Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is sokan gondolják...

Nálatok is sokan gondolják azt, hogy a lánygyermek nem is gyermek?

Figyelt kérdés
Mindenki kérdezgeti, hogy mi lesz, és amikor mondom, hogy lány, egy csomóan sajnálkoznak, hogy szegény. Meg mondják, hogy ne aggódj, majd a második biztos fiú lesz. Én ezen teljesen ledöbbentem, azt hittem már nem a középkorban élünk. Igazából nekem teljesen mindegy, hogy fiú-e vagy lány, de hogy az emberek még mindig így gondolkodnak? Vagy csak itt? Még a főnököm is lesajnált érte, hogy lányom lesz.

2011. dec. 20. 21:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Ne vicceljetek! Ez még ma is így van sajnos!!

Tudom, tök durva, de tényleg így van! Pl mikor mi megtudtuk, h kislányunk lesz, tök boldogok voltunk! Igazából tök mindegy volt, h lány lesz, vagy fiú. Ha 3 gyermekünk lenne, és mind a 3 lány, vagy mind a 3 fiú, az sem érdekelne! Cseppet sem.. csak legyenek egészségesek!


Anyósom mesélte, hogy Ő imádkozott, hogy fia szülessen. Én ezen totál kibuktam. Hogy a jó éhbe lehet azért imádkozni, h fiú gyermeke szülessen?? Miért nem azért imádkozott, h egészséges legyen? :) Számomra ez hihetetlen.

Szóval, mikor megtudtuk, h lányunk lesz, tőlem megkérdezte az apám, hogy a férjem mit szól hozzá? Nem szomorú?

Áh.. Szomorú?? Miért lenne szomorú?

Olyan sok mindenkitől hallom, hogy mennyire fiút szeretnének.. mondjuk van, hogy pont olyan párral futok össze, aki meg lányt szeretne. De ez sokkal ritkább.


Főleg az idősebb korosztály gondolja azt (az én meglátásaim szerint) hogy csak a fiúgyermek a gyermek.

2011. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Én a fordítottjával találkoztam. Amikor megtudták több gyerekes ismerősök, hogy fiam lesz... mindenki sajnálkozott, hogy mostantól milyen nehéz lesz nekem. Mert a fiúkkal annyival több gond van. Szóval erre fele a lányok az áhított gyermekek.
2011. dec. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk mindenki örült és gratulált, hogy kislányunk lesz. Nem mellesleg az édesapa is kislányt szeretett volna, teljesült a kívánsága és a legboldogabb apuka a Földön. :-D
2011. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
59%

Egy közeli barátomnak van két gyereke 10 év különbséggel, 2 anyukától. Az első lányt, azt is szerettek volna. Aztán mikor a barátnője terhes volt, már ismertem, és kérdeztem minek örülne jobban, egyértelműen fiút mondott, mert azzal lehet játszani, meg beszélgetni, meg programokat csinálni, a lánnyal meg csak ülnek egymás mellett, semmit nem tud kezdeni vele.

Bár a furcsa az, hogy olyat még nem láttam hogy egy anyuka a fiával ne játszana, beszélgetne, de apukák meg rendszeresen hanyagolják a lánygyerekeket.

2011. dec. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az előző válaszokat. Mi kislányt vártunk, a férjem meg volt érte "őrülve". :-)

Kb. 3 olyan személy volt, amikor említettem, hogy kislány lesz (vigyori arccal), akik úgy reagáltak, hogy "Nem baj, csak egészséges legyen!"

No komment....

2011. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 xStefix ***** válasza:

Én sose találkoztam ezzel a környezetemben, de most hogy így írod, én már azt hittem, túl vagyunk ezen a koron... Szomorú. :(

Nálunk mindenki örült, hogy lány lett, soha senkitől mégcsak a gondolata sem jött át, hogy hú. Apja meg egyenesen odavan az ő kis hercegnőjéért. :)


Egyébként meg, ha nekem valaki ilyet mondana, tutira elküldeném azzal, hogy már bocs, de nőnek lenni sokkal nagyon feladat és dicsőség, mint férfinak. És ezt nem azért, mert én nő vagyok, hanem azért, mert tényleg így gondolom. A nők genetikailag és pszichésen is sokkal erősebbek tudnak lenni, mint a férfiak - szóval a fizikális fölény egyáltalán nem minden.

(De persze azért örülök, hogy pasik is vannak.:)

2011. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

nem olvastam a kommenteket..


Régen sokat jártam vásározni,rengeteg cigány árussal voltunk egy placcon.És ők ha azt kérdezik hány gyereked van,akkor csakis a fiúra értik,tehát nagynénémnek pl.volt számukra 1 gyereke,meg 2 lánya...Én egyke lány vagyok,és egy cigány asszony megkérdezte anyukámat,hogy hány "puja" van?Mondta anyukám,rám mutatva,hogy ez az egy...erre a cigány asszony nagy meglepődve:"Hogy akkor gyerek nincs is???"

2011. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Ja és még valami,apósom is fura ezen a téren.Mikor kiderült ,hogy kislányunk lesz,após csak annyit mondott:"Az is jó végül is". :(((
2011. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva. A férjem családja lánymániás, van már 3 fiú unokájuk/dédunokájuk. Mikor elmondtuk, hogy a 4. is fiú lesz, ilyen válaszokat kaptunk.

"Ó, de kár, legalább így legyen ötösöm a lottón"

"Tényleg? És akkor már biztos nem lány? De egész biztos?"

"Lehetne végre kislány is. Ennyi fiú... ó"

"Akartok harmadikat is? Még egy fiút? Minek?!"

stb.

5 éves és 18 hetes magzat fiúk anyukája

2011. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Mikor még nem tudtuk a babánk nemét mindenki kérdezgette a páromat, hogy mit szeretne:Fiút vagy lányt?

Ő meg persze mindenkinek fiút mondott, mert egy első gyerekes férfiembertől errefelé ez az elvárás.Mikor a 4D-n kiderült, hogy 100% kislány, mondtam neki:Bocsi apa...Mire csak mosolygott:)

Ott hon aztán megsúgta, hogy ő kislányra vágyott az elejétől fogva, csakhát nem merte mondani.A lánya a szeme fénye én meg nagyokat kacagok rajtuk mikor bújócskáznak vagy fogócskáznak.

Egyébként errefelé a fiúkat "gyerek"-nek hívják a lányokat meg "lány"-nak.

Mi vegyesen használjuk mindkettőt, attól függ, hogy mit kíván meg a mondat amiben épp szerepel:)

Majdnem 1 éves kiscsaj anyuja

2011. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!