Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik el ilyen nehezen?

Miért alszik el ilyen nehezen?

Figyelt kérdés

Lányom 8 hónapos.Eddig szinte semmi probléma nem volt vele, de 3 napja lefekvéskor torka szakadtából ordít!Ki veszem, próbálom elaltatni, vagy közénk rakom egy kicsit, és akkor semmi baja nincs.Persze ehhez eszem ágában sincs hozzá szoktatni!!Eddig ha leraktam a kis ágyába, akkor 3 perc múlva aludt is.Meg éjszaka is éjfél körül fel kel, és ugyan úgy ordít.Pedig 2 hónapos kora óta át alussza az éjszakát.Jön a foga tudom, de ez is kezelve van, napközben Dentonixal, éjjelre pedig Nurofennel.Most éjjel megkellett etetnem..lehet kevés neki az étel amit kap?5ször eszünk napközben, és ebből már 3 étkezés ki van váltva!Lehet, hogy fürcsi előtt még kéne etetnem vele valamit??De mit?

Aki tudna nekem segíteni megköszönném!!!


2011. szept. 28. 09:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy megkezdődött nálatok is a szeparációs szorongás korszaka?

Egyszerűen csak szüksége van rád, a közelségedre, mert most kezd ráébredni, hogy te egy külön ember vagy. Megijed a hiányodtól, ezért kel éjjel.

Lehet, hogy hülyeséget írok, bocsi, csak tipp!

2011. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Minden tippnek örülök!!Köszönöm a válaszod!! :)

Gondoltam én is erre egyébként, de azért nem hiszem, vagy egy bizonyos szinten biztos így van, mert szerintem ez akkor mindig így lenne, és naponta van, hogy fél órát eljátszik egyedül, és az sem érdekli, hol vagyok, vagy vagyunk.Tegnap is simán itt hagyott minket a kis szobában, és átmászott a szobájába játszani..

Nagyon önálló, akaratos és egyébként ki egyensúlyozott boldog baba...Szinte állandóan mosolyog, és ezen nagyon le tudnak döbbenni a rokonok is.Ezért nem értem az éjszakázását.. :/

2011. szept. 28. 09:34
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg a legfőbb kérdésem az lenne, hogy lefekvés előtt milyen fajta ételt adjak neki?Tejpépet, vagy valami hasonlót szoktam adni neki uzsira, és este csak tápszer..Lehet, hogy ez kevés...
2011. szept. 28. 09:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk pont ugyan ez a helyzet, csak nekem 3,5 hós a fiam. Ezt a kérdést én írtam ki, hátha találsz a válaszokban valami hasznosat! Ja, egyébként a fogzás valószínű, hogy nálunk is fenn áll. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2011. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szia

Nálunk is pont ez a gond most:(

Az én fiam is most tölti be a 8.hónapot.

Eddig nagyon jól aludt, este 7-8tól reggel 6-7ig.

4 napja azonban minden este felkel 11-12 között és sír, áll és ordít.Egyszer lenyugodott és vissza tettem elaludt.3 nap viszont most kapott tápszert csak úgy volt el, de egyszer hiába adtam utána ugyanúgy sírt ha letettem:(

Mi is 5x eszünk, sztem nem a kaja a gond.Én most az alvással próbálkozom,kevesebbet aludjon nappal.2x szokott ebből az egyik 2órás,de ez csak pár napja van.Most azt próbálom h valahogy megszakítani ezt a 2 órát, h egy óra után felkeljen.eddig soha nem volt 2 órás alvása és mióta van kb.azóta van ez a gond este,de meglátom ha nem válik be kitalálok valami mást.Neked hogy alszik napközben?

A foga persze az jön, de nem látszik semmi, de nem hiszem, h az lenne és egész nap semmi baja a fiamnak csak este jön rá 11-12között ez a nem alszom dolog!!

2011. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:35

Köszönöm a válaszodat!! :)

Hát nálunk is ugyan ez van.Kb 23.30 körül fel kel és állva ordít a kiságyban, tegnap előtt már én is adtam neki tápszert, be is vágott 200ml-ert!!Nem értem.Eddig 8-8ig aludt.Napközben alszik Kb 10től 1-másfél órát, és ebéd után kb 1 órát.De én is megfigyeltem, hogy az utóbbi napokban már ez az idő is megnőtt!Többet alszik valamennyivel napközben.Én tegnap fürcsi előtt adtam neki egy kis kekszet is...semmit nem segített.De este leraktam és 5 perc alatt álomba sírta magát.Éjjel is 2szer fel kelt, és néztem az órát, alkalmanként 3-5 percet ordított és aludt vissza.

Lehet, hogy valami front van ezek szerint.Nekünk jön a fogunk, de kezelem.Sőt még az én fejem is 4 napja görcse van, és mint tudjuk a babák jobban megérzik a frontokat, meg mindenféle változást!!

Hát kitartást neked (is)!! :)

2011. szept. 29. 09:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos a fiam, és ugyanez a helyzet. Azt hittem, a foga miatt, de küzben kibújt a két alsó, és még mindig ez van. Napközben is, este is.

Annyi a különbség, hogy éjfélkor nem kel fel, hanem 10-11 között felsír. Néha fel is ébred, akkor cumit kell neki adni és simizni.

Én sem tudom, mi lelte.

Nálunk uzsi a rizspép 4-5 körül, és 8-kor tápszer, és fekvés. Leszámítva a felsírást, reggel 7-ig alszik.

2011. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez a helyzet:( mi 3.5 hónaposak vagyunk és ma raktam fel én is emiatt kérdést. Eddig szépen aludt de ennek 3 napja nyoma sincs, én is tanácstalan vagyok. Bocsi ha nem tudtam segíteni, de kíváncsi vagyok hátha valakinek ötletei lennének, hogy mit lehetne tenni
2011. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adhatsz neki már lefekvés előtt is jó laktató főzelékeket is. Nálunk ez volt a gond, hihetetlen étvágya van a kisfiamnak, fürdés után jól meg kellett etetni rendes ételel, mert a tejpép vagy tápszer nem volt már elég!
2011. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Most egy lehűlés jön, azaz hidegfront van. Ha fogzik, ilyenkor jobban fájhat nekik (mint az idősebbeknek a csonjuk). A másik hidegfronti hatás az aluszékonyság, és az, hogy ilyenkor többet eszik az ember. Adjatok most nekik többet. (Ugye a melegfronti hatáskor meg kevesebbet esznek általában az emberek.) Őket még jobban megviseli a front.

Az én fiam pl. amikor kicsi volt, és jött egy melegfront, egész éjjel nem aludt, csak ugrált a fejemen. Szeles időben meg csak kézben tudott elaludni. Abban a pillanatban felébredt, ahogy letettem, lassított film stílusban. Szóval, őket is befolyásolja az időjárás.

2011. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!