Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is sokan gondolják...

Nálatok is sokan gondolják azt, hogy a lánygyermek nem is gyermek?

Figyelt kérdés
Mindenki kérdezgeti, hogy mi lesz, és amikor mondom, hogy lány, egy csomóan sajnálkoznak, hogy szegény. Meg mondják, hogy ne aggódj, majd a második biztos fiú lesz. Én ezen teljesen ledöbbentem, azt hittem már nem a középkorban élünk. Igazából nekem teljesen mindegy, hogy fiú-e vagy lány, de hogy az emberek még mindig így gondolkodnak? Vagy csak itt? Még a főnököm is lesajnált érte, hogy lányom lesz.

2011. dec. 20. 21:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én ma már nem találkozom ezzel, de drága nagymamám pl. még úgy használta a hétköznapi beszédben is, hogy van a gyerek, meg a leány. Tehát ugye a leány az nem gyerek... :) Na de ez akkor volt. Ma már inkább mindenki kislányt szeretne.
2011. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan ... szerinted ki a jó istent érdekli, hogy mások mit gondolnak?!

Éld az életed, szeresd a családod, a kisbabád és legyetek boldogak, egészségesek!


Kellemes ünnepeket! .]

2011. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, ez undorító. Már bocsánat, de ahogy régi történetekben is olvasom, akkor is ez a szó jut eszembe. Így meg pláne. Mifelénk mindenki inkább a kislányoknak örül. Sajnálom, hogy vannak ilyen emberek akik így gondolkodnak. :( A gyerek az szerintem gyerek, mindegy hogy fiú vagy lány.
2011. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődtem, én is úgy tudtam hogy "egyenlőség" van. Szerintem vannak akik még elfogultak, főként az idősebbek, férfiak, de átlagban szerintem az emberek nem tesznek különbséget. :)
2011. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Itt az élő példa, a párom.

első baba fiú lett, oda van érte, ő az isten.

második babánk kislány, a mai napig nem tud vele mit kezdeni, mert csak egy lány-ezt ő mondja. pedig lassan 1 éves lesz.

2011. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan "kedves" ismerősöm, akinek az első gyermeke fiú, így mikor másodjára terhes lett, én ragyogó arccal mondtam, hogy akkor most remélhetőleg kislánya lesz, így kipróbálhatja a "lányos anyuka" szerepet is (a rokonságból mindig csak a kislányokat vitte magával plázázni, kiöltöztette őket, és kényeztette, ahogy a kislányokat szokás, ebből azt gondoltam, másodjára lányt szeretne). Majdnem a torkomnak esett, hogy mit képzelek, hogy ilyen rosszat kívánok neki, a lányok értéktelenek, mert nehéz életük van, míg a férfiaknak mindig milyen egyszerű, ő akár el is vetetné, ha lány lenne, de tudja, hogy fia lesz, mert az ő méhe csak a fiúkat képes kihordani... Hát én köpni-nyelni nem tudtam ilyen bunkó dumára (már elnézést a szóért). Úgyhogy igen, vannak olyanok, akik értéktelennek tartják a lánygyermeket, szemben a fiúval. Én hál égnek nem tartozok ezen korlátolt emberek közé, ugyanis ezt igencsak bunkó dolognak tartom, hisz már olyat is láttam, hogy a nő a lányát a nagymamára bízza nevelni, a fiát meg ő maga neveli fel. Undorító. De sajnos még ma is előfordul az ilyen. Kisfiam 1 éves, és remélem, hogy következő gyermekem kislány lesz. :)


Gratulálok a babához, sok örömet és egészséget kívánok hozzá! :)

2011. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fönököd azt hiszi hogyha ö fiut szeretne magának akkor te is annak örülnél. Mas magyarázat nincs. :)
2011. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokan ezt gondolják. A miértjét nem tudom, és nem is akarom megtudni.

Szerencsére az én párom nem ilyen. Kisfiunk után kislányunk született, és ugyanúgy szereti Őt is. Sőt, én azt veszem észre, hogy mintha büszkébb lenne rá. A kicsi csak mosolyog egyet és Ő már elolvadt.

2011. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Sosem értettem ezt a felfogást. Nagyon buta emberek azok akik a lányokat értéktelennek tartják, mert azt az egyszerű dolgot nem látják, hogy nő nélkül nincs férfi és fordítva. Az a legszomorúbb mikor nők szerint is értéktelenebb, magyarul ők magukat is annak tartják.


Nekem 1 fiam van, édesanyám majd kiugrott a bőréből, hogy nem lány...nem tudom mi játszódik le benne, de nem is érdekel, több gyermekem meg nem lesz.

2011. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Velünk az volt, hogy amikor kiderült, hogy kislány, akkor a férjem apja mondta viccesen: " a Kovács Pistinek is lány unokája született. Kérdeztem is tőle, hogy na és megtartjátok?". Ő csak viccnek szánta, de nekem rosszul esett. Apósomnak 3 fia van egyébként. Na mindegy, megszületett a kislányunk, és a Papa teljesen oda van érte.

Nem kell foglalkozni az ilyen beszólásokkal.

Különben eleinte én is fiút szerettem volna, de annyira imádom a kislányom, olyan édes, olyan kedves, olyan ragaszkodó. És általában a lányok jobban ragaszkodnak felnőttként is a családjukhoz. Ha születne kistesó, akkor szeretném, hogy ő is kislány legyen.

2011. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!