányomnak 11 hónaposan jött ki 2, szóval nem tudom) És bár este elalszik, most éjjel háromszor keltem hozzá (ilyet 2-3 hetesen csinált utoljára, mostanában egyszer szopizott hajnalban)

Mi lehet? Van valami ötletetek? Másnál is volt ilyen? Írjatok valami bíztatót, légyszi, mert már nem tudom, mitévő legyek?


2012. jan. 24. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hónapos korban van egy növekedési ugrás, én erre tippelnék. Amellett hogy gyakrabban megéhezik, valószínűleg az idegrendszeri fejlődés is nyugtalanná teszi. Szerintem hamarosan túl lesztek rajta.
2012. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugidtan kiviheted ilyenkor is, csak öltöztesd fel, olyan rossz idö nincs Magyarországon, hogy ne lehetne kivinni a gyerekeket. (Régebben mindenkinek minden nap kellett mennie a gyerekekkel és semmi bajuk sem volt töle. Pl nekem is már 6 hetes kortól kellett a kicsit is bölcsödébe vinni, a nagyobbat meg oviba, és se busz, se autó nem volt, a kb 3 km-t gyalogoltuk.)

Ha minden nap kiviszed a levegöre, akkor rendsen fog aludni.

2012. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, vinném én!!!! Akkor valahogy össze kell rakni a fejemben, hogyan történjen a dolog...mert a hideggel nincs is baj, felöltözünk...De mint írtam, van egy 2 éves, igen dacos és akaratos lánykám, akivel szintén kicsit nehéz. Szakadó esőbe vele kimenni....húúú...(legalábbis nálunk ramaty egy idő van)...panel, erkély nincs...és ha nem esik, persze, hogy kimegyünk!!!! Ti tudtok menni esőben is?


Növekedési ugrás, erre nem gondoltam. Érdekes, kislányommal egyszer sem voltak ilyen "babás problémák" (hasfájás, fogzás, stb) és ezért nem vagyok eléggé jártas.


Köszönöm!

2012. jan. 24. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3 hónaposan "romlott el". Nem tudok biztatót, mert 5 hónapos múlt és szinte minden éjjel katasztrófa. Mondjuk nálunk nappal nincs gond (de lehet ez még rosszabb).
2012. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lánykám most lesz 11 hónapos, 6 hetes korától 4 hónapos koráig végigaludta az éjszakákat, most ott tartunk, hogy bent csak cicin alszik el, éjjel 7-szer kelt (mindig kis szopi és aludt tovább, de tegnap pl. el sem aludt az egyik után...). Szóval én jól elszúrtam.

Lehet, hogy a kisfiad a foga miatt alszik kevésbé jól (már mocoroghat bent), ill. lehet, hogy most kezd neki kevés lenni e tej, és pár napig gyakrabban kér enni éjjel is, amíg be nem áll a mennyiség újra. Lehet idegrendszeri fejlődés a háttérben, és igen, lehet mozgásrendszeri. Meg ki tudja, mi még!:D

De azt mondják, legkésőbb hatéves korra rendeződik a helyzet.:D

2012. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!