Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred ilyen sokat babám...

Miért ébred ilyen sokat babám és miért alszik el nehezen?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiam, 19:30 körül alszik el este. 20-30 körül felkel vacsizni. Itt még nincs gond szépen elalszik. 22-23-kor felkel, de álmos, nem cserélte fel a nappalt az éjszakával. Az ágyában nem jó. az ágyunkon nem jó, ha az ölünkben van csak morog. Nehezen elalszik, 21 perc múlva ugyanez. Végül 1-2 között adunk neki 100 tápot, megint nehezen elaszik. 5-ig rengetegszer ébred, majd megetetjük. Fáj a foga, de nem azt látom rajta éjszaka hogy a fájdalomtól szenvedne. Nem alszik sokat nappal. Nem is a telihold, mert 9 hónapja egy éjszakát nem aludt végig.

Ha valakinek volt ilyen éjszakázós babája, mi segített az időn kívül? Köszönöm a segítséget!


2011. okt. 12. 10:35
 1/5 judavi ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos, de ő sem egy nagy alvó. Kb két hete belefáradtam a hasonló éjszakákba és nem vettem ki ha felébredt. Kislámpát sem kapcsoltam, csak odaültem a kiságya mellé és fogtam a kezét, simiztem a pociját. Először kb 45 percig tartott mire visszaaludta, aztán napról napra rövidült. Van hogy még felébred, de most kb 5 perc után visszaalszik. A nappali elalvások is gyorsabbak lettek, bár ugyanúgy fél-1 óra a maximum. Jobb ötletem nincs. Kitartás!
2011. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hós koráig csinálta ezt, bár én nem etettem meg éjjel, mert nem hiszem hogy éhes volt. addig velem aludt egy szobába, de akkor többek tanácsára átettük a saját szobájába. Egy hét küzdelem volt, volt hogy 10x mentem át mert felsírt, felvettem, ringattam, visszatettem, aztán fokozatosan egyre kevesebbszer ébredt meg, és egy hét után átualudta az éjszakát. Ez tartott 3 hónapig, aztán elkezdtek sorba jönni fent, majd hátul a fogai, azóta megint sokszor felébred éjjel, és megint mellettem alszik, mert nincs erőm átrohangáni a másik szobába. Sokan mondják a viborcur kúpot, homeopátiás, hogy attól nyugodtabban fog aludni. Még nem próbáltam, folyamatosan kéne neki adni. Camomillát kap, annak ennyi a a hatása. Mielőtt az nem adtam neki, volt hogy üvöltve ébredt, most "csak" dobálja magát egész éjjel, felsír párszor.

Szóval ideiglenesen segített a másik szoba, de szerintem ezt a fogai miatt csinálhatja, arra nem tudom van -e gyógyír sajnos.... ja, most 14,5 hós

2011. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóval küszködök már 5 hós kora óta, és most vagyunk 8-hósak. "Sajna" nekünk nagyon kitartó, makacs babánk van nála nem válik be nem veszem ki az ágyból dolog, mert több órán át nem alszik akkor vissza. Mi az ágyunk mellé raktuk az ő ágyát, levettük az oldalát, ha felébred mivel ő még anyatejes, és szerencsére van is tej csak magam mellé húzom, iszik és vissza alszik többnyire, van hogy még utána is ücsörög, mászik egy darabig, aztán csak lefekszik így hogy mellettünk van. De nálunk is kb. 5x-8x kel, amióta elkezdett fogzani. Már 2 kinn van, de felül még csak most fog jönni. Egyik ismerősömnél akkor szűnt meg az éjszakai ramazúri, mikor már kinn volt vagy 10 foga. Kitartást.
2011. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anniebianca ***** válasza:
Nekünk is volt hogy óránként kelt a baba, és a gyerekdoki javaslatára egyszer csak hagytuk sírni. Fokozatosan kevesebbet sírt, na nem órákra hagytuk, ha nagyon beidegelte magát, volt hogy 10 perc után inkább elringattuk. De ez használt, mert átaludta az éjszakát. Most újra jön a foga és taknyos is, így most megint sokszor kel, de most tudjuk, hogy bsaja van, azért, így nem is várjuk el, hogy magától megnyugodjon.1 éves kisfiú anyukája
2011. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!