Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a kötődő...

Mi a véleményetek a kötődő nevelésről?

Figyelt kérdés
El lehet kezdeni később is, nem csak születésétől? Ha most 8 hós a babám és mostantól szeretném hordozni, és mindig egyből futni, ha jelez? Korábban nem mentem mindig egyből, szoptatni sem tudtam és babakocsiban volt eddig.
2011. okt. 6. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Bármikor érzed úgy, hogy több figyelmet szentelsz a gyermekednek, csak jót teszel vele. Nem biztos, hogy hagyni fogja, hogy hordozd, mert ebben a korban már nagyon gyorsan beindul a mozgásfejlődés náluk, és lehet, hogy két percig sem akar majd egyhelyben lenni. De ha babakocsiztatod, beszélj hozzá, mutasd, hogy mit láttok, dicsérd meg, ha felfigyel autóra, kutyaugatásra, stb. Ügyes vagy, ha minél többet szeretnél foglalkozni vele!
2011. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
El ne kezdj azonnal futni utána. Akkor nem lesz önálló. Hagyd,hogy egyedül játsszon,csak akkor menj oda hozzá,ha szükséges a segítséged. Nem az a fontos,hogy a nyakadon lógjon,ez nem kötődés. Ha gondja van,akkor segítsd. Így is kötődni fog hozzád. A kötődés szeretetet,lelki-kapcsolatot jelent,nem testi közelséget. Bár ma ezt sokan nem fogják fel.
2011. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy szoptatás és a hordozás segíti a kötődést, de azért a kötődés nem csak ebből áll (szerencsére), és egyáltalán nem gondolnám, hogy eddig nem kötődött Hozzád a babád.

Nekem gerincproblémám van, nem szabad emelnem, így hordoznom sem. A testi kontaktust máshogy pótoljuk, sok hancúrozással, a lelki meg amúgy is megvan. :o)

2011. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Még csak hason meg háton játszik,nem mászik, kúszik, nem ül, nem áll fel, szeret kézben lenni. Ha sokat volt kézben és beleteszem a babakocsiba, sír, tehát szerintem bírni fogja a hordozást, majd ha már jár, akkor persze már nem fogom annyit hordozni. Erre nem is gondoltam, hogy lelkileg fontosabb, mint az állandó testi kapcsolat, mert a kötődésről szóló könyvem csak azt hangsúlyozza, hogy a testi folyamatos kapcsolat a legfontosabb!
2011. okt. 6. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ne könyvből próbálj gyereket nevelni,mert rengeteg csalódás érhet,mert a gyerekek magasról sz*rnak a könyvekre,éehet,hogy a tied utálja ha hordozod,kötődő nevelés ide vagy oda..

Egyébként nem bántásból,de egy 8 hónapos babát semmiképp nem hordoznék,az ortopéd orvosunknak is az a véleménye,hogy ebben a korban már az a fontos,hogy minél többet legyen kemény talajon a gyerek,körülötte játékok,ezzel ösztönözni a kúszásra,mászásra stb

Ha jelez meg nem érte,miért kéne egyből futni? ha tudod mit jelentenek a jelzések nem kell mindig futni és ölbekapni a gyereket.. pl sokszor csak nyügösködnek,vagy magyaráznak maguknak,ez nem jelenti azt,hogy rosszul csinálod.

Hát én összességében nem hiszek ezekben az újjonan kitalált gyereknevelési irányzatokban,nekem túl tankönyvszagúak,meg mint mondtam szerintem azzal tesz mindenki a legjobbat a babájának/gyerekének ha az ő saját egyéniségéhez,vislekedéséhez alkalmazkodik,nem a tankönyv szerint leirtakhoz..nem kell ennyire korlátoltnak lenni,hogy akkor fog a gyerek kötődni ha a könyv minden egyes pontját teljesited.

2011. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk a kötődő nevelés pont nem újonnan kitalált dolog, a régi parasztasszonyok is kendőben vitték a gyerekeket a földekre, meg nem mérték stopperral az időt, hogy letelt-e már az öt (tíz, húsz) perc, amikor be lehet menni megnyugtatni a síró gyereket.

Ennyi idősen szerintem sem érdemes már hordozásra berendezkedni. Utazáshoz vehetsz valami egyszerűen kezelhető csatos hordozót, de a testközelség főleg az első félévben nagyon fontos. De ahogy írtad, eddig is sokat volt ölben, úgyhogy ez, gondolom, megvolt.

Amire esetleg figyelhetsz, hogy ilyen korban szoktak bizonyos "alvásproblémák" fellépni, amik persze egyáltalán nem kórosak, hanem teljesen normálisak, hogy a gyerek éjjel rájön, hogy egyedül van és fél. Nem törvényszerű, de gyakori. Ha "kötődően" szeretnéd csinálni, akkor ne próbáld meg sírni hagyással leszoktatni róla, hanem menj át hozzá, vigasztald meg, akár vele is alhatsz, hogy ne legyél olyan kimerült. A lényeg, hogy soha ne hagyd a síró gyereket magára. Nappal szintén.

Én így csináltam, másfél éves, szerintem elég önálló.

2011. okt. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 7. 06:55
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem sosincs késő elkezdeni. Én egyébként nem olvastam utána, hogy mi a kötődő nevelés, de ösztönből mentem, ha sírt a lányom. Nem mindig kaptam fel egyből,volt, hogy csak simogatással próbáltam megnyugtatni.

Most fél éves és nagyon nyugodt baba. Keveset sír (csak ha problémája van, vagy ha már fáradt), és sokat mosolyog. Nagyon jól eljátszik egyedül is, mert tudja, hogy ha megunja és anyára vágyik jelez és ott leszek.

Én egyébként nem hordoztam őt, csak sok időt töltöttem vele. És akárki akármit mond ez nem elkényeztetés.

(Zárójelben megjegyzem, hogy anyósom szerint most azért nem akar mászni- 6hónaposan-, mert sokat volt kézben. Nem vitatkozom vele, inkább elengedem a fülem mellett a megjegyzéseit. Amiből mostanában egyre több van.)

2011. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Anyuka!


A kötődés nem azt jelenti, hogy magadra kötöd a gyereket, vagy rohansz, ha nyikkan, hanem azt, hogy figyelsz a jelzéseire. Hidd el, nem csak mellbimbóval és anyagdarabbal lehet kötődni, hanem szavakkal, öleléssel is. Sőt, egy értelemmel bíró gyermek esetén (értem ezalatt az egy éven túli gyerekeket) már a szavaid hatására is KELL, hogy kötődjön hozzád. Nem értek egyet azzal, hogy a kötődés a testen hordozástól függ.


Minden baba más. Ha a Te kicsid babakocsiban van, de sokat foglalkozol vele, nem leszel jobb/rosszabb attól, ha inkább magadra kötözöd. A szeretet nem ettől függ. Egy anya-baba párosnál legalábbis sohasem. A szavak, az ölelés, a közös játék az, ami számít, hidd el, babakocsis kicsikéd ugyanúgy szeret téged, mintha hordoznád. Vagy te úgy gondolod, jobban kötődnél anyukádhoz, ha hátán hordott volna? Ugye nem. Na hát akkor? :)

Jó egészséget és babázást!

2011. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!