Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent a kötődő nevelés?

Mit jelent a kötődő nevelés?

Figyelt kérdés
Irjatok pár jellemzőt erről a nevelési módról,és hogy miért ellenzik annyian?
2011. jún. 12. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt olvashatsz róla.

Röviden olyan nevelési módszer ami azon alapul, hogy a kisbabát nem egy olyan lénynek tekintik, akinek muszáj a születése után 3 óránként enni, saját szobában aludni és az evések és alvások között letéve a plafont vagy a játékait bámulni.

Az ezt alkalmazó anyák igény szerint szoptatnak, magukon hordozzák a babájukat és együtt alszanak vele és még egy sor babaközpontú dolgot csinálnak, de ennyire részletesen én sem tudom.

Én nem ellenzem, de nem is értek vele egyet teljesen, mert azt gondolom, a babám akkor lesz kiegyensúlyozott, ha az anyukája is az és nálam ehhez hozzátartozik az, hogy nekem is vannak igényeim valamint a férjemnek is.

Ezért bár igény szerint szoptattam és sokszor felvettem a kislányom, ha igényelte és sírni sem hagytam ha álmos volt inkább elringattam. De mióta hazahoztuk a saját szobájában alszik és nem hordoztam magamon, inkább toltam a babakocsiban.

Bocs, ha hosszú voltam.

2011. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

[link]

Hogy miért ellenzik sokan? Mert nem ismerik. Azt hiszik, hogy azzal, hogy nem hagyják sírni a babát, a pici sokat van testkontaktusban az anyával, esetleg még együtt is alszanak, a gyerek elkényeztetett lesz, majd nehéz lesz őt leválasztani.. pedig ennek épp az ellenkezője igaz! Ha egy pici megtanulja, hogy az anyja mindig ott van, ha neki szüksége van rá, nem kell fölöslegesen hívni, akkor sokkal hamarabb válik önállóvá, mert biztonságban fogja magát érezni a világban.

2011. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy van, ahogy az előzőek írták. Én is csak rézben értek egyet a dologgal. Én hordoztam, de toltam babakocsiban is. Nem hagytam sírni, inkább ringattam, ölbe vettem stb. De pl. onnan, hogy hazahoztuk, a saját ágyába tettük. És ez pont jó így. Szinte csak éjszaka vagyunk kettesben a párommal, és szerintem kell, hogy egy kicsit így is legyünk.
2011. jún. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Nekem tetszik ez a cikk, józan, értelmes összefoglalása a dolognak, bár néhány dolgot kihagy. A keményvonalas kötődő nevelők pl. mosható pelenkát használnak, de azt nem értem, hogy a kettőnek mi köze egymáshoz.

2011. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!