Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is sokan gondolják...

Nálatok is sokan gondolják azt, hogy a lánygyermek nem is gyermek?

Figyelt kérdés
Mindenki kérdezgeti, hogy mi lesz, és amikor mondom, hogy lány, egy csomóan sajnálkoznak, hogy szegény. Meg mondják, hogy ne aggódj, majd a második biztos fiú lesz. Én ezen teljesen ledöbbentem, azt hittem már nem a középkorban élünk. Igazából nekem teljesen mindegy, hogy fiú-e vagy lány, de hogy az emberek még mindig így gondolkodnak? Vagy csak itt? Még a főnököm is lesajnált érte, hogy lányom lesz.

2011. dec. 20. 21:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Úristen. Ez a gondolkodás szánalmas, az meg hogy nyilvánosan lesajnálnak miatta, egyenesen taplóság. Még ha így is gondolom, nem fogok egy várandós anyukát megbántani ezzel. Úgy látszik, páran megragadtak azon a szinten, hogy csak a fiú a gyerek. Az ilyennek meg szólj vissza nyugodtan, hátha kicsit észhez tér. Nekünk kisfiúnk van, viszont az ismeretségi körünkben erősen vezetnek a lányok, és egyikük sem így gondolkodik, sőt alapból kislányt is akartak. Én is szembesültem ilyesmivel, de mondjuk olyan fele-fele arányban. Pl. egy ismerősünk kérdezte, mondtam fiú lesz, erre ő: nah, akkor biztos büszke lenne rá az apukám! (Ő apa barátja volt, apukám a terhességem alatt hunyt el). Miért, lány unokára nem lenne büszke?

A másik eset a szomszédom volt, ő meg pont azt felelte, hogy nem baj, jó a fiú is, bár ő lánypárti.

Szóval van ilyen is, olyan is. Csak azt nem értem, hogy miért kell a saját véleményükből úgy kiindulni, mintha az lenne a szentírás? Azért mert ő a fiúkat részesíti előnyben, nem biztos, hogy más is.

Mindegy, ne törődj az ilyenekkel, a saját szegénységi bizonyítványuk lobogtatják ezzel.

2011. dec. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Két fiam van, nagyon szeretnék két lányt is. Régen talán azért "szerették" a fiúkat, mert azok vitték tovább a család nevét. Ma ennek már nem sok "értelme" van. Szerintem a lényeg, hogy egészséges legyen, mindegy milyen nemű.
2011. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Juj ez nálunk is nagy probléma volt... de csak az ismerősöknél, rokonoknál... NÁLUNK NEM.

Első lány lett, agyonsajnált mindenki, volt aki egyenesen megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy nem fiú.

Na. Hát a második is lány lett. Itt aztán kitört a forradalom mindenkinél, de leginkább az én lelkemben, mert őt aztán tényleg mindenki bántotta. Az összes létező barát, ismerős, rokon, nagyszülők. Mindenkit zavart, hogy a 2. is lány, pedig mi ketten a férjemmel másodikra lányt akartunk :) Amikor már megszületett, akkor is sokat hallottam, hogy nna nem baj, majd a 3. fiú lesz. Meg jaj de kár, hogy nem fiú lett.

Most gyúrunk a 3. babára, ismét lányt szeretnénk. Mindenki jön már most a beszólásokkal, hogy biztos azért akarunk 3.-at, hogy fiú legyen, meg győzködnek minket, hogy a fiú jobb... meg hogy amúgy is legyen már egy fiú.. mintha mi tehetnénk róla, hát honnan tudjam én, hogy mi lesz a neme...

Szóval minket nagyon körülvettek a parasztok, miszerint lánygyerek nem gyerek :( :(

Jobb ha hozzászoksz, erősítsd a lelked, főleg, ha majd esetleg a 2. babátok is kislány lesz.

Én nagyon sokat sírtam emiatt :( (mármint hogy bántották a lányaimat, nem azért mert lányok)

2011. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd bácsi mondta, hogy "nem baj". Én meg mondtam, hogy még szép, hogy nem! Sőt! Én nagyon örülök, hogy kislányom lett, hiszen majd egyszer ő is édesanya lesz, és ennél csodálatosabb és bensőségesebb dolog nincs a világon. Az, hogy milyen élete lesz, az nagyban függ attól, ahogyan majd a helyzeteket kezeli. Egy öntudatos, talpraesett nő százszor többet ér egy tutyimutyi, mártirkodó pasinál, minden nevelés kérdése :)
2011. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
2011. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
nem sőt! nagyon várja mindenki mikor születik meg a bővebb családban végre az első kislány. Eddig 8 kisfiú van:)
2011. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Ezzel én is találkoztam tavaly,mikor született a lányunk.Sokan lesajnáltak miatta,pedig én amúgy is lányt szerettem volna.Apukámnak mondta egy arra lakó pasi,mikor sétáltatta a kislányt,hogy aranyos,csak kár hogy lány.Na apunak se kellett több,meg is mondta neki a magáét.Jelzem annak a pasinak is lányai,és lány unokái vannak.
2011. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Konkrétan ángyikám is megkérdezte, hogy és apád mit szólt, hogy lány lesz. Hát, mintha valami komoly bűnt követtem volna el. Mondtam, hogy nem szólt semmit, örült. Szerencsére a közelebbi rokonok, a férjem, a szüleim nem gondolják ezt.
2011. dec. 20. 23:05
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk nincs ilyen! Nekem is kislányom van. Az én drága nagymamám 85éves,és neki 3fia született. Sokszor mondta nekem hogy ő úgy szeretett volna egy kislányt,ezért is szeret engem nagyon,és a kis dédunokáját is!
2011. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket szóval bocs ha ismétlek valakit de én ezen mindig felhúzom magam. Nekem fiam van de mikor terhes voltam és még nem lehetett tudni a nemét akkor sokan poénkodtak azzal a páromnak, hogy remélik fiú lesz mert lányt bárki tud csinálni. Meg párom nagyapja is úgy kérdezte, hogy " Aztán gyerek lesz vagy lány?"

Na meg amikor nem azt mondják, hogy férj+feleség hanem ember+asszony...

2011. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!