Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az az étel (ebéd) amit...

Melyik az az étel (ebéd) amit 1 kézzel is el lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Holnap vendégek jönnek, és meg kéne őket kínálni valamivel, de az én babám teljesen kiszámíthatatlan. Van, hogy már délelőtt elkezdődik a hasfájása és csak ordít, van olyan, hogy egyedül unatkozik és kellek neki, és van olyan is nagy ritkán, hogy alszik. De ha holnap pont nem ilyen lesz, akkor mit tudnék összedobni úgy, hogy közben ott van a kezemben a lányom?
2011. szept. 5. 11:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Párom szokott főzni, de ő ma sincs itthon, meg holnap sem lesz...
2011. szept. 5. 12:26
 12/22 anonim ***** válasza:
Délbe mennek? Miért nem hívod őket délutánra és akkor elég venni fornettit meg 2 l gyümilevet.
2011. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mindenki odáig lesz had fogja a babát:) hozzám mikor 2 hetes volt a ababa, elkezdtek jönni a látogatók, mindig valaki ringatta, vagy rázta neki a csörgőt, addig én főztem. 7- kor volt fürdetés, azt is megvárták, volt aki fürdette is:) 9- ig sokszor itt voltak! Ne parázd túl a dolgot, este készítsd élő a húst, másnap csak berakod a sütőbe. Köretnek meg a Kukoricás rizst elkészítheted este is.
2011. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell hogy állandóan lógjon a gyerek rajtad , mint egy kismajom.Be kell rakni az ágyába ,ha főzés van,túl fogja élni.Ha sír majd abbahagyja.Így csak azt érik el ,hogy ha nem lóg az anyján ,egyből üvölt a gyerek.
2011. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Messziről jönnek és más dolguk van még mielőtt hozzánk jönnének, és náluk szokás ez az ebéd dolog. Babával jönnek, tehát nekik is lesz kit fogni..


De nekem nagyon úgy tűnik, hogy inkább nem stresszelem magam és rendelek normális kaját. Vagy marad a karikázós dolog, ha délelőtt alszik a kisasszony :)


Kedves utolsó, nem tanácsot kértem, hogy hogy neveljem a gyerekem. A te babádnak biztos nem fájt soha a hasa, mert ilyenkor annyira sír, hogy levegőt sem vesz, és hagyjam a kiságyba????

2011. szept. 5. 13:06
 16/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem akarok belepofázni a nevelésedbe, de azért egy kicsit egyetértek azzal, hogy ha dolgod van, muszáj kibírnia a babának egy kis időt. Ha fáj a hasa és azért sír, gondolom a kezedbe is fáj neki. Ha meg ott csendben van akkor nem a hasa fáj, hanem anyát akarja, viszont vannak olyan helyzetek amikor a babának várnia kell. És nem lesz baja tőle ha egy kicsit sír. Nem pártolom a sírni hagyást, de néha vannak olyan szituk mikor nincs más lehetőség. Nekem két kisgyerekem van, 22 hónap korkülönbséggel, attól függően melyik gyerek miért akar rangsorolom kihez megyek oda előbb, kivel foglalkozok. És hát akinek ikrei vannak, nem hiszem hogy lelki sérültek lesznek, ha kivárják míg rájuk kerül a sor.
2011. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Persze hogy sírt ,de nem fulladt bele a sírásba mivel fel is nőtt.Nem kell mindent alávetni a gyereknek mert el lesz nagyon kapatva. Amúgy meg van aki lábbal fest mert nincs karja,szóval majdnem minden elkészíthető egy kézzel is ,csak neki kell fogni.Meg vannak gyerekhordozók is amik mentesítik a kezet ,ha már mindenáron cipelni akarod egésznap.
2011. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólásom a témához.

Elhiszem, hogy ti másként csináltátok és nincs semmi baja a gyereknek, de én nem szeretném úgy csinálni!

Elhiszem, hogy nem fulladt bele a sírásba, de te meg hidd el, hogy minden gyerek más, és ha sír és nem nyugtatom meg, akkor egyre jobban sír és nem hagyja abba! Próbáltam már. Be is rekedt szegény...

Igen, ha fáj a hasa, akkor a kezemben is sír, de nem annyira, és egy idő után megnyugszik, ha a megfalelő pózban fogom. Ha viszont leteszem, akkor úgy sír, hogy nem vesz levegőt és akkor sem nyugszik meg, ha már nem fáj a hasa.

Ha elkényeztetem, az az én bajom lesz, nem a tiétek. Majd később biztos szenvedek miatta. De azért köszönöm a tanácsokat...

2011. szept. 5. 14:08
 19/22 GyorgyiK válasza:

Szia,

Szerintem egy ennyi idős gyereket nem lehet elkényeztetni!

Kérdezném a nagy letesszük, hagyjuk sírni híveket, nehogy hozzászokjon az állandó kézben levéshez, hogy már elnézést, de mi az, hogy hozzászokjon? A születése előtti 9 hónapban nem az állandó testkontaktusban élt? Normális, hogy igényli az anyját!! Enyém most 7,5 hónapos, sose hagytuk sírni... Anno anyósom és anyukám hoztak enni sokszor, rendeltünk.... néha hugim jött át főzni. Olykor félkezes megoldások: Mirelit rántott hús, mirelit krumpli, mirelit zöldség, zacskós leves, tortellini, stb.. Csak ajánlani tudom a félkész termékeket, pedig gyerek előtt sose használtam őket. :)

Nálunk az vált még be, hogy a hordozót feltettem a konyhapultra és "beszélgettünk" amíg a főzés kétkezes részét (pl. aprítás)gyorsan megoldottam.

Sok sikert!

2011. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 GyorgyiK válasza:

kimaradt az előbb: sütőzacskó nagyon praktikus találmány!!!

:P

2011. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!