Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is sokan gondolják...

Nálatok is sokan gondolják azt, hogy a lánygyermek nem is gyermek?

Figyelt kérdés
Mindenki kérdezgeti, hogy mi lesz, és amikor mondom, hogy lány, egy csomóan sajnálkoznak, hogy szegény. Meg mondják, hogy ne aggódj, majd a második biztos fiú lesz. Én ezen teljesen ledöbbentem, azt hittem már nem a középkorban élünk. Igazából nekem teljesen mindegy, hogy fiú-e vagy lány, de hogy az emberek még mindig így gondolkodnak? Vagy csak itt? Még a főnököm is lesajnált érte, hogy lányom lesz.

2011. dec. 20. 21:50
1 2 3 4
 31/38 xStefix ***** válasza:
100%

Mondjuk az, hogy szülőként ki milyen nemű saját gyerkőcre vágyik, szerintem természetes dolog. Én elsőre mindenképp lányt szerettem volna, az is lett. Másodjára is örültem volna, ha kislány, de a nyakamat rá, hogy fiú, egyszerűen tudom, hogy az lesz. Őneki is örülök, perszehogy, de valamiért a lányok közelebb állnak a vágyamhoz. Talán azért, mert ha nekem egy baba képe ugrik be, az mindig lány: kicsi, törékeny, segítségre szoruló.. szóval csakis a "gyengébbik" nemből lehet. Ellenben a fiúk azok csak úgy kinőnek a földből, stramm legényként. :) Nemtom, én így működöm.


De az, hogy másvalakit megszóljak azért, pláne bunkó stílusban, hogy neki fia vagy lánya lesz, teljesen kizárt. Persze ha van már x azonos neműje, akkor én is meg szoktam kérdezni, hogy szeretnének-e egyet a másikból is. De ez csak kíváncsiság, nem beszólás vagy lenézés.

Mintha tehetne valaki arról, hogy fia vagy lánya lesz, és mintha az egyik több lenne, mint a másik. :(

2011. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Megfigyeltem az idősebb korosztály "elvárását"

Számtalanszor megállítottak vadidegenek az utcán, legalább úgy 50-en eddig:

- ez jól sikerült, így kell csinálni.


Azaz első gyermek fiú "kell", hogy legyen, a 2. pedig lány, "kell", hogy legyen.


Én így vettem észre, hogy ez az elvárása sok embernek.

2011. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki kislánynak szurkolt a családban.

A baráti körben meg mindenki a páromat sajnálta, hogy lánya lesz, pedig párom is kislányt akart nagyon. :)

Körülöttünk mindenkinek kisfia van, sok a büszke apuka, sok picinek az apuka nevét is adták, így meg van a név továbbvitele is, nálunk meg itt a pici lány, és örülünk neki, sőt, másodiknak is lányt szeretnénk majd. :)

2011. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Simán hülyék az emberek. Egyébként én is találkoztam már ezzel, sajnos elég gyakran és nem csak az én részemről. Mikor a 2. lányom született. Nem baj majd a 3. fiú lesz. Aztán mikor a fiamat vártam, megkérdezték az anyósomtól, hogy és bemerjük vállalni a harmadikat ebbe a világba? Nem azért csináltuk hogy elvetessük. Pfff..

A barátnőmnek volt egy lánya egy fia, és terhes lett, mikor megkérdezték mije lesz és mondta fia akkor neki is mondták hogy nem baj. Hát akkor ez se baj az se baj, akkor miért beszélnek hülyeségeket.

Egy biztos, sajnos még a mai világban is vannak előitéletek a lánygyermekekkel... Arról meg ne is beszéljünk, hogy ez hogyan működik kinában...

2011. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondták, de van egy vidéki rokonunk, aki azt mondta, hogy ha nem fia születik, akkor felakasztja magát, meg ha lány születik, akkor rossz a "bika"....
2011. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 xStefix ***** válasza:
100%

Ez érdekes.

Nem tudom, mit tudtok erről, de lányt összehozni egyébként valamivel nehezebb, mint fiút. (Már amennyire lehet ezt befolyásolni.)

A lány spermiumok ugye X kormoszómások, a fiúk Y-osak. Az Y jellegéből adódóan kisebb, így könnyebb és mozgékonyabb, mint az X. A lányok viszont strapabíróbbak és tovább élnek. Azaz, ha valaki lányt szeretne, célszerűbb pár nappal a peteérés előtt akcióznia, de közvetlenül PÉ alatt nem. Így a lassabb X-ek várhatóan épp jókor lesznek jó helyen. Ha viszont fiút, akkor főleg a termékeny napokon kell dolgozni.

És mindez azt is jelenti, hogy a lányokat (így) valamivel nehezebb összehozni, mert nagyon fontos az időzítés (és ugye a pete és a srácok életideje elég rövidke).


Szóval az a "bika", aki lányt is tud csinálni, egyáltalán nem rossz. (És persze a "nősténye" se.) :)

2011. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Öhhm... hát szerintem babakorban az apa többet foglalkozik egy fiúval, mint egy lánnyal. De mikor nagyobb lesz egy fiú sokkal kevesebb figyelmet kap mindkét szülőtől, mint egy lány. Erre én vagyok az élő példa. 11 éves vagyok és ikertesómmal (lány) sokkal többet foglalkoznak mint velem. Persze ha nem iker a két gyerek, akkor más a helyzet.

Ez inkább a válaszokra reagált, a kérdésre nem.

A válasz: Nem szerintem itt sokkal jobban örülnek egy lánynak, mint egy fiúnak.

2011. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Óóó annak a "bikának" aki összehozta a fiút, hiába magyaráznám, hogy mi ügyesebbek vagyunk, mert lányt "csináltunk" :)
2011. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!