Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már nem tudom mit gondolj...

Most már nem tudom mit gondoljak a tápszeres pótlásról?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem el napi 1x, délután vagy este szopi után adni egy kis tápit. 10 hetes a babácska. Eddig óvatosan 50-60 milliket adtam, gondoltam azért 40-et biztos szopik (eleinte mértem). De pl ma este már szinte aludt, a cicin, de gondltam adok egy kis tápszert is, erre 120-at becuppantott szopi után. Ennyire kevés lenne a tej? Dehát napközben 2-2,5 órát kibír 2 szoptatás között. Túl lehet etetni őket? Igazából a 120-nál is már én vettem el, mert megrémültem, hogy ez rengeteg. Most meg itt parázok, hogy majd álmában visszahányja és megfullad... Merjek ilyen sokat adni? Vagy többször kéne nap folyamán pótolni? Vagy mit csináljak? Istenem, bárcsak véget érne már ez a szoptatós időszak!
2011. máj. 31. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el a potlást és szoptass igény szerint!

Ne méregesd hogy mennyit eszik,inkább ha ugy érzed kevesebb akkor szoptass sürübben,pihen igyál napi legalább 2-3 l folyadékot és egyél is rendesen!! Most lessz egy ugrás is amikkor többet igényel de ezt csak ugy fogod tudni fentartani,ha többet szoptatsz!

Ne agodj azon hogy este csak pl 40ml evett,ekkora már sokkal sűrűbb,zsírósabb a tejed és ezáltal a kevesebbel is jólakik..

2011. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Annyit adj a babádnak,amennyit megeszik. A 40.60 mili túl kevés egy ekkora babának. Túletetni nem lehet őket. Ha jóllaknak,akkor nem esznek-szopnak tovább. ÁlmÁban nem fogja visszahányni és nem is fog megfulladni.
2011. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah első vagyok még valami a szoptatást még most kezdted,eszedbe ne jusson már befejezni,ez a babának nagyon jó és rendkivül egészséges azonfelül pedig ingyen van!!!
2011. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A babáddal nincs baj, csak tanulékony.

Megtanulta, hogy az üvegből könnyen jön, bőségesen, nem kell vele dolgozni, csak nyelni: az a táplálék.

A cici az egyenlő anyuval, jó meleg, oda lehet hozzá bújni, az a biztonság, a jó érzés, amin jó elaludni.

A hozzátáplálás ezért lesz egyenes út, hogy elapadjon a tej, és már csak tápszert kapjon.

A szoptatós időszak végét még ne várd, inkább igyekezz kiélvezni minden percét, hogy összebújtok, édesen alszik a karodban, mert olyan hamar véget ér! :D


Ha etetés után megbüfizteted, vissza fog jönni a felesleg. Tudom, hogy akármit mondok, úgy is aggódni fogsz, és ma este ezerszer ránézel, úgyhogy nem tanácsolom, hogy ne féltsd. Mindenki félti, és feleslegesen aggódik egy csomót, és ez így is van rendben. :D

2011. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sikeresen átszoktattad a tápra. Ennyi történt.

Igény szerint kellene szoptatni méregetés nélkül, amíg normálisan fejlődik nem kell se táp, se méricskélés!

2011. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy túletetted.Én mindig hagyom a babámat a cicin,soha nem veszem el tőle,annyit eszik amennyit szeretne.Tedd annyiszor mellre ahányszor csak lehet jó sűrűn,hogy beinduljon a tejcsi.Ezt csináld legalább egy hétig,de tápszer nélkül.Aztán már érezni fogod a változást.Persze mérheted is,de felesleges mert csak idegeskedni fogsz,hogy miért ilyen keveset vagy éppen sokat evett.Én is megszenvedtem a szoptatásért,nem volt könnyű az elején,de ma már imádok szoptatni :)

4 hónapos baba anyukája

2011. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10 hetes a kislányom. Kb 2 hete minden este ordítással zártuk a napot, nem tudtam mi baja van. Kiderült, hogy nagyon híg a tejem. Egyszerre szopizik 100-120 miliket, de nem táplálja, nem elég neki. Mivel diétán vagyok betegség miatt, nincs elég tejem, éhes marad a gyerek. Szopizik, majd adok neki tápszert is. Szoptatás után még kb 90 mili tápszert is kap. Ebben a korban általában 5x-6x 120-150 mili már lecsúszik nekik. 3,5-4 óránként eszik a kislányom. Nem tudod túl etetni, mert ha nem kell neki, vissza bukja. 10-15 percig böfiztesd. Nem fogja visszahányni, és nem fog megfulladni. Hanyatt alszik ezek szerint?
2011. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
elsővel értek egyet! Táppal túl tudod etetni de max hasfájása lesz. Nem kell táp neki! Tejcsi, cici. Kész. 3 éves fiam 2évig szopott, 10hósom most is. Kitartás!
2011. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tápival túl lehet etetni, főleg ha előtte megszoptattad. ha nem muszáj a tápi hagyd el különben el fog apadni a tejed
2011. máj. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!